Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Angelika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2011 13:00

Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: Angelika »

Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę. Chciałabym mojej mamie zafundować wyjazd (pobyt pełnopłatny) do sanatorium. Mama ma od 3 lat rozrusznik. Współistniejące schorzenia to kamica żółciowa i trochę chore stawy. Mama ma 64 lata, jest osobą dość energiczną i - poza krótkimi epizodami gorszego samopoczucia - zupełnie sprawną. Przeglądałam oferty sanatoriów, niestety żadne nie ma oferty skierowanej bezpośrednio do osób z rozrusznikiem. Dzwoniłam też do 2 sanatoriów w Busku z pytaniem, czy mają w ofercie w ogóle jakieś zabiegi dla osób z rozrusznikiem - padały odpowiedzi mało precyzyjne - "no wie pani, no cóż, no coś tam się znajdzie...". Chciałabym żeby mama miała możliwość skorzystania choćby z 3 sensownych zabiegów dziennie (3 są oferowane przy pobycie pełnopłatnym w ramach ceny). Ze względu na fakt, że mamę musiałabym zawieźć i przywieźć i odwiedzić w trakcie, a jestem osobą "nieczasową" najbardziej interesują mnie sanatoria ze świętokrzyskiego lub województw ościennych, o dobrym standardzie. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, bo koszt takiego wyjazdu jest spory i nie chciałabym się rozczarować, a już bardzo nie chciałabym rozczarować mojej mamy. Może ktoś ma doświadczenia w takich wyjazdach i zna jakieś fajne miejsce? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: ptysiu111 »

Witam!!!
Ja miałem podobny problem.
Ale po wielu poszukiwaniach i porównaniach zdecydowałem sie na Sanatorium ESKULAP w RYMANOWIE ZDRÓJ.
I okazał się to dobry wybór.Mama wróciła bardzo zadowolona.
Co prawda było to 5 lat temu,ale chyba sie diametralnie na złe nie zmieniło.
pozdrawiam i życzę powodzenia oraz zdrówka
Angelika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2011 13:00

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: Angelika »

Właśnie przejrzałam ich stronę. Fajnie to wygląda i cena przyzwoita:) Minus ich www to brak zdjęć pokoi. No i nie piszą jasno, czy w cenie turnusu są jakieś zabiegi. Trochę kilometrów z Kielc jest, ale trudno. Skontaktuję się z nimi i może podpytam o te zabiegi. Dzięki śliczne Ptysiu za pomoc:)
Angelika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2011 13:00

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: Angelika »

Fotki w końcu znalazłam. Informację, że cena turnusu obejmuje 3 zabiegi dziennie - też znalazłam:) W sumie - podoba mi się :)
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: ptysiu111 »

Witam Andźeliko!!!
Mam nadzieję,że pomogłem.Sanatorium Eskulap jest położone w samym sercu Rymanowa Zdrój.Nad sama uregulowaną rzeczkąi u podnórza lasu.
Super jego położenie,a w dodatku bliskość do pijalni i pozostałych miejsc wartych zobaczenia sprawia dużą zalete.Do tego super powietrze dla sercowców zalecane przez kardiologów.Mam nadzieję,że pomogłem chociarz w małym stopniu Pani i napisze mi Pani po powrocie jakie są Pani i mamy odczucia z wyjazdu.
Jak tam jest w chwili obecnej.Bo 5 lat temu było wręcz rewelacyjnie.Warto było jechać tam blisko 500km jak w moim przypadku w jedną stronę,bo zadowolenie i widoczna poprawa samopoczucia mojej mamy była tego warta.
Pozdrawiam i życzę zdrówka,uśmiechu i zadowolenia... ;) :D
Angelika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2011 13:00

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: Angelika »

A myślałam, że na forum to wszyscy na "ty" :) Ale jesli nie to już się poprawiam:) Panie Ptysiu - pomoc wręcz nieoceniona. Musiałabym szperać w internecie tygodniami, żeby znaleźć tak fajne miejsce. Jeśli mama wyjedzie, oczywiście dam znać, ale wyjazd planuję dla mamy dopiero latem. Jeszcze raz dzięki wielkie :!: Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: ptysiu111 »

HEHEHE!!! :oops:
Ale ja jestem jak najbardziej za byciem na Ty.Napisałem Na per Pani ze względu na szacunek... ;)
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę zdrówka dla Ciebie i mamusi :D
Angelika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2011 13:00

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: Angelika »

A może ktoś jeszcze coś doradzi?
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: zuza »

witam. czy ktoś wie gdzie( Maz. NFZ) kieruje osoby z rozrusznikiem serca na uzdrowiskowe leczenie szpitalne. może ktoś był na takim leczeniu i wie jak to wygląda. jakie zabiegi. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem?

Post autor: zuza »

Nikt nie był na takim leczeniu ani nikt z waszych znajomych :?:
ODPOWIEDZ