Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do państwa pytanie. Złożyłam wniosek o sanatorium w związku z chorobą serca. Powinnam za parę miesięcy dostać skierowanie do sanatorium i chciałabym wiedzieć (bo napewno posiadacie państwo taką wiedzę) gdzie najczęściej wysyła NFZ "serduszkowców"? I jakie są zabiegi w sanatorium oprócz diety i gimnastyki? Napewno wielu z was wyjeżdzało w związku z tą chorobą a ja poraz pierwszy więc proszę o podzielenie się tą wiedzą :) Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Atina »

Witaj na pewno Nałęczów :)
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

witam tez czekam juz 15 miesiecy.Zawsze mam zaznaczone -morze a dostaje sanatorium w gorach.Okaze sie dokad teraz mnie wysla.pozdrawiam
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Witaj Anusiu, ja też zaznaczyłam morze bo tam czuję się rewelacyjnie. Góry są zdecydowanie nie dla mnie. Np w Karpaczu czuję się beznadzejnie stąd też moje pytanie gdzie najczęściej jeżdzą sercowcy. Liczę na to że pojadę gdzieś w okolicy kwietnia może do Kołobrzegu.... ale zdaję sobie sprawę z tego że to loteria. Pozdrawiam
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

Witam jak czytalam osrodkow jest wiele takich jak.Dąbki, Kołobrzeg,Dziwnowek, Nałęczów, Łeba, Busko Zdr i wiele innych.Tylko to zalezy z jakimi ma podpisane umowy nfz.Tez oczekuje w kolejce .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Selene »

Witaj BOZENA196711 :)

Jeżeli chodzi o kardiologię to NFZ ma podpisane umowy z uzdrowiskami nadmorskimi: Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Sopot, Świnoujście i Ustka.
Zabiegi na jakie możesz liczyć to gimnastyka i przede wszystkim hydroterapia ( kąpiel kwasowęglowa, kąpiel perełkowa, masaż podwodny )
i gimnastyka w basenie. Bożeno wymieniła te, ponieważ sama je miałam.
Życzę abyś dostała skierowanie nad morze bo dojdzie Tobie jeszcze jeden zabieg: dużo, dużo spacerów brzegiem morza :!:

Serdecznie pozdrawiam :)
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Witaj Selene, dzięki za informacje. Spacer faktycznie jest najlepszą terapią. A jeszcze w miłym towarzystwie człowiek gotów zapomnieć o wszystkich zdrowotnych problemach :D Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: Ewusia »

Witaj Bożeno 196711, ja też jestem sercowiec, w sanatorium byłam kilka razy - raz skierowano mnie do Rymanowa Zdroju, reszta to Polanica Zdrój. Zabiegi miałam różne, ale w opisie lekarskim - "leczenie klimatyczne, bez zabiegów powodujących niekontrolowany wzrost ciśnienia", więc miałam: kąpiele - perełkowe, solankowe, aqavibron, przeróżne masaże no i oczywiście kuracja pitna. Ogólnie bardzo dobrze się czułam w obu miejscowościach, ale teraz liczę na pobyt nad morzem - poprosiłam lekarza o zaznaczenie tego. Mam nadzieję na wyjazd wiosną przyszłego roku :D :D :D Pozdrawiam serdecznie z Kielc ;)
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Witaj Ewusiu. Ja też spodziewam się wiosną. W kwietniu miną 2 lata jak składałam wniosek, a że czeka się ok 2 lat to liczę na kwiecień może maj...Polanica to bardzo bliziutko mojego miejsca zamieszkania. Pięknie tam, ale wolałabym gdzieś dalej. Morze uwielbiam i tak rzadko mam okazję nad nie jezdzić zdecydowanie wolałabym wybrzeże. No ale cóż..chcieć to u nas można jedynie siusiu ;) za resztę trzeba zapłacic albo mieć szczęście
forumowicz

Re: Sanatoryjne zabiegi kardiologiczne

Post autor: forumowicz »

BOZENA196711 pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Mam do państwa pytanie. Złożyłam wniosek o sanatorium w związku z chorobą serca. Powinnam za parę miesięcy dostać skierowanie do sanatorium i chciałabym wiedzieć (bo napewno posiadacie państwo taką wiedzę) gdzie najczęściej wysyła NFZ "serduszkowców"? I jakie są zabiegi w sanatorium oprócz diety i gimnastyki? Napewno wielu z was wyjeżdzało w związku z tą chorobą a ja poraz pierwszy więc proszę o podzielenie się tą wiedzą :) Pozdrawiam wszystkich
Najlepszy dla serduszka jest ruch. Oprócz codziennej gimnastyki rownież wskazany jest brunet wieczorowa pora na dancingu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