Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

BozenaMat pisze: 24 paź 2018 21:29 Że też tak daleko mam, by dołączyć do rowerowców....... ale kto wie....
Co to znaczy tak daleko???
Darek i Pietka50+ ze Śląska, Lawenda z Opolskiego...
A Ty masz przecież bezpośrednie połączenie ze Świnoujściem ;) :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Hipokryt pisze: 24 paź 2018 14:06 Ojcze Założycielu :D (tego tematu)
Jak to możliwe, że prawie 3 tygodnie (od mojego poprzedniego wpisu) nic się nie działo w tym temacie? Czy tak będzie ponownie i czy warto tu zaglądać?
A teraz gdy pojawił się ciekawy reportaż znad Bałtyku ... okazało się że Ojciec żyje i jest już zdrowy? Proponuję jednak częściej odświeżać ten temat udzielając np. wskazówek na temat przygotowania do tej wyprawy. A może wcześniej jakiś mały zlot rowerowy w centrum kraju?
Co do długości odcinków to opisana trasa jest idealna już przy lekkim wytrenowaniu. Takie właśnie odcinki lubimy i często pokonujemy :D
Pozdrawiam zainteresowanych :lol:
Drogi Marku - Hipokrycie
Pytasz jak to możliwe, że przez trzy tygodnie nic się nie działo w temacie? Odpowiedź jest prosta - są rzeczy ważne i ważniejsze. W chwili obecnej moim priorytetem jest zdrowie i rehabilitacja, które umożliwią mi, w co wierzę, realizację pomysłu. Podziękowałem Lawendzie za rekonesans w okolicach Kołobrzegu i Mielna, Ty zaś nie raczyłeś napisać, mimo mojej prośby, nawet kilku słów na temat tras w okolicach Darłowa. Pomijam już fakt, że nie odpowiedziałeś nawet na pytanie czy prawidłowo rozwiązałem Twoją foto-zagadkę, o ewentualnej nagrodzie nie wspominając. ;) :D
Swoją drogą ciekawi mnie skąd u Ciebie ten pluralis maiestatis - lubimy, pokonujemy, odwiedzamy mazowieckie "kurorty", przemierzamy mazowieckie ścieżki.... My czyli kto? Czyżby szykowała się kolejna grupa turystów kolarzy?
A wracając do tematu, myślę że osoby zainteresowane (3+1) na poważnie udziałem w tym , być może za duże słowo, przedsięwzięciu doskonale znają swoje możliwości i niepotrzebne są im moje wskazówki dotyczące przygotowań. Tym bardziej, że na dziś to ja zdaje się być tym najsłabszym bizonem w tym nielicznym stadzie. Temat z pewnością odżyje na wiosnę 2019, a póki co przebywając na zwolnieniu lekarskim obiecuje przeglądać internet i wrzucać znalezione ciekawostki na wirtualny dysk Google'a - link znany zainteresowanym. Co do zlotu - w pełni zgadzam się z Felice.
Pozdrawiam serdecznie
OZ
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: BozenaMat »

violet58 pisze: 24 paź 2018 22:09 A Ty masz przecież bezpośrednie połączenie ze Świnoujściem ;) :D
Fakt, mam. Ale to jednak wyprawa kilkudniowa, a na taką nie zawsze jest niestety czas. Są różne obowiązki, które czasem uniemożliwiają nam pasje.
Ale jak się napatrzę na Wasze fotorelacje, to.......... może jednak skuszę się wiosną na taką wyprawę :)
Tylko jak tak Was czytam, to ....... muszę trochę potrenować. Ja w zasadzie to piechur....... :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

A jak już tak się dobrze wczytasz, to wyprawę planujemy na wrzesień ;) :) :D ....
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: BozenaMat »

Oooooooooooo......... to mam czas na potrenowanie :D ........ i zorganiozowanie czasu, by wyjechać :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

violet58 pisze: 24 paź 2018 22:21 A jak już tak się dobrze wczytasz, to wyprawę planujemy na wrzesień ;) :) :D ....
A mnie zaczynają nachodzić tzw schizy i ta reklama ..prześlij kase bo coś się zepsuło.
Myślę choć GWARANCJI nie ma że rowerek będzie odpowiednio przygotowany bo są PECHOWCY co cegła w drewnianym Kościele spadnie.
Co zaś tyczy się to nie ukrywam że pomimo pogorszenia stanu zdrowia Treningi odbywam systematycznie.
Zastanawiam się nawet czy zbyt nie forsuję ,ale ma byc efekt
Codziennie jest to mocny trening gdzie średnia zaczyna imponować .
w ciągu godziny średnia z ostatnich 10 dni to 26,5 km -1450 kcal i 0,700 ml płynów poziom cukru 120-140 tętno 110/minutę ( odpowiednie leki)
W przyszłym tygodniu ze Znajomymi chcę pokonać Pętlę Tour de Polone z Przełęcżą Salmopolską to będzie ukoronowanie sezonu
bo od Listopada Rowerek stacjonarny na siłowni.

