Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: dzi »

Na serduszko zabiegi ? Chyba gdy już jest nadwyrężone zębem czasu to odpowiednie odżywianie zwane dietą
krążeniową. Ja stosuję dietę rozdzielną i zauważyłem efekty. Szeroko rozumiany ruch ale dla zasiedziałych
musi to być wysiłek stopniowany, zwiększany w miarę nabierana tzw kondycji. Przed wyjazdem do sanatorium
poświęcam więcej czasu na przyzwyczajenie organizmu do wysiłku. W trakcie aktywnego kurowania się
w uzdrowisku nie straszne mi zakwasy czy inne objawy zmęczenia mięśni. Mięśnia sercowego też :)
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

Max,zgadzam się z Tobą w 100%,ale co zrobić jak bruneci nie dojadą?Można wspaniale tańczyć w "kółeczku" z koleżankami!Najważniejsze, żeby nie siedzieć z beznadziejną miną ,tylko ruszać samemu na parkiet i traktować taniec jako najlepszy zabieg kardiologiczny.
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Jasmina »

BOZENA196711 pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Mam do państwa pytanie. Złożyłam wniosek o sanatorium w związku z chorobą serca. Powinnam za parę miesięcy dostać skierowanie do sanatorium i chciałabym wiedzieć (bo napewno posiadacie państwo taką wiedzę) gdzie najczęściej wysyła NFZ "serduszkowców"? I jakie są zabiegi w sanatorium oprócz diety i gimnastyki? Napewno wielu z was wyjeżdzało w związku z tą chorobą a ja poraz pierwszy więc proszę o podzielenie się tą wiedzą :) Pozdrawiam wszystkich
:serce: :serce: Ja na nadciśnienie dostalam skierowanie do Ciechocinka, już niedługo będziemy się rehabilitować :lol: :lol:
Ania81
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 15 maja 2013 22:38

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Ania81 »

Witam wszystkich sercowców. Jade do Perły Bałtyku w Kołobrzegu w lipcu. To mój pierwszy wyjazd do senatorium. Mam nadzieję że bedzie udany. Ktoś się może jeszcze tam wybiera w ty czasie? Pozdrawiam
slo67
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 05 maja 2012 22:12
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: slo67 »

Aniu, ja też będę w Perle Bałtyku ale od 27.06 do 20.07. Mnie wysyła Zus a Ciebie?
Awatar użytkownika
SEBUS78
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 06 sty 2014 20:10
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: SEBUS78 »

Witam Ja byłem w Sopocie (Leśnik odradzam każdemu ) zabiegi na serduszko tam To
- Rowerek stacjonarny 10min

- Spacer do okoła Sanatorium 10min
- Gimnastyka poranna 15min
- Muzykoterapia 15min
- No i najlepsze :D To 20min chodzenie do okoła pustego basenu wysypanego solanką i gałązkami :D :D
Może mi ktoś odpowie czy to są wogóle zabiegi ????? Powiem wiecej wróciłem z Sopotu i po dwóch dniach dostalem udaru
Awatar użytkownika
jurek475
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 613
Na forum od: 29 sty 2014 11:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: jurek475 »

Zabiegi kardiologiczne/po przebytym zawale serca/otrzymalem w uzdr.Kudowa Zdr. ''Polonia'' :D
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

Witam Duzo wlasnie ludzi jest kierowanych do Nałęczowa z chorobami kardiologicznymi.Też tam byłam.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

Witaj anusiaa :serce: ,pamiętam jak w ubiegłym roku prosiłaś o kontakt nt.Nałęczowa.Wróciłaś zadowolona,tak ?W tym roku ja dostałam skierowanie tamże,ale do Księcia Józefa.Możesz napisać jakie otrzymałaś zabiegi?Co najbardziej Ci pomogło?
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

:serce: Witam stada-52 dlugo juz lecze sie na nadcisnienie zawsze na skierowaniu mialam napisane miejscowosci nadmorskie,ale dostawalam przydzial w gory czulam sie tam bardzo zle no i postanowilam że nigdy wiecej nie pojade w góry.Rok temu dostałam skierowanie do Nałęczowa tam zastosowano lecznie czyli zabiegi:gimnastyka grupowa srednia, wspaniala kąpiel kwasowęglowa,zbiorowe ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą oraz jonoforeza na kregosłup i tens .Wrócilam zadowolona.pozdrawiam
ODPOWIEDZ