Rózne .....

W tym miejscu możecie prezentować swoją twórczość niekoniecznie związaną z pobytem w sanatorium choć i taka mile widziana.
Regulamin forum
Proszę by każdy nowy wątek rozpoczynał się wierszem. Najlepiej by to był wiersz autora wątku, ewentualnie wiersz na temat sanatorium.
Uwaga! Jeśli wstawiacie czyjąś twórczość, pamiętajcie, że powinniście posiadać zgodę autora lub właściciela praw na publikację. To bardzo ważne.
Proszę też by nie tworzyć tu wątków, które bardziej pasują do działu "Na każdy temat". Niech ten dział będzie wyłącznie związany z twórczością sanatoryjnych poetów :)
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego pisania postów na forum dostępnego tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rózne .....

Post autor: violet58 »

Witam...
Ostatnio, z różnych powodów, rzadziej bywam na forum i być może ten wątek mi umknął, jednak nie sądzę żeby głównym powodem była klawiatura. Tak na marginesie, to nie spotkałem się z taką, z polskimi znakami ;) :D - no może wirtualna, wyświetlana na ekranie, posiada takowe. Problem tkwi w pakiecie językowym jaki jest zainstalowany w komputerze. Aby zmienić ustawienia wystarczy pobrać odpowiedni pakiet i zainstalować w systemie, a późniejsze przełączanie pomiędzy pakietami nie nastręcza większego problemu. Pewnie większości z nas zdarzyło się przypadkowe wciśnięcie klawiszy Shift+Alt gdzie nagle ą i ę straciły swoje ogonki :D
Bez urazy, ale takie tłumaczenie do mnie nie trafia, w końcu przecież możemy pisać i tak, bo...
[ obrazek zewnętrzny ]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
teresa63
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3246
Na forum od: 31 lip 2014 18:49
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rózne .....

Post autor: teresa63 »

Witam Violet 58 otoz ja jako autorka pisowni " niekompletnej" a bywajacej z roznych powodow czesciej moze niz Ty - tu na forum oznajmiam ze juz wyjasnialam wczesniej ,,,, patrz " list otwarty " - Na kazdy temat- mimo ze nie jestem w stanie nic wiecej zrobic- nie jestem "komputerowcem ani informatykiem , by umiec sie tak jak zaznaczyles,,, pobrac pakiet , cos zainstalowac itp ,itp jak beda te kreski , ogonki - to nie [email] - wiekszosc wie i to sporo zaakceptowala moja pisownie i wielkie uklony w ich strone :kwiat: - tak ze mozesz mnie poprawiac :oops: jak pisalam tak bede pisac i nic na to nie poradze,, Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rózne .....

Post autor: violet58 »

Przejrzałem "historyczne" posty i skoro Admin i "komputerowiec" tu cudzysłów jak najbardziej zasłużony, nie dali rady to cóż ja drobny żuczek ;) mogę uczynić.
Nie zamierzam też niczego ani nikogo poprawiać, chciałem tylko zwrócić uwagę na problem coraz częstszego używania takiej pisowni. Jak mniemam, główną przyczyną odrzucania zasad poprawnej pisowni jest lenistwo - po prostu nie chce się nam pisać liter "ą","ę" "ż" itp. To właśnie wygoda i szybkość pisania wiadomości każą już ponad połowie pisujących na czatach, forach itp. odrzucać znaki diakrytyczne. Z pewnością uogólniam, ale, bez urazy, taka pisownia mnie raziła, razi i razić będzie.
Pozdrawiam :kwiat: niemniej serdecznie.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rózne .....

Post autor: ewasz »

Qrde Violet :lol: ależ mi się spodobał ten tekst z poprzestawianymi literkami :lol: :przeczytałam go szybciutko bez żadnych trudności - aż sama się zdziwiłam, że mi tak dobrze poszło :lol: :lol:
Tak jak Tobie i mnie bardzo przeszkadzało niechlujne pisanie a w szczególności osób z wyższym wykształceniem i po iluś tam jeszcze przeróżnych fakultetach. Jednak teraz jakoś przestało mnie to tak razić po oczach - sama jestem tym faktem zaskoczona :shock:
Przestałam nawet poprawiać wypowiedzi w swoim otoczeniu :shock:
Zastanawiam się co jest tego przyczyną i jakoś nie mogę dociec :lol:
Qrde, pewnie to już starość mnie dopadła :lol: :lol:
A może to było skrzywienie zawodowe :roll:
No bo co innego :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rózne .....

