Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

...Trening
Dzis rowerek do jazdy po piasku.
Start Mrzezyno godzina 17,45
Kołobrzeg -Port 19,25
21 km piaskiem i Umarłem
Jutro powrót do Pracy akurat do warszawki -ale juz samochodem .
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Dziękuję bardzo :D a jeśli chodzi o to wytchnienie, to miałam raczej na myśli takie krótkie, międzyetapowe na podziwianie przyrody i taśtaśków i łabądków i takichtam. Żadne sanatoria nie wchodzą w rachubę. Swoje już zaliczyłam w tym roku i przez najbliższe 3 lata mój NFZ nigdzie mnie nie pośle. Acha, i jeszcze jedno, preferuję ścieżki rowerowe i inne takie bez udziału piachu w szprychach, no chyba że trzeba będzie.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Pietko 50+ ...... :serce: :serce:
To jest nas już dwie kobitki. :D
Bardzo się cieszę, będę miała towarzyszkę już w podróży. :D
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

lawenda pisze: 01 sie 2018 21:06 Pietko 50+ ...... :serce: :serce:
To jest nas już dwie kobitki. :D
Bardzo się cieszę, będę miała towarzyszkę już w podróży. :D
Ja też się cieszę, zwłaszcza że z tego, co widzę, jesteśmy "regionalnymi" sąsiadkami. A to już duży plus :D czyli cały przedział w pociągu do Świnoujścia nasz :D :kwiat:
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: moderator »

bibi pisze: 31 lip 2018 20:32 Moderatorze jeśli pozdrawiasz również okolice Augustowa, to czuję się pozdrowiona ;) :)
Oczywiście Bibi, byłem tam wczoraj, a dziś z Serw do granicy wzdłuż kanału i powrót ale nie jest to opowieść na ten wątek więc już znikam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

violet58 pisze: 29 lip 2018 10:05 Myślę, że już wkrótce założę na wirtualnym dysku folder, w którym znajdą się materiały jakie udało mi się znaleźć w sieci, również z Waszą pomocą ...
Słowo się rzekło, kobyłka u płotu... Poniżej link do folderu, na wirtualnym dysku Google"a, z materiałami jakie udało mi się znaleźć w sieci oraz podesłanymi przez życzliwą koleżankę z Pomorza :kwiat: :kwiat: :kwiat: Oprócz map, przewodników znajdują się tam relacje osób, które przemierzyły ten szlak. Mam nadzieję, że ich relację będą pomocne w przygotowaniach do wyprawy - temat pozostaje otwarty i mam nadzieję, że folder ten będzie się rozrastał, a służyć temu będą długie jesienne i zimowe wieczory.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Violet58 dzięki za udostępnienie pierwszych materiałów. Właśnie je przeglądnęłam i jest tam dużo rzeczy naprawdę ciekawych, jak choćby rozwiązanie problemu dotyczącego przewozu roweru pociągiem :) Ja też zabiorę się za chomikowanie wszystkiego, co się da przydatnego do planowania trasy. Cieszy mnie jedno: że zakładasz nocowanie w ludzkich warunkach :lol: bo jakoś tak nie uśmiechałoby mi się taszczenie namiotu, karimaty, śpiwora itp. ...chociaż śpiwór może się przydać. Rok na przemyślenia i planowanie to dużo, oby nam to w natłoku zajęć codziennych nie uciekło i obyśmy nie obudzili się np. w lipcu, że wyjazd tuż tuż. Znaczy - trzymajmy rękę na pulsie. Jeśli w Waszych miejscowościach odbywają się targi turystyczne, to polecam się udać, może też coś się tam znajdzie, co nam się przyda. Na moich jest reklamowany tylko, albo przede wszystkim Green Velo czyli Wschodni szlak rowerowy, też moje marzenie :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Fionka »

Ja będę Wam kibicowała . Mam znajomych fanów wypraw rowerowych , to podpytam . Teraz wyruszyli na wyprawę po Austrii.Trzymam kciuki .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Wszyscy którzy będą choć w części chcieli UCZESTNICZYĆ w Projekcie -Violet58
Muszą spełnić kilka Podstawowych wymagań;
TRENING podstawa jest to ponad 700 km -SIEDEMSET km w niejednokrotnie trudnych warunkach Nie zawsze droga będzie z ..górki ;) , trasa niejednokrotnie będzie piaszczysta bo wykonawca nie dokończył tego-Naszego odcinka :lol:
Dziennie musimy wyjeżdzić Nawet i 50 km a może nawet w wekendy ..100 km
Dlaczego każdy km treningu to 100 metrów TRASY.

Sprzęt
We wtorek poproszono Mnie - Kardiologicznego o Test na Rowerze na odcinku 21 km plażą wśród ludzi kąpiących się .
Musimy do wyzwania PRZYGOTOWAĆ się
Rowery musza być serwisowane Dodatkowo Musimy gdy będzie juz wstepna Ekipa zagwarantować Sobie po drodze Punkty SERWISOWE Rowerów i tutaj Prośba do Forumowiczów mieszkajacych na Trasie o wskazanie -aby mieć co 100 km taki Punkt
Pomijam defekty typu dętka ,ale może zdarzyć się wiele nie przewidzianych zdarzeń np ..urwanie ..pedała i klops :(
Sam urwałem we wtorek przy wejściu do kołobrzeskiego portu .

