zus zwrot za dojazd do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: karmel »

Witam
U kogo i jak sie ubiegac o zwrot?
Orientujecie sie czy maja jakis km przelicznik?
Zeny dostac sie do pkp musze prywatnym autem jechac 80 km, w zwiazku z czym nie wiem jak obliczyc przyblizony zwrot.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

karmel pisze:Witam
U kogo i jak sie ubiegac o zwrot?
Orientujecie sie czy maja jakis km przelicznik?
Zeny dostac sie do pkp musze prywatnym autem jechac 80 km, w zwiazku z czym nie wiem jak obliczyc przyblizony zwrot.
Nie musisz o nic się ubiegać.
W ostatnim tygodniu (najczęściej) zostaniesz poproszony do recepcji i tam wypłacą Ci kasę.
(wszyscy się śmieją, że dlatego tak późno żeby kuracjusz miał za co wrócić do domu) :lol:
Na te wyliczenia nie masz wpływu i nikogo tam nie będzie interesowała Twoja jazda prywatnym autem.
Liczą ilość kilometrów od miejsca zamieszkania do miejsca pobytu (x2)
Najtańszy środek lokomocji x ich stawka.
Pozdrawiam.
D.Z.
forumowicz

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: forumowicz »

karmel pisze:Witam
U kogo i jak sie ubiegac o zwrot?
Orientujecie sie czy maja jakis km przelicznik?

Zeby dostac sie do pkp musze prywatnym autem jechac 80 km, w zwiazku z czym nie wiem jak obliczyc przyblizony zwrot.
Witaj Zwrot za przejazd otrzymuje się na miejscu w sanatorium Z reguły już pod koniec pobytu
zostaniesz poproszona o wypełnienie wniosku z wpisaniem km od domu do sanatorium.Sami wyliczą kwotę .

Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Tak to prawda :roll: te pieniądze uratowały mnie przed jazdą na kredyt ;) :lol: :lol: :oops: :o
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: karmel »

Dziekuje z wasze odpowiedzi.
A nie wkecie jaki jest mniej wiecej przelicznik za km?
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: nika7 »

Witaj Karmel, zwrot za wyjazd jest sprawą poliszynela. Faktycznie bez zbędnych ceregieli dostaniesz kasę. Jeśli będziesz mieć bilety to je zachowaj, wyliczenia są jakieś dziwne. Jeśli jedziesz z przesiadką masz szansę dostać więcej, ale ogólnie wszystko zależy od kilometrów. Ja za 300 km dostałam 120 zł. Rozporządzenia w tej sprawie zmieniają się co trochę, w tym roku już chyba trzykrotnie. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: iwon28 »

nika731207 pisze:Witaj Karmel, zwrot za wyjazd jest sprawą poliszynela. Faktycznie bez zbędnych ceregieli dostaniesz kasę. Jeśli będziesz mieć bilety to je zachowaj, wyliczenia są jakieś dziwne. Jeśli jedziesz z przesiadką masz szansę dostać więcej, ale ogólnie wszystko zależy od kilometrów. Ja za 300 km dostałam 120 zł. Rozporządzenia w tej sprawie zmieniają się co trochę, w tym roku już chyba trzykrotnie. Pozdrawiam :kwiat:
Potwierdzam, ja również za 300km w zeszłym roku otrzymałam 124zł i to w dniu wyjazdu .....
ganela
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 28 lis 2014 20:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: ganela »

Czy muszę mieć bilety ,żeby dostać zwrot, oraz czy jest max. odległośc np zamieszkanie oświecim, sanatorium Sopot
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: emik »

Gamelo, nie musisz mieć biletów. A czy jest max. odległość? Nie wiem. Na 100% są tabelki i według nich dostaniesz pieniążki. Tabelki to wyrocznie :))
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zus zwrot za dojazd do sanatorium

Post autor: basiat »

Ganelo na zwrot pieniążków są jakies przepisy......

ja jechałam autobusem i po okazaniu biletu dostałam cały zwrot.....Jak ktoś jedzie samochodem własnym, kub ktoś po prostu przywozi kuracjusza do sanatorium, to liczą chyba tak jak za bilet pociągu 2 klasy (tak mi sie obiło o uszy Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