Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

Dzięki anusiaa za odzew :kwiat: Minęło już 2 tygodnie jak wróciłam z Nałęczowa,oczywiście zadowolona z zabiegów takich jak:gimnastyka grupowa,kąpiele perełkowe z solą,kąpiele kwasowęglowe,basen oraz orbitrek.Na basenie odkryłam rwącą rzekę/wspaniały masaż/oraz jaccuzi na mokro.W grocie solnej dostałam ataku kaszlu,więc przerwałam seans ,ale za to w jaccuzi miałam wspaniałą inhalację z olejkami sosny?Niektóre ćwiczenia z gimnastyki wykonuję w domu,bo co najważniejsze to schudłam 4 kg :!: Pomógł mi w tym orbitrek a najbardziej "nocny aerobik"w Rolniku :lol: Pozdrawiam i zdrówka życzę
SABEK78
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 lip 2014 14:38
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: SABEK78 »

Witam mam pytanko ??/ Może ktos napisać jakie są najlepsze zabiegi dla sercowców oczywiscie bez tych wszystkich marszów i słuchania muzyki ani spacerów Dziękuje za odp
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

Witam to wszystko zalezy od schorzeń kardiologicznych.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: medi »

stada-52 pisze:Niektóre ćwiczenia z gimnastyki wykonuję w domu,bo co najważniejsze to schudłam 4 kg :!: Pomógł mi w tym orbitrek a najbardziej "nocny aerobik"w Rolniku :lol: Pozdrawiam i zdrówka życzę
Ciekawe ,ciekawe ,nocą aerobik :?: :o :lol: :lol:
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

Ale strzeliłam byka! :o (broń Boże Łosia)No jak można pomylić jaccuzi z sauną?i jakie olejki aromatyczne w jaccuzi?i to na mokro :roll: :lol: Tak,tak to chyba ten nocny aerobik tak na mnie wpłynął,ale przecież nie stawałam na głowie na tym parkiecie w Rolniku ;) przepraszam że wprowadziłam czytających w błąd :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: medi »

To na parkiecie w Rolniku breakdance tańcują :?: :roll: :o :shock: :shock: To ja tam nie chcę bo sobie coś nadwyrężę ;) :roll:
Pawel77
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 08 lip 2014 18:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Pawel77 »

BOZENA196711 pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Mam do państwa pytanie. Złożyłam wniosek o sanatorium w związku z chorobą serca. Powinnam za parę miesięcy dostać skierowanie do sanatorium i chciałabym wiedzieć (bo napewno posiadacie państwo taką wiedzę) gdzie najczęściej wysyła NFZ "serduszkowców"? I jakie są zabiegi w sanatorium oprócz diety i gimnastyki? Napewno wielu z was wyjeżdzało w związku z tą chorobą a ja poraz pierwszy więc proszę o podzielenie się tą wiedzą :) Pozdrawiam wszystkich
Ja dostałem teraz skierowanie na wrzesień do Procardia Augustów.Podobno potworna lipa.
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Hania »

Witam
Mój mąż był po zawale i miał też inne schorzenia kardiologiczne , jeździł do sanatorium najczęściej do Nałęczowa. Zdarzało się też , że dostał skierowanie np, do Sopotu, Ciechocinka i będąc w tych miejscowościach ( nie będę pisała w jakich sanatoriach) bo to nie istotne. Ale lekarze przydzielający zabiegi byli w kropce bo nie wiedzieli jakie zabiegi zaordynować, byli zdziwieni, że dostał skierowanie do tych sanatoriów.Twierdzili, że dla sercowców to tylko Nałęczów. Rzeczywiście mąż dobrze się czuł w Nałęczowie, ale z drugiej strony ile można jeździć w to samo miejsce.
Pawel77
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 08 lip 2014 18:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Pawel77 »

Hania pisze:Witam
Mój mąż był po zawale i miał też inne schorzenia kardiologiczne , jeździł do sanatorium najczęściej do Nałęczowa. Zdarzało się też , że dostał skierowanie np, do Sopotu, Ciechocinka i będąc w tych miejscowościach ( nie będę pisała w jakich sanatoriach) bo to nie istotne. Ale lekarze przydzielający zabiegi byli w kropce bo nie wiedzieli jakie zabiegi zaordynować, byli zdziwieni, że dostał skierowanie do tych sanatoriów.Twierdzili, że dla sercowców to tylko Nałęczów. Rzeczywiście mąż dobrze się czuł w Nałęczowie, ale z drugiej strony ile można jeździć w to samo miejsce.
Też bardzo bym chciał do Nałeczowa. Słyszałem bardzo dobre opinie o tym Sanatorium.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Felice »

Hania pisze:Witam
Mój mąż był po zawale i miał też inne schorzenia kardiologiczne , jeździł do sanatorium najczęściej do Nałęczowa. Zdarzało się też , że dostał skierowanie np, do Sopotu, Ciechocinka i będąc w tych miejscowościach ( nie będę pisała w jakich sanatoriach) bo to nie istotne. Ale lekarze przydzielający zabiegi byli w kropce bo nie wiedzieli jakie zabiegi zaordynować, byli zdziwieni, że dostał skierowanie do tych sanatoriów.Twierdzili, że dla sercowców to tylko Nałęczów. Rzeczywiście mąż dobrze się czuł w Nałęczowie, ale z drugiej strony ile można jeździć w to samo miejsce.
Akurat zarówno Sopot jak i Ciechocinek mają profil kardiologiczny,łącznie z wczesną rehabilitacją kardiologiczną.Nie sądzę by lekarze nie wiedzieli jakie zabiegi zlecać.
ODPOWIEDZ