Schorzenia kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

ja juz dawno to zrobilam,Fajnie masz blisko morze.pozdr
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Ewusia »

I ja również zrezygnowałam z gór, chociaż mieszkam w niskich Świętokrzyskich.... W wysokich górach czuję, jakby brakowało mi tlenu, a morze jest dla mnie jak plaster miodu. Planuję sanatorium (ze zwrotów) w maju lub wrześniu, tylko i wyłącznie morze, miejscowość i warunki obojętne, byle nasz Bałtyk. A, z wymagań mam (aż lub tylko) to, żeby zabiegi były w tym samym budynku lub bardzo blisko - szybko się męczę, przemieszczanie się (wyznaczone godziny) na zabiegi, zazwyczaj szybkie powodują przyspieszenie akcji serca, co u mnie jest ZAKAZANE, niestety.
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

Ewusia tez zaznaczylam morze dostalam Naleczow.pozdr
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Rachel »

Swego czasu miałam problemy z nadciśnieniem. Od kilku lat biorę regularnie leki a moje ciśnienie to 120/80. W górach czuję się cudownie, może nawet lepiej niż nad morzem. Im wyżej wchodzę tym lepiej się czuję, czy to możliwe?
A teraz pytanie odnośnie migotania przedsionków. Wprawdzie ta dolegliwość nie dotyczy mnie tylko mojej mamy ale chciałabym się cokolwiek o tym "draństwie" dowiedzieć. Ktoś kto to ma będzie wiedział co ma o tym napisać.
Pozdrawiam "sercowych" - Hania :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Rachel »

Ewusia pisze:I ja również zrezygnowałam z gór, chociaż mieszkam w niskich Świętokrzyskich.... W wysokich górach czuję, jakby brakowało mi tlenu, a morze jest dla mnie jak plaster miodu. Planuję sanatorium (ze zwrotów) w maju lub wrześniu, tylko i wyłącznie morze, miejscowość i warunki obojętne, byle nasz Bałtyk. A, z wymagań mam (aż lub tylko) to, żeby zabiegi były w tym samym budynku lub bardzo blisko - szybko się męczę, przemieszczanie się (wyznaczone godziny) na zabiegi, zazwyczaj szybkie powodują przyspieszenie akcji serca, co u mnie jest ZAKAZANE, niestety.
A czy "Ewusia" poza serduszkiem nie ma problemów z wagą? Jeśli tak to zapraszam do odpowiedniego wątku :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: darek »

hania_lee07 pisze:Swego czasu miałam problemy z nadciśnieniem. Od kilku lat biorę regularnie leki a moje ciśnienie to 120/80. W górach czuję się cudownie, może nawet lepiej niż nad morzem. Im wyżej wchodzę tym lepiej się czuję, czy to możliwe?
A teraz pytanie odnośnie migotania przedsionków. Wprawdzie ta dolegliwość nie dotyczy mnie tylko mojej mamy ale chciałabym się cokolwiek o tym "draństwie" dowiedzieć. Ktoś kto to ma będzie wiedział co ma o tym napisać.
Pozdrawiam "sercowych" - Hania :)
Haniu
Nikt nawt lekarz poprzez portal czy forum nie udzieli diagnozy.
Poprostu należy udać się do Kardiologa , dodatkowy aspekt to i wiek kiedyś podałaś swoj wiek dodajmy wiek mamy i niestety musimy się pogodzić , że w pewnym wieku organizm jest coraz słabszy
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Rachel »

Cześć Darku.
Ja swojego wieku nie ukrywam, uważam go za mój atut :) Mam 53 lata a moja mama w tym roku skończy 80 lat. Ona nie od dziś ma to migotanie przedsionków. Och wiele,wiele lat z tym, ze kiedyś miewała ten "atak" raz na kilka lat, potem raz w roku, raz na pół roku, na miesiąc... Ostatnio kilka razy w tygodniu, a nawet kilka na dzień. Ustawiono jej odpowiednie leki z tym, że jeden lek może właśnie powodować migotanie (paranoja). We wtorek zawiozłam ją na SOR o 20:00 bo dostała migotania, ale o 23:00 już się ustabilizowało więc przywiozłam ją do domu. Rano ponownie dostała i wybrała się prywatnie do lekarza, który odstawił jej ten lek który być może powoduje migotanie. Jak do dziś nie dostała migotania, ale z sercem jest gorzej jak z dzieckiem. W najmniej odpowiednim momencie bije jak szalone i to bardzo nieregularnie, albo po prostu robi sobie przerwę i bić przestaje. Co zrobić - takie życie. Ten "NAJWYŻSZY" wie o nas wszystko :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: darek »

i sprawy kardiologiczne nie sa Mi obce mam wszczepiony dyfyblilator kardiowerter serca a wydolność mego serducha stan na 11-03 cale 12 % i jestem troszke mlodszy od Twej mamy

Uważam ,ze tematy diagnostyczne i farmakologiczne najlepiej ustala się w Klinikach Farmakologi przy każdej Akademi Medycznej zdaję sobie sprawę ze terminy są odlegle ,ale średni czas oczekiwania to okolo 30 dni na diagnostykę tego co bierzemy bo niejednokrotnie Jako spoleczenstwo poprostu bierzemy za Dużo leków a odstawiamy medycynę Naturalną
Potrafimy jeden produkt wziąść kilkakrotnie pod rożnymi nazwami a ilość leków niestety jest zbyt wielka..
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Rachel »

Moja mama była hospitalizowana w Instytucie Kardiologii w Warszawie (Anin). Tam miała robione różne badania i ustawiono jej leki. Wg mnie to tylko pięknie brzmiąca nazwa (instytut kardiologii). Wszystko zależy od podejścia i fachowości lekarza - niestety :)
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Ewusia »

A czy "Ewusia" poza serduszkiem nie ma problemów z wagą? Jeśli tak to zapraszam do odpowiedniego wątku :)

Haniu, pewnie że przydałoby się trochę schudnąć (160 cm, 62 kg), ale moje problemy sercowe niestety są inne - tętniak aorty i wada zastawki. Wysiłek fizyczny i wzrost ciśnienia może spowodować pęknięcie tętniaka, więc chyba sama rozumiesz...
Lat mam 44, a kiedyś Owsiaka niestety nie było:)
ODPOWIEDZ