Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Dzia_dek »

Trochę zazdroszczę Ci, Betino tej Kudowy i w ogóle Kotliny Kłodzkiej.
To takie moje ciche marzenie. Ale może, kiedyś?
Moje pobyty to "mój kochany", z różnych powodów, ;)
Rymanów Zdrój :D i Szpital Uzdrowiskowy "Eskulap". :)
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Betina71 »

Czy zabiegi kardiologiczne refundowane w sanatoriach przez ZUS i NFZ różnią się jakością,ilością itp? :D Przepraszam za dociekliwość i ciekawość.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: violet58 »

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak zabiegi kardiologiczne bo już od kilku lat jeżdżę do sanatoriów z schorzeniem układu krążenia, zarówno z ZUS jak i NFZ.ZUS w myśl zasady "ruch najlepszy dla serca" tak jak pisał Dziadek Zbyszek funduje ogólne ćwiczenia ruchowe jak gimnastyka kardiologiczna???, jazda na rowerku czyli cykloergometr często monitorowany, bieżnia, Atlas, czasem jest to również nordic walking.Dochodzą do tego zajęcia relaksacyjne, treningi autogenne i prelekcje nt. zdrowego żywienia itp. Plusem wyjazdów z ZUS jest wspomniana już diagnostyka - w Ustroniu, w Równicy na "dzień dobry" miałem wykonane USG serca i test wysiłkowy, EKG no i ilość zabiegów, jest ich ponad dwukrotnie więcej niż na pobycie z NFZ. W Nałęczowie, w ZNP już USG nie było, ale próba wysiłkowa i EKG jak najbardziej. W jednym i drugim sanatorium panaceum na chore :serce: był ruch, ruch i jeszcze raz ruch. W NFZ jest podobnie, z tym że kontakt z lekarzem sprowadza się do rozmowy na rozpoczęcie i zakończenie turnusu, czasem połączony z pomiarem ciśnienia. Z zabiegów to też głównie gimnastyka, kijki, czasem przy dobrym humorze lekarza z "mokrych" można dostać "kąpiel w mineralnej" czyli kąpiel perełkową lub kwasowęglową. Przy skierowaniu z NFZ zwykle jest podawane schorzenie współistniejące, wówczas można liczyć na jakiś laser, borowinę itp. W minionym roku byłem przez miedzę, w Dusznikach Zdroju na pobycie częściowo sponsorowanym przez NFZ, gdzie lwią cześć zabiegów (20/54) stanowiła tzw krenoterapia czyli picie wody mineralnej w Pijalni Zdrojowej. :evil:
Poza tym nordic walking na przemian z gimnastyką i kąpiel wirowa kończyn dolnych, aquavibron na kręgosłup i elektrostymulacja TENS na jego dolny odcinek.
Dodatkowym zabiegiem jest oderwanie od monotonii dnia codziennego, zmiana otoczenia, nowi ludzie, nowe znajomości czasem przyjaźnie na długie lata...
Nie masz się co martwić, Kudowa Zdrój to urokliwe miasteczko, na pewno będą organizowane wycieczki po Ziemi Kłodzkiej, do Pragi no i rzecz jasna inne sanatoryjne atrakcje.... Będzie dobrze, grunt to pozytywne nastawienie ....
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Betina71 »

Przepraszam zle się trochę wyraziłam...w istocie chodziło mi o zabiegi na schorzenia kardiologiczne ;) . Basenu nigdzie u Ciebie nie było?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: violet58 »

Jeden, jedyny raz podczas pierwszego pobytu w Tęczy, w Ustce dostałem gimnastykę w basenie, no może baseniku solankowym. Jeden raz na osiem pobytów.
Może dlatego, że poza Równicą w Ustroniu w sanatoriach gdzie bywałem basenu po prostu nie było. ;) :D
Ostatnio zmieniony 06 lut 2016 21:01 przez violet58, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Betina71 »

Ja się wybieram w marcu w ramach prewencji rentowej ZUS do Kudowy Zdrój i jestem ciekawa co i jak tam będzie.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: violet58 »

Jak będzie? Wiadomo - będzie dobrze bo nie ma innego wyjścia :D
A co? To nam napiszesz po powrocie. :D
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Betina71 »

Jasne,ze napiszę po powrocie a może nawet w trakcie mojego pobytu się odezwę. ;)
Awatar użytkownika
bajbus1947
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 29 sie 2014 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Post autor: bajbus1947 »

Witam, witam..
Otrzymałam drugi termin /pierwszy miałam na grudzień 2015 w Lądku/, teraz jadę pod koniec marca do Kudowy Zdroju..... Nareszcie doczekałam się :D
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Betina71 »

Bajbus....jakie termin dokładnie i jakie sanator :kwiat: ium?
ODPOWIEDZ