Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: AgaC »

Jezeli ktos wydaje miesiecznie na leki z 500 zl to moze rzeczywiście warto.... mozna odliczyc tylko nadwyzkę ponad 100 zl.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

musisz mieć fakture miesięczną na ponad stówkę lub co dwa miesiące też tak można ( kupować leki i brać fakturę)
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: AgaC »

Casandra- jezeli uda Ci się zebrac dokumenty bezkosztowo to próbuj. Jezeli musisz zainwestowac pieniadze w wizyty w celu uzyskania zaawiadczen to bez sensu. Orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności to farsa.
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

no właśnie...
to ja bym musiała lekarstwa na cały rok :o . Wtedy może by się uzbierała nadwyżka.
Wiesz, ja aż tak bardzo się farmakologicznie nie leczę, to co mam to jest ryczałt, do tego mam uprawnienia dawcy więc niektóre leki jeszcze tańsze...
nie, nie wdaje dużo na lekarstwa.



Aga - dlatego napisałam że raczej pójdę do POZ. Uda się to się uda, nie to trudno.
Spróbuje jeszcze zobaczyć co mam w pakiecie z ubezp. prywatnego, może tam się znajdzie lekarz , który poświęci mi więcej czasu niż lekarz POZ, który ma na mnie 10 minut :lol:
albo czasem 5 jak jest sezon grypowy...
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: AgaC »

Mnie szkoda czasu na ponowne załatwianie. Przy tych przywilejach zwyczajnie szkoda mi nawet 1 dnia urlopu na to, by stanac na komisji.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: AgaC »

Ja na lekarstwa tez wydaję niewiele. Nie lubię brac lekow, wiec bronię sie jak mogę;) Ale jeżeli komus udaje się korzystać z jakis przywilejow to chetnie poczytam, bo ciekawa jesteś Waszych doświadczeń:)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: darek »

Niestety w tej chwili uzyskania stopnia niepełnosprawności Diametralnie zostało Obniżone w kontekście ,że lekarze orzecznicy MOPS czy innych instytucji wprost zmniejszają liczbe orzeczeń .
Bo musimy pamiętać ,że prócz tzw bonusów dla osoby chorej jeżeli uda jej się pracować największymi beneficjentami naszych niepełnosprawności są PRACODAWCY.
i tak pracodawca jeżeli okażemy mu Nasza niepełnosprawność może ubiegać się z PFRON ..refundacji naszych kosztów i tak
Znaczny - zwrot z Pfron-1 600,00 złotych netto
Umiarkowany -zwrot z Pfron -1 200,00 złotych netto
Lekki-zwrot z Pfron -450 złotych netto
Oczywiście jest jeszcze jeden bonus tzw grupy Specjalne do każdej z grup dodatkowo za grupę 600 złotych dla pracodawcy.
oczywiście pracodawca powie Wam ,że Wasz tydzień pracy to TYLKO 35 godzin i dodatkowe 10 dni urlopu
Ale nie powie Wam ,że dzięki zatrudnieniu Osoby z orzeczona niepelnosprawnościa ma takiego pracownika za 25% najniżego uposażenia a i dodatkowo -obniża swe -KOSZTY obniżając kary które ma płacic na pfron w sposób znaczący.
Oczywiście kazdy kij ma dwa końce stąd w chwili obecnej taki BUM na osoby nie pełnosprawne
Są TANI
-Mają Refundacje kosztów
Obniżają koszty pracy pracodawcy
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

Tak Darku masz rację :) dodatkowo stwarzając miejsce pracy (po przez Urzad pracy) dla niepełnosprawnego dostają z Urzędu pracy ok. 30 tyś, zlotych bezzwrotnie warunek 3 lata zatrudnienia dla niepełnosprawnego .+ ulgi jak piszesz
Można odpisać wszystkie medykamenty zakupione w aptece nie koniecznie te ryczałtowe . NP antybiotyki , suplementy.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Fionka »

sztani pisze:Aga i tu się zgadzam ciężko dostać Umiarkowany jak i kartę parkingową . A lekki nic prawie nie daje
Lekki O-04 i P jest traktowany w niektórych przypadkach jak umiarkowany.
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

z tego co wiem nie wszyscy zgłaszają pracodawcy, że mają ustalony stopień niepełnosprawności. Nie chcą wykorzystywać uprawnień bo się boją, że będą nieatrakcyjnymi pracownikami, a jak uprawnień nie maja to konieczność powiadomienia pracodawcy maja gdzieś...

oczywiście przy orzekaniu to nie ma znaczenia, nie można nigdzie zaznaczyć że np. przy stopniu lekkim nie będzie się powiadamiało pracodawcy o niezdolności żeby nie ciągnął z PFRON-u ..

A szkoda.

Sztani - antybiotyki, suplementy?
a nie chodzi tylko o lekarstwa, które są związane ze schorzeniem, na które masz orzeczoną niezdolność?
ODPOWIEDZ