Post autor: violet58 »

No popatrz... A u mnie wprost przeciwnie, właśnie z wiekiem takie rzeczy zaczynają mi przeszkadzać. Czyżbym stawał się coraz młodszy??? ;) :D
Ale wtedy musiałbym się nazywać Benjamin Button :D , a mnie najwyraźniej bliżej do zgryźliwego tetryka.
Kończąc dyskusję w temacie pisowni nadal uważam, że dla chcącego nic trudnego - niemniej osoby które czują się urażone przepraszam, nie to było moim zamiarem.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rózne .....

Post autor: ewasz »

:lol: :lol: :lol: a to dobre Violet, też chciałabym być choć troszkę młodsza :D
Pocieszam się jednak, że przynajmniej duchem jeszcze jestem :lol:
Jak długo :roll: czas pokaże ;)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rózne .....

Post autor: sztani »

Proponuje nie zwracać uwagi , nie wszyscy jesteśmy jednakowi i na tym świat polega . Nudno byłoby gdyby wszyscy byli np. tacy jak ja . Ja patrząc na swoją gębę w lustrze zawsze jej wybaczam . i czyńmy to innym .Miałem taki problem jak Basia w Belgii nie zmieniałem pisowni na język polski tylko dlatego,że laptopa używałem zasadniczo tam do pracy zawodowej. więcej zrozumienia . napisałem fajne motto dzisiaj i aktualne tutaj :) oj jak aktualne. Mam troszkę cięty język więc już proszę o wybaczenie . :) ;)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rózne .....

Post autor: medi »

[ obrazek zewnętrzny ]

Niestety mój syn miałby ogromny problem z odczytaniem tego tekstu :cry: chyba dlatego ,że jest dyslektykiem :evil: Nauczył się poprawnie pisać ,zapamiętywać ciąg cyfr np.numer swojego konta bankowego ,ale przeczytać coś takiego to ponad jego możliwości
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rózne .....

Post autor: malgorzatas »

sztani pisze:Proponuje nie zwracać uwagi , nie wszyscy jesteśmy jednakowi i na tym świat polega . Nudno byłoby gdyby wszyscy byli np. tacy jak ja . Ja patrząc na swoją gębę w lustrze zawsze jej wybaczam . i czyńmy to innym .Miałem taki problem jak Basia w Belgii nie zmieniałem pisowni na język polski tylko dlatego,że laptopa używałem zasadniczo tam do pracy zawodowej. więcej zrozumienia . napisałem fajne motto dzisiaj i aktualne tutaj :) oj jak aktualne. Mam troszkę cięty język więc już proszę o wybaczenie . :) ;)
Ależ sztani :kwiat: wybaczamy Tobie... ;)
Awatar użytkownika
teresa63
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3246
Na forum od: 31 lip 2014 18:49
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rózne .....

Post autor: teresa63 »

Pan Stanislaw , emeryt bogaty
ZUS mu dal ,,, tysiac dwiescie na , reke
Siedzial w swoim fotelu ( na raty)
Mruczac swoja codzienna piosenke
Telewizor przed nim, z boku zona
- na kolanach wyleniala kotka
Cieply koc na zmeczonych ramionach
- i za zwrotka plynie nowa zwrotka
Popatrz Zosiu , co robi ta zgraja
- jak se sprytnie , lataja dziury
Ja bym wszystkich powiesil,,, na drzewie
- za ten budzet i ,,, emerytury
Niech mnie zawal dopadnie o swicie
- sluchaj Zocha co ten maly klepie
Ze jak beda przy "korycie"
-to nam wszystkim bedzie lepiej
I po kazdym kliknieciu pilota
Pan Stanislaw wylewa swe zale
- ten to nieuk , ten nie kuma , ten idiota
i tak dalej , i tak dalej ,i tak dalej
Na to zona wstala i spokojnie tymi slowa
- do niego zagada
I patrz Stachu- tyle lat po wojnie
- a snieg pada i pada i pada :roll: :kwiat:
ODPOWIEDZ