Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: strapper »

Miło czytać. Tez wyznaczam sobie cele ( nie tylko sportowe ). Przekroczenie mety, czy dotarcie do celu, uczucie nie do opisania.
Same treningi również są niebywałą przyjemnością. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Fionka »

Ja odpadam , rywalizacja już dawno przestała mnie bawić . Zresztą na trójkółce :lol: :lol: głupio
forumowicz

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: forumowicz »

Elu , nie sądzę żeby Violet chciał jakiejś rywalizacji , myślę że fajne spędzenie czasu to jest to . Gdybym bliżej mieszkała z przyjemnością wzięłabym udział w takim "pospolitym ruszeniu" :D , nie przeszkadzałoby mi Twój pojazd, nawet gdyby miał 6 kółek :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Fionka pisze: 27 lip 2018 19:29 Ja odpadam , rywalizacja już dawno przestała mnie bawić . Zresztą na trójkółce :lol: :lol: głupio
... DLACZEGO Odpadasz ?

W zeszłym roku podczas wakacji widziałem Parę Starsze małżeństwo codziennie jeżdżace na Rowerze.
NIC nadzwyczajnego.
Jednak Pani była ..Niewidoma -Tak Niewidoma od ponad 30-40 lat
Myk polegał na tym ,że Pan jako Sternik sadowił Panią na Rowerze -,który sztywnym połączeniem był połączony z jego rowerem Pani miała swoje pedały Najnormalniej nadawał Tempo .
Zresztą zapewne wiedzieliście podobne wynalazki do rowera Rodzica doczepiony rower dziecka .
Czyli Elu -Przewodnik a Ty na Tylnym ..rowerze jako wspomagająca
a Rowery tandemy można kupić ostatnio kilka pojawiło się .

Także rozpoczynamy TRENING może być na początku nawet rower stacjonarny ( wtedy masz ciagłość ..treningów a za każde ciasteczko dodatkowe 30 minut ) i ROBIMY EKIPĘ
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Raz-dwa-trzy-cztery
zapraszamy na rowery
Pięć-sześć-siedem-osiem
kto pokona nas na szosie
Dziewięć no a potem dziesięć
chcemy pierwsi być na mecie....

Gdyby nawet jakiś orzeł
gonić chciał nas na motorze
Z pustym bakiem już nie może
gdy pędzimy gazem i śpiewamy wszyscy razem :

Raz-dwa-trzy-cztery
ZAPRASZAMY NA ROWERY....
Kaczki z Nowej Paczki - "Zapraszamy na rowery"

:D :D :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: GIENIA »

Ja Wam z całego :serce: kibicuję i życze zebrania 8-) paczki kolarskiej :D
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: strapper »

Albo paczki ludzi sportowo zakręconych ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

bibi pisze: 27 lip 2018 21:32 (...) nie przeszkadzałoby mi Twój pojazd, nawet gdyby miał 6 kółek :kwiat:
Jazda na rowerze sześciokołowym to kolejny ciekawy pomysł na podróżowanie nadmorskimi ścieżkami.
Tylko jak zdobyć taki pojazd? Gdzie one się znajdują? Czy to nie żart? Odbyliśmy mały rekonesans i jest trochę informacji.
W nadmorskich wypożyczalniach nie ma problemu ze zwykłymi rowerami na dwóch kółkach (koszt 5zł/h). Jest też na ścieżkach mnóstwo 3-kołowców (12zł/h) i trochę takich na 4 kołach jak bryczka (20zł/h). Z wielkim trudem udało nam się spotkać 5-kołowy pojazd napędzany siłą mięśni, ale piąte koło było zapasowe a pojazd reklamowy. Czasem się pojawił ktoś na 1-kołowym rowerku, lecz takie prędzej znajdziemy w cyrku niż w wypożyczalni.
Tak więc niestety, nie udało się nam odszukać 6-kołowca a ten pomysł raczej trafi do grupy niepoważnych i nierealnych.
W sam raz pomysł dla osób wyłącznie zainteresowanych kibicowaniem przed monitorem, która to grupa jest coraz większa.
Czy temat dotyczy jazdy zwykłym rowerem po ścieżce i też innych wyzwań? Co na to Ojciec Założyciel tego tematu?
nad morzem.jpg
forumowicz

