weryfikacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: weryfikacja

Post autor: malgonia »

Jezeli zlikwiduje sie sanatoria to miejscowości,które żyją z kuracjuszy poumierają.Taka Krynica,Ciechocinek i inne to tylko sanatoria.Jeżeli chodzi o weryfikacje to napewno trzeba tego pilnowac.U mojej siostry leżało sobie skierowanie u lekarza prawie pól roku :D :D a ona czekała spokojnie na przydział :D :D Teraz jej szybciutko dali Wapienne juz teraz w sierpniu.
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

malgonia pisze:Jezeli zlikwiduje sie sanatoria to miejscowości,które żyją z kuracjuszy poumierają.Taka Krynica,Ciechocinek i inne to tylko sanatoria.Jeżeli chodzi o weryfikacje to napewno trzeba tego pilnowac.U mojej siostry leżało sobie skierowanie u lekarza prawie pól roku :D :D a ona czekała spokojnie na przydział :D :D Teraz jej szybciutko dali Wapienne juz teraz w sierpniu.

Nie poumierają, dużo ludzi jeździ prywatnie, dużo Niemców przyjeżdża. I Ci najwięcej pieniędzy tam zostawiają. Zlikwidowane może będą najsłabsze sanatoria, te które nastawione są tylko na kontrakty.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: weryfikacja

Post autor: malgonia »

Casandra pisze:
malgonia pisze:Jezeli zlikwiduje sie sanatoria to miejscowości,które żyją z kuracjuszy poumierają.Taka Krynica,Ciechocinek i inne to tylko sanatoria.Jeżeli chodzi o weryfikacje to napewno trzeba tego pilnowac.U mojej siostry leżało sobie skierowanie u lekarza prawie pól roku :D :D a ona czekała spokojnie na przydział :D :D Teraz jej szybciutko dali Wapienne juz teraz w sierpniu.

Nie poumierają, dużo ludzi jeździ prywatnie, dużo Niemców przyjeżdża. I Ci najwięcej pieniędzy tam zostawiają. Zlikwidowane może będą najsłabsze sanatoria, te które nastawione są tylko na kontrakty.
Tak tak na pewno przyjada komercyjni w miesiacach takich jak listopad , styczeń itd....i zapłaca po pare tysiecy.Chyba Casandro żyjemy na innej planecie :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

malgonia pisze:
Casandra pisze:

Nie poumierają, dużo ludzi jeździ prywatnie, dużo Niemców przyjeżdża. I Ci najwięcej pieniędzy tam zostawiają. Zlikwidowane może będą najsłabsze sanatoria, te które nastawione są tylko na kontrakty.
Tak tak na pewno przyjada komercyjni w miesiacach takich jak listopad , styczeń itd....i zapłaca po pare tysiecy.Chyba Casandro żyjemy na innej planecie :lol: :lol: :lol:
Sanatoria mają ciekawe turnusy dla komercyjnych i w każdym okresie można znaleźć coś dla siebie. Poza tym firmy wysyłają swoich pracowników czasami na jakieś spotkania, sympozja czy integracje i to też są dla sanatorium płatni klienci.
Moja koleżanka pojechała do Ciechocinka w listopadzie na dwa tygodnie do Domu Zdrojowego. To był jej wybór. I jeszcze wzięła trzyosobowy pokój :shock: A jechała sama, więc współspaczki to były dla niej nieznane, obce osoby.

Ja z kolei jeżdżę do Kołobrzegu w pierwszym kwartale roku, nierzadko w styczniu. Lubię morze zimą. Poza tym potrzebny mi jest późną jesienią lub zima przynajmniej tydzień urlopu żeby naładować akumulatory i wtedy wyjeżdżam . W listopadzie tez zdarzało mi się jeździć. I zapewniam Cię że sporo komercyjnych gości tam jest. I wcale to nie są jakieś ciężkie tysiące złotych, nie każdy jedzie na trzy tygodnie. Każdy ma swoje potrzeby i upodobania.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: weryfikacja

Post autor: malgonia »

