weryfikacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

weryfikacja

Post autor: przedszkolanka »

Witam wszystkich. Ostatnio sprawdziłam w przeglądarce i widnieje napis "SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA" tak naprawdę minęło prawie 2 lata, mam pytanie, jak przebiega ta weryfikacja? i kiedy mogę spodziewać się wyjazdu.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: weryfikacja

Post autor: iwcia »

przedszkolanka pisze:Witam wszystkich. Ostatnio sprawdziłam w przeglądarce i widnieje napis "SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA" tak naprawdę minęło prawie 2 lata, mam pytanie, jak przebiega ta weryfikacja? i kiedy mogę spodziewać się wyjazdu.

Weryfikacja to tylko formalnośc, lekarz przybija pieczątke z aktualna datą, po czym skierowanie nalezy odeslać do NFZ.
A jesli chodzi o odpowiedz na drugie pytanie, to tego nikt nie wie ;) Wszyscy spodziewamy sie wyjazdu w terminie prognozowanym przez NFZ, a okazuje sie, ze czasami czas oczekiwania się wydłuża.
Przeszukując ten dział, mozna wiecej poczytac na temat weryfikacji.Juz byl dosc szeroko omawiany.
Pozdrawiam :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: weryfikacja

Post autor: ewiko »

Termin wyjazdu dostałam tydzień po weryfikacji. Więc biorąc pod uwagę okres Twojego oczekiwania wyjazd nastąpi zaraz po weryfikacji która w moim przypadku trwała ok. 10 dni.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: weryfikacja

Post autor: przedszkolanka »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie chciałabym wyjechać w maju, jeśli czerwiec to druga połowa, zakończenie roku jest dość pracowite dla n-li, ale pewnie na to nie mam wpływu. pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

przedszkolanka pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie chciałabym wyjechać w maju, jeśli czerwiec to druga połowa, zakończenie roku jest dość pracowite dla n-li, ale pewnie na to nie mam wpływu. pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło :)
Weryfikacja to potwierdzenie czy przypadkiem ktoś w tym czasie (zwykle około 2 lat) nie "zszedł" albo też nie pojawiły się nowe dolegliwości. Najczęściej pielęgniarka dzwoni i umawia na wizytę gdy przychodnia otrzyma dokumenty do weryfikacji. Masz na to miesiąc, a zatem im wcześniej się pojawisz w przychodni tym szybciej Twoje dokumenty zostaną odesłane do funduszu a to właśnie decyduje o skierowaniu Ciebie do sanatorium. Jeśli nie chcesz wyjechać w maju to najlepiej zadzwoń do funduszu gdy Twoje dokumenty zostaną już odesłane i poproś Panią, która odbierze telefon aby nie kierowały Ciebie wcześniej jak...
Ja tak zrobiłam a nawet podałam konkretny termin, który został spełniony przez fundusz. Tydzień, miesiąc nie robi dla nich aż takiego problemu więc proś śmiało o to o co Tobie chodzi. Powodzenia :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

ewiko pisze:Termin wyjazdu dostałam tydzień po weryfikacji. Więc biorąc pod uwagę okres Twojego oczekiwania wyjazd nastąpi zaraz po weryfikacji która w moim przypadku trwała ok. 10 dni.
Ja otrzymałam termin 2 miesiące po weryfikacji, a zatem nie jest to regułą. Chodzi o to jakie mamy schorzenia i do jakiego uzdrowiska nas przewidują. Musi być miejsce wolne, a do weryfikacji wysyłają najczęściej po 18 miesiącach, zaś oczekiwanie na skierowanie do sanatorium trwa nawet do 26/28 miesięcy (w mazowieckim)
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Maria777 »

Witam, chciałam zapytać czy wszystkie badania trzeba robić na nowo po odesłaniu wniosku do weryfikacji ( po 18 miesiącach) przez NFZ?
Awatar użytkownika
Sewelka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 176
Na forum od: 26 sty 2015 13:45
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: weryfikacja

Post autor: Sewelka »

Maria777 pisze:Witam, chciałam zapytać czy wszystkie badania trzeba robić na nowo po odesłaniu wniosku do weryfikacji ( po 18 miesiącach) przez NFZ?
Witam,
Według mojej aktualnej wiedzy nie trzeba robić powtórnych badań :D
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

  • Jeżeli weryfikacja skierowania następuje po 18 miesiacach lekarz balneolog może poprosić o nowe badania pacjenta.O tym mówi :§ 7.rozp.M.Z z dnia 7.07.2011 w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową.

    1. Skierowanie powinno być rozpatrzone przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w terminie 30 dni od dnia jego wpływu do tego oddziału. Termin ten może być przedłużony w przypadkach, o których mowa w § 3 ust. 3, nie więcej jednak niż o 14 dni.
    2. Skierowanie wraz z aktualnymi wynikami badań oraz kartą informacyjną z leczenia szpitalnego, w przypadku gdy leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego, podlega weryfikacji co 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia.

Ja o takie badania zostałam poproszona w momencie weryfikacji skierowania.
W ciągu 18 miesiecy może stan zdrowia ulec zmianom przecież.Mozna cudownie wyzdrowieć :) albo stan zdrowia może się pogorszyć na tyle ,że nas nie wyslą. ;) :o
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: weryfikacja

Post autor: Ramona2 »

Ostatnio jak otrzymałam zwrot wniosku do weryfikacji Pani doktor, która wystawiała mi wniosek na leczenie sanatoryjne zleciła wykonanie podstawowych badań oraz EKG zleca tez RTG klatki piersiowej jeżeli jest nie aktualne. Po wykonaniu tych badań zgłaszałam się do Pani doktor ,stawiała pieczątkę , załączałam wyniki i odsyłałam do funsuszu.
ODPOWIEDZ