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: forumowicz »

bibi pisze: 27 lip 2018 21:32 Elu , nie sądzę żeby Violet chciał jakiejś rywalizacji , myślę że fajne spędzenie czasu to jest to . Gdybym bliżej mieszkała z przyjemnością wzięłabym udział w takim "pospolitym ruszeniu" :D , nie przeszkadzałoby mi Twój pojazd, nawet gdyby miał 6 kółek :kwiat:
[...] Tak więc niestety, nie udało się nam odszukać 6-kołowca a ten pomysł raczej trafi do grupy niepoważnych i nierealnych.
W sam raz pomysł dla osób wyłącznie zainteresowanych kibicowaniem przed monitorem, która to grupa jest coraz większa.
Czy temat dotyczy jazdy zwykłym rowerem po ścieżce i też innych wyzwań? Co na to Ojciec Założyciel tego tematu?
jestem bardzo poważna i nie mam na celu wyśmiewać się z kogokolwiek , a "ojciec założyciel " wyraził się jasno i klarownie Marku , dla mnie zrozumiale
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

A czym według Ciebie Marku jest zwykły rower??? Szczerze przyznam, że bardziej liczyłem na opis ścieżek rowerowych okolic Darłowa,bo stamtąd jak sądzę pochodzi załączone zdjęcie. Czy coś się dzieje na odcinku Darłowo-Jarosławiec? Miała być przebudowywana dotychczasowa ścieżka wyłożona płytami JUMBO, na jakim etapie są prace? Nie wiem czemu skupiłeś się na rajdzie po wypożyczalniach i poszukiwaniach "sześciokołowca", który ewidentnie był żartem Bibi. Zakładając ten temat liczyłem i nadal liczę, że znajdzie się grupa osób chcących podjąć się tego wyzwania. Tak jak napisałem w pierwszym poście, trasa nie jest zbyt trudna lecz długa, zróżnicowana terenowo więc nie nadaje się dla osób korzystających z roweru "od święta". Nie wszyscy też mogą wziąć czynny udział z uwagi na ograniczenia zdrowotne i ja to rozumiem - nic na siłę. Jednak sam fakt, że tyle osób będzie kibicować i trzymać kciuki, część być może dołączy na niektórych etapach, jest miły i sympatyczny - motywujący do kontynuacji tematu. I naprawdę nie jest ważne czy przejadą 5-10-15 km, na składaku, góralu, trekkingu, tandemie czy rowerze szosowym, czy będzie miał dwa, trzy, cztery czy sześć kółek ;) :D Jednak osoby decydujące się na przejazd całej trasy muszą się liczyć że nie będzie to niedzielna wycieczka rowerowa. Podróż z sakwami, bo w końcu trzeba się w coś przebrać, to dodatkowe utrudnienie - no chyba, że ktoś chciałby nam towarzyszyć na zasadzie "wozu technicznego" wiozącego bagaże. Myślę, że uczestnicy byliby skłonni pokryć koszty paliwa ;)
Wracając do rodzaju roweru to cytując opis biura organizującego podobne wycieczki podam, że oprócz ścieżek rowerowych: "Podróżować będziemy głównie po asfalcie, ale część trasy przebiega również po drogach szutrowych i leśnych. Dlatego najlepiej sprawdzi się tu rower górski, trekingowy lub crossowy." Jeśli założony temat "nie wypali" to poważnie rozważę ich propozycję, jedyna trudność to o ponad połowę większy od założonego przeze mnie kilometraż (85-90 km) niezależnie od pogody.
Ale jako, że jestem urodzonym optymistą wierzę, że uda nam się skompletować grupę osób chcących się bliżej poznać i razem spędzić aktywnie kilkanaście dni. Myślę, że już wkrótce założę na wirtualnym dysku folder, w którym znajdą się materiały jakie udało mi się znaleźć w sieci, również z Waszą pomocą - tutaj specjalne podziękowania dla Joli :kwiat: :kwiat:
Póki co życzę wspaniałej pogody, również ducha i merytoryczne wpisy.
Pozdrawiam serdecznie
Ojciec Założyciel ;) :lol:
ODPOWIEDZ