Casandro, ja to wszystko wiem bo tez korzystam,kilka razy w w roku wyjeżdzam na krótkie wypady w Polsce i za granice. Ale obserwuje ,dopytuje ,czytam i stwierdzam że likwidacja sanatoriów doprowadziła by do upadku miejscowości uzdrowiskowych.Pewnie można stwierdzić , ze to jest relikt dawnego sytemu w jakim żylismy. Na pewno za jakiś czas zlikwiduje się przywileje dopłat do leczenia sanatoryjnego i wszystkie obiekty przekształci się w SPA dla bogatych/ o ile ich bedzie przybywać w Polsce :lol: :lol: / Osobiscie zaczynam widzieć co raz mniejszą różnicę między SPA a dobrym sanatorium :lol: :lol: ja korzystam z tego i tego bo w sanatorium już byłam 8 razy, a w SPA TEZ 8
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

malgonia pisze:Casandro, ja to wszystko wiem bo tez korzystam,kilka razy w w roku wyjeżdzam na krótkie wypady w Polsce i za granice. Ale obserwuje ,dopytuje ,czytam i stwierdzam że likwidacja sanatoriów doprowadziła by do upadku miejscowości uzdrowiskowych.Pewnie można stwierdzić , ze to jest relikt dawnego sytemu w jakim żylismy. Na pewno za jakiś czas zlikwiduje się przywileje dopłat do leczenia sanatoryjnego i wszystkie obiekty przekształci się w SPA dla bogatych/ o ile ich bedzie przybywać w Polsce :lol: :lol: / Osobiscie zaczynam widzieć co raz mniejszą różnicę między SPA a dobrym sanatorium :lol: :lol: ja korzystam z tego i tego bo w sanatorium już byłam 8 razy, a w SPA TEZ 8
no to ja też z tobą zgadzam się oczywiście.
A wiesz, w którymś wątku na tym forum już czytałam podobną opinię na temat ew. przyszłego zamykania sanatoriów jako reliktu przeszłości :lol: :D
kawo
Posty: 2
Na forum od: 10 paź 2016 15:54

Re: weryfikacja

Post autor: kawo »

Bez przesady z kosztami sanatoryjnymi. Przecież typowy urlop jest droższy od sanatorium. Np. tygodniowy pobyt w sanatorium można już znaleźć od około 900 zł ( a czasem nawet mniej).
Nie trzeba od razu jechać na pełny turnus. Ja np. jak jadę do sanatorium na NFZ to zabieram z sobą małżonkę jako pełnopłatną. Sytuacja odwrotna też się zdarza.
Tygodniowy pobyt we dwoje można już od 2 tys. zł. Za te pieniądze, na wczasy, też tygodniowe nie pojadę. Wniosek - sanatorium jest dla każdego.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: weryfikacja

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: Kochani :!: sprawdziłam dzisiaj w przeglądarce i łoł : :!: łoł :!:
widnieje wpis ''Weryfikacja'' :!: :lol: po 19 miesiącach oczekiwania..
Mam małe pytanko,kiedy mogę się spodziewać powrotu do przeglądarki :?:
oraz kiedy mogę się spodziewać upragnionego wyjazdu ;)
Pozdrowienia icałuski dla wszystkich klikających :kwiat: :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: weryfikacja

Post autor: Samosia »

ewasia pisze:Witam :kwiat: Kochani :!: sprawdziłam dzisiaj w przeglądarce i łoł : :!: łoł :!:
widnieje wpis ''Weryfikacja'' :!: :lol: po 19 miesiącach oczekiwania..
Mam małe pytanko,kiedy mogę się spodziewać powrotu do przeglądarki :?:
oraz kiedy mogę się spodziewać upragnionego wyjazdu ;)
Pozdrowienia icałuski dla wszystkich klikających :kwiat: :serce: :kwiat:
W śląskim NFZ weryfikowali nas 3 tygodnie :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: weryfikacja

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: Cię Samosiu,dziękuję za podpowiedź,mam nadzieję,że w naszym NFZ
też będzie ten sam termin.Czytając różne wpisy,mam mniej optynizmu.
Jak to mówią trzeba być dobrej myśli :D
ODPOWIEDZ