Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Dzięki za podpowiedź -będe próbowała.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Felice »

Stokrotko,moja siostra jest nauczycielką.Razem z wnioskiem napisała prośbę o wakacyjny lub feryjny termin i bez problemu wzięto to pod uwagę.Wyjechała w rok od złożenia wniosku w wakacje.
W Warszawie o zwroty trzeba dzwonić po 14-wcześniej nie ma szans.Zresztą sami zaznaczają,żeby dzwonić właśnie o tej porze.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Alice ! Zrobiłabym tak ,ale mój wniosek został wypisany przez lekarza i potem został już w poradni.Oni sami go wysłali.Też o tym myślałam,ale nie miałam takiej możliwości.Tak więc teraz będę próbowała dzwoniąc -może się uda? Dzięki za info ;)
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: sarna34 »

W wielkopolskim NFZ nic nie daje adnotacja, że jest się nauczycielem. Moja mama dosyłała nawet zaświadczenie ze szkoły. Nie uzględnają tego, bo twierdzą, że nauczyciel może wyjechać do sanatorium w ramach urlopu dla poratowania zdrowia. Jedynie zwroty mogą pomóc, by wyjechać w wakacje.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Małgosia69 »

Jestem z łódzkiego,u nas również NFZ nie patrzy na zaświadczenia,prośby,iż jest się nauczycielem. :( Mnie nie pomogło pismo od pani dyrektor,a nawet dwukrotne telefony od Niej z prośbą o zmianę terminu , dostałam w 2010 roku Muszynę ,w maju,musiałam jechać. Następnym razem też będę dzwoniła o zwroty. ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Sprawdzałam dziś swój numerek mam 431 jestem coraz bliżej .....
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: nusia »

Witam!
Należę do śląskiego NFZ i wniosek na leczenie złożyłam w kwietniu 2010r. W październiku 2011r. upłynęło magiczne 18 miesięcy oczekiwania na skierowanie, po czym z początkiem grudnia 2011 wniosek wrócił do weryfikacji. Po weryfikacji, niespodziewanie, po świętach otrzymałam skierowanie z terminem wyjazdu na koniec stycznie 2012r. W moim przypadku przypuszczam, iż termin oczekiwania był uzależniony od rodzaju schorzenia. Reumatologia jest mocno oblegana.
Życzę krótkiego okresu oczekiwania.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Bunia »

Zachodniopomorskie NFZ reumatologia dziś 292 po roku czekania a do wyjazdu :?: myślę że to ostatni tydzień czekania :) Pozdrawiam z nad mrożnego i słonecznego Bałtyku Bunia
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Bunia pisze:Zachodniopomorskie NFZ reumatologia dziś 292 po roku czekania a do wyjazdu :?: myślę że to ostatni tydzień czekania :) Pozdrawiam z nad mrożnego i słonecznego Bałtyku Bunia
Bunia... No to lada dzię dostaniesz ale fajnie i nareście doś czekania.
Napisz jak coś się dowiesz-pozdrawiam
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Bunia ! Ale sie cieszysz :) ja czekam właśnie na wyjazd nad morze,ale to wielka niewiadoma jak lotto. Tam mam zanotowane jako zalecenie lekarza -tylko czy to uwzględnią ? Jestem ze Śląskiej ....i czekam na razie pół roku -co bedzie dalej ? zobaczymy.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