Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

Codziennie w tych dniach spotykam rowerzystów z dużymi bagazami na nadmorskich sciezkach , więc taka większa podróż do dobry sposób na wakacje.
Mnie udało się zrobic wczoraj tylko ok 30 km do Darłówka w 2h. Jazda super bo ścieżki są w idealnym stanie.
Inicjatywa forumowa zasługuje na poparcie juz w tym sezonie ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Ja będąc dwa lata temu w Darłówku pojechałem wypożyczonym rowerem do Jarosławca, ca 35 km w obie strony. Trasa rewelacyjna widokowo, zwłaszcza odcinek wiodący po wale przeciwsztormowym na mierzei jeziora Kopań. Po jednej stronie morze po drugiej jezioro, szkoda tylko że cześciowo jedzie się po płytach typu "Jumbo" co przy braku amortyzacji daje się we znaki niektórym częściom ciała. Dalej już leśnymi duktami jest znacznie lepiej. W sieci znalazłem informację, że w bieżącym roku ścieżka ma zostać przebudowana, a planowany termin zakończenia budowy to koniec sierpnia 2018 r. Może za rok uda się zobaczyć efekt prac kosztujących ponad 5 milionów złotych. ;) :)
Pozdrawiam
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: moderator »

Świetna inicjatywa. Trzymam kciuki za powodzenie! Sprzyjających wiatrów i pogody życzę.
Sam mam taką trasę w planach ale z razłożeniem maksymalnie na tydzień wliczając dojazd nad morze. Niestety termin póki co nieprzewidywalny z racji braku dni urlopowych :(.
forumowicz

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: forumowicz »

Czynnie uczestniczyć nie będę ale kibicuję pomysłowi - pozdrawiam pozytywnie zakręconych :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Witam. :kwiat:

Właśnie wróciłam z przejażdżki rowerowej.(40 km.) :D Wchodzę na forum, czytam, a tu taki ciekawy temat. 8-)
Violet 58, czy to są plany na ten, czy może już na przyszły rok.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Asik »

Niestety do uczestników wyprawy nie dołączę ale mogę "obstawić" punkt przelotowy w Gdyni lub w Sopocie. :) Trzymam kciuki za realizację.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: strapper »

Czy mogę do Ciebie dołączyć ? Gdynia albo Sopot.
Również trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Ja jeżdżę turystycznie,nie wyczynowo więc dołączyć się na całą trasę na pewno nie dam rady.
Ale chętnie pokibicuję,wpadnę gdzieś na spotkanko,kawałek trasy też zaliczyć pewnie dałoby radę. Kibicuję realizacji i trzymam kciuki za powodzenie.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Asik »

strapper pisze: 15 lip 2018 21:26 Czy mogę do Ciebie dołączyć ? Gdynia albo Sopot.
Również trzymam kciuki :)
Oczywiście :)

Violet, jedną ekipę techniczną już masz. :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Myślałem o przyszłym roku, teraz jestem świeżo po turnusie rehabilitacyjnym (dwa tygodnie w Świnoujściu) i nazbierało mi się trochę zaległości.
Poza tym to pomysł dość świeży, wymagający pewnego dopracowania. Tak jak wspomniałem wcześniej wyjazd najlepiej zaplanować przed sezonem czyli najdogodniejszy termin to przełom maja i czerwca lub wrzesień. Niestety w tym roku nie dam już rady, ale rok przeszły jest jak najbardziej realny i mam nadzieję, że życie nie pokrzyżuje moich planów. Nie wiem ilu będzie ewentualnych chętnych i o jakim stopniu zaawansowania - ludzie robią to w tydzień, organizowane są wyjazdy 9-cio dniowe, ale ja nie chcę bić żadnych rekordów tylko spokojnie, w miłym towarzystwie przejechać całą zaplanowaną trasę, być może spotkać się z niektórymi uczestnikami forum mieszkającymi nieopodal, o ile wyrażą na to ochotę.
Myślałem o dwóch tygodniach i około 50 km do pokonania dziennie jako, że trasa liczy 570 km.Jeżeli uda się dziennie zrobić więcej kilometrów, a sądzę że jest to możliwe i całkiem realne (50 km to raptem 3-4 godziny pedałowania) - można będzie sobie zrobić dzień przerwy od siodełka i odmoczyć cztery litery w słonej, morskiej wodzie ;) :) Cieszę się, że inicjatywa zyskała taki pozytywny oddźwięk, może poza jednym wyjątkiem ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