Najważniejsze JEST aby dostosować się do Ostatniego -Dziś mogę być zadowolony z osiągniętej Formy -ale może przyjść KRYZYS jak u Ojca Załozyciela i nic nie poradzimy SIła Wyższa
Zabieg może wyeliminować na pewien czas z Planów jak i Treningów i oczywiście przygotowań .

ps

Jak Rehabilitacja
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Violet58 dziękuję za słowa uznania. :D
Trasa którą pokonałam, to dokładnie ta którą pokazałeś na mapie. Były jeszcze chęci na objechanie jeziora Bukowo, ale po tej wycieczce musiałam zrobić przymusową 2-u dniową przerwę. W wolną od zajęć sobotę zaliczyłam Kołobrzeg, w niedzielę i następne dwa dni strasznie wiało, więc nie było mowy o rowerach. Pozostały mi tylko popołudnia, ale bałam się, że nie zdążę obrócić, bo chciałam odwiedzić Dąbki. Z tego co się orientuję, jeziora Bukowo nie da się objechać naokoło. Będąc w sanatorium w Dąbkach próbowaliśmy objechać je północnym brzegiem, ale droga w pewnym momencie się kończyła i trzeba by było kilka kilometrów prowadzić rower plażą. Tak więc trzeba je objechać południowym brzegiem. Ale trasa z Łaz, przez Osieki do miejscowości Kleszcze fajna nowa. :)
---------------------
Darku wszyscy mamy mniejsze, lub większe problemy zdrowotne, ale nie dajemy się. ;) I tak trzymać. :D
---------------------
Bozena Mat zapraszamy do wspólnej wyprawy. W grupie zawsze raźniej. :D
---------------------
Violet58 a tobie życzę jak najlepszej i skutecznej rehabilitacji. Bo jak nie Ty to kto. :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Hipokryt pisze: 24 paź 2018 14:06 Ojcze Założycielu :D (tego tematu)
Jak to możliwe, że prawie 3 tygodnie (od mojego poprzedniego wpisu) nic się nie działo w tym temacie? Czy tak będzie ponownie i czy warto tu zaglądać?
A teraz gdy pojawił się ciekawy reportaż znad Bałtyku ... okazało się że Ojciec żyje i jest już zdrowy? Proponuję jednak częściej odświeżać ten temat udzielając np. wskazówek na temat przygotowania do tej wyprawy. A może wcześniej jakiś mały zlot rowerowy w centrum kraju?
Co do długości odcinków to opisana trasa jest idealna już przy lekkim wytrenowaniu. Takie właśnie odcinki lubimy i często pokonujemy :D
Pozdrawiam zainteresowanych :lol:
Marku z całym SZACUNKIEM

Czy jesteś Zainteresowany czy TYLKO prześmiewasz się Violet zapodał Temat -Miał ostatnio POWAZNY ZABIEG wiele Osób Pragnących czy też Chcących Wspomaga się .
Ja Mimo kilku dolegliwości Trenuje NIEWIEM czy forma pozwoli mi na cała a może TYLKO na odcinek trasy.
Będę Szczęsliwy za każdy km - Będzie Szczęsliwy równiez Violet bo zdaję sobie co Go spotkało.
Wymieniamy się pogladamy Panie obrazują trasę Ja Martwie się aby co 100 km po drodze zapewnić Serwis rowerowy przeszperałem cała mapę i wyszukałem baze Serwisów -nawet pozwoliłem sobie Bo Oficjalnego Informowania 0bdzwonić z Pytaniem czy w przypadku PROBLEMU można liczyć na POMOC Wolontariatywną tzn za Małą Kase bo ...

Chciałbym aby PROJET zyskał aprobate FORUM -aby na trasie przejazdu Pojawili sie KIBICE Braci forumowej Wiem jak ważne jest Wsparcie a i.. Rozmawiałem wstepnie z Pewną Firmą która za Malutką Reklamę może zasponsorować odżywki.

Violet Jest wSzpitalu po Zabiegu Dajmyy Chłopu dojść do siebie dajmy mu czas aby wrócił do Formy On chyba nie ma PRZYKAZU siedzenia na kompie i informowania o...
POZDRAWIAM
I proszę nie komentować mego wpisu bo nawet tutaj atmosfera potrafi być gęsta
a Ja dziś w deszczu przy 7 st C 35 km w 85 minut i Nawet widziałem SŁAWNĄ STŁUCZKE :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

" Świt jest magiczny. Niebo rozlewa się krwiście i jest obietnicą pięknego, słonecznego dnia. Tym lepiej widok ten smakuje zza brudnej szyby paranoicznego TLK, który od 10 godzin w kółko buja mnie do snu i na powrót wydziera z nieświadomości jazgotem hamowania. Świt jest wróżbą końca udręki. Już niedługo siedmiowagonowy "Uznam" zakończy swój bieg i będę wolny. Zależny od siebie samego i własnych kółek, które wiozłem tam, na ten koniec Polski. Do Świnoujścia...."
Podobnie może rozpoczynać się relacja z naszej wyprawy, a cytat na wstępie pochodzi z portalu "WIERCĘ PIĘTĄ - Tułaczka. Inspiracja. Relacje" - i wpisu, który nosi tytuł "Zakochaj się w polskim wybrzeżu rowerem wzdłuż Bałtyku-część 1." Ma on niewątpliwą zaletę ponieważ opisuje wyprawę odbytą w maju bieżącego roku, a więc relacja jest całkiem świeża, najświeższa jaką udało mi się znaleźć w sieci. Ale, żeby nie było za pięknie część pierwsza obejmuje opis dwóch dni wyprawy, w tym mapy, od Świnoujścia do Jarosławca. Mam nadzieję, że autor dotrzyma słowa i dokończy ten, jak sam określił - "obszerny poradnik dla osób, które chciałyby wsiąść na rower i przejechać, tak jak ja, nasze wybrzeże." Link do artykułu>>>> https://wiercepieta.com/2018/06/22/zako ... tyku-cz-1/
Pozdrawiam wszystkich - ekipę i kibiców w szczególności :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

I jeszcze jedna relacja, również z majowej wyprawy - roku niestety nie udało mi się ustalić. Sporo opisów i praktycznych porad - polecam. I wcale nie dlatego, że to krajanie ;) :) :D
Link >>>> http://www.klient6202.klc.vectranet.pl/index.htm
ODPOWIEDZ