Oficjalnie zgłaszam AKCES do Projektu z tym ,że .........
do przyszłego roku może wiele się wydarzyć
Zreszta sprawdzę się w tym roku tzn Mam taki zamiar o ile ............

w każdym bądź razie codziennie trening po 50 km
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Jako OZ, nie mylić z czarnoksiężnikiem z Oz, ;) :D pozwolę sobie na kilka słów. Nie sposób nie przyznać racji Darkowi - to rzeczywiście dłuuuuuga wycieczka. Różne źródła różnie podają, trasa z wliczeniem Helu liczy około 600 km (https://www.traseo.pl/trasa/swinoujscie ... ska-piaski) niemniej jednak należy liczyć się z pewnym wysiłkiem, ale jej nie demonizujmy. W większości relacji opisywana jest jako łatwa ewentualnie stopień trudności oceniany jest jako średni. Z założenia miała, i ma, być to przyjemna wycieczka w gronie kilku, kilkunastu osób wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Bez wyznaczania etapów, średnich prędkości pokonywania określonych odcinków, kolokwialnie rzecz ujmując - bez napinki. I tutaj pozwolę się z Tobą Darku nie zgodzić -
Dziennie musimy wyjeżdzić Nawet i 50 km a może nawet w wekendy ..100 km
- nie musimy Darku, niczego nie musimy.
Jedyne co musimy, to cali i zdrowi dotrzeć do założonego celu, a nawet jeśli się nie uda (tfu,tfu - na psa urok :lol: ) to też nie koniec świata - bogatsi o nowe znajomości i doświadczenia możemy spróbować ponownie - a kto nam zabroni ;) :lol: Wiadomo, że będą odcinki wiodące ścieżkami rowerowymi z prawdziwego zdarzenia czy asfaltowymi drogami wówczas możemy pokonać dłuższy dystans, może być tak jak mówisz. że rower trzeba będzie pchać przez piach lub błoto. Podobnie nieprzewidywalnym czynnikiem jest pogoda - jazda w strugach ulewnego deszczu to wątpliwej jakości przyjemność - choć muszę przyznać, że po ostatniej fali upałów z przyjemnością zmokłem wracając w ubiegły piątek z pracy, mimo że nieprzemakalna kurtka była w sakwie :lol: :lol: Powtórzę raz jeszcze - NIC NA SIŁĘ - tak aby grupa, która spotka się w Świnoujściu czy Szczecinie w komplecie dotarła do celu podróży. A jeśli na trasie wzbogaci się o kolejnych uczestników będzie nam niezmiernie miło.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi i myślę, że zdajemy sobie sprawę że wyjazd ten nie może odbyć się kosztem zdrowia, dlatego też pozwalam sobie poprzeć Darka w kwestii treningu, ale też z umiarem. Jeśli nawet nie jeździmy systematycznie to warto od przyszłego sezonu częściej korzystać z roweru, może nie akurat przejeżdżać dziennie po 50 km, ale rozruszać ścięgna i mięśnie by uniknąć kontuzji lub innych niespodzianek. Życie bywa nieprzewidywalne podobnie jak złośliwość rzeczy martwych, do których należy zaliczyć rower, dlatego nie wyobrażam sobie aby każdy szanujący się rowerzysta - a za takich uważam wszystkich, którzy zgłosili chęć udziału, nie posiadał ze sobą kompletu dętek ewentualnie zestawu naprawczego, kompletu kluczy, sprawnej pompki etc. Pamiętajmy, że jedziemy wzdłuż wybrzeża a nie przez pustynię - myślę, że w przypadku awarii będzie można liczyć na właścicieli wypożyczalni rowerów, których nad Bałtykiem jest więcej niż aptek w mieście. Dobrze byłoby, przed wyruszeniem w trasę, oddać rower do przeglądu w wyspecjalizowanym punkcie, dokręcą co trzeba, posmarują, wyregulują - koszt niewielki, a będziemy czuć się pewniej. No chyba, że ktoś sam potrafi...
NINIEJSZYM UROCZYŚCIE OTWIERAM LISTĘ STARTOWĄ
🚴nr 1 - LAWENDA
🚴nr 2 PIETKA 50+ (panie przodem) ;) :D
🚴nr 3 DAREK
🚴dla siebie rezerwuje ostatni numer w peletonie, póki co jest to 4
A tak na zakończenie pozwolę sobie podrzucić link do znalezionej w sieci mapy rowerowej z zaznaczonym przebiegiem oznakowanych tras rowerowych w Polsce i na świecie.Wg autora opiera się ona na danych projektu OpenStreetMap (OSM). OSM jest dowolnie edytowalną mapą świata, w czym każdy może uczestniczyć. Oznacza to, że nie jest ona w żaden sposób kompletna, ale oznacza również, że możesz pomóc dodając nowe trasy i poprawiając błędy w już istniejących. Nakładka tras jest aktualizowana co minutę,data w górnym lewym rogu pokazuje ostatnią aktualizację.
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?m ... 77!17.1866
Popieram prośbę Darka, jeśli już nie o same punkty serwisowe na trasie, to o informacje dotyczące jej aktualnego stanu. Wiele jest informacji w sieci na temat inwestycji w infrastrukturę rowerową, rozpisanie przetargów etc. jednak informacje od naocznych świadków stanu dróg czy zaawansowania prac będą doprawdy bezcenne.
Pozdrawiam
OZ
PS
Darku, urwanie pedału w Kołobrzegu to klops :?: :!:
Oby awarie przytrafiały się tylko w takich miejscach... :D :lol: :lol:
ODPOWIEDZ