Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

W tym dziale umieszczamy informacje o sprawdzonych miejscach hotelowych i noclegowych w miejscowościach uzdrowiskowych. Specjalnie dla kuracjuszy, którzy w sanatorium wykupują jedynie zabiegi, a pobyt w uzdrowisku organizują samodzielnie.
Regulamin forum
Zamieszczamy tu informacje o sprawdzonych miejscach. Do samych namiarów koniecznie dodajemy przynajmniej krótki opis uzasadniający polecenie.
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego forum dostępnego tu viewtopic.php?f=2&t=10
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: sztani »

:) Mam możliwość spędzenia kilku dni w maju (6 ,druga połowa) w którejś z miejscowości wymienionej w tytule jaką polecacie pod względem zwiedzania ,zatłoczenia, wędrówek bez forsowania (choć termin spokojny),czekam na wasze odpowiedzi ,uwagi . Wstyd się przyznać ale akurat tam nie byłem .(chodzi o miejscowości)Może jakieś rady co zwiedzić ( Na pewno zamek w Pszczynie. Smuga :) )może jakiś nocleg polecacie . Liczę na podpowiedzi . :)
Awatar użytkownika
gracha
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 21 gru 2011 18:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: gracha »

Nie znam Ustronia, mam bardzo miłe wspomnienia z krótkiego pobytu w Szczyrku. W programie oczywiście była też Wisła. Nocowałam w Gościńcu Salmopolskim- z dala od centrum Szczyrku, w kierunku Wisły. Warunki ok, świeże pstrągi z własnej hodowli, przytulny pokój. Wycieczka na Skrzyczne kolejką krzesełkową, wizyta w Gospodzie Polskiej słynącej z golonki oraz odbitych na zewnętrznej ścianie dłoni m.in Golców, Małysza. Bardziej podobała mi się Wisła- park, Aleja Gwiazd Sportu, "pomnik" Adama Małysza z białej czekolady w Domu Zdrojowym, Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza, spacer nad Jezioro Czerniański czy Doliną Białej Wisełki. Jeśli zamek to letnia rezydencja Prezydenta RP- trzeba tydzień wcześniej zarezerwować zwiedzanie telefonicznie, emailowo lub osobiście w recepcji(należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość). A w okolicy Koniaków ze swoim słynnymi koronkami (można kupić w Galerii w Wiśle), polecam również bardzo ciekawe, nowoczesne Muzeum Browaru w Żywcu.
Awatar użytkownika
gracha
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 21 gru 2011 18:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: gracha »

18011138_10210237398504785_7336356400451295225_n.jpg
A tak dziś wygląda Kaplica św. Jadwigi Śląskiej- akurat koleżanka w Wiśle spędzała Wielkanoc i zima ją zaskoczyła
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: smuga »

sztani pisze::) Mam możliwość spędzenia kilku dni w maju (6 ,druga połowa) w którejś z miejscowości wymienionej w tytule jaką polecacie pod względem zwiedzania ,zatłoczenia, wędrówek bez forsowania (choć termin spokojny),czekam na wasze odpowiedzi ,uwagi . Wstyd się przyznać ale akurat tam nie byłem .(chodzi o miejscowości)Może jakieś rady co zwiedzić ( Na pewno zamek w Pszczynie. Smuga :) )może jakiś nocleg polecacie . Liczę na podpowiedzi . :)
Witaj :) czuję się przywołana do odpowiedzi ;) Nie wiem jaki będzie Twój środek transportu , jeśli auto to spokojnie zaliczysz wszystkie te miejscowości przez te kilka dni . Tak po kolei ....Ustroń około 10 km i jest Wisła potem 20 km przez Biały Krzyż ( przeł. salmopolska) i mamy Szczyrk :D Pszczyna będzie z 50 km od Ustronia to sobie to zalicz albo na początku albo na końcu bo właściwie będziesz miał po drodze w górki . Najważniejsza będzie pogoda byle bez deszczu to jest gdzie pochodzić po górkach albo :lol: :lol: :lol: można powjeżdżać ;) kolejka na Czantorię , na Skrzyczne albo autem na Równicę .Ja bym szukała noclegu w Ustroniu cóż taki mam sentyment . Jeśli nie będzie to długi weekend to masz duży wybór , gorzej bywa w dni świąteczne . Ze znanych to pokoje Ewa na ul.Szpitalnej , Bocianówka ! na ul. Daszyńskiego , Zródełko na ul.Zródlanej .....jeszcze hotel Wilga . Jest tam tego mnóstwo . W Wiśle to raczej znam tylko miejsca noclegowe z dala od centrum , przy stokach narciarskich przy Klepkach , Nowej Osadzie ale to dobre zimą . W centrum ewentualnie Hotel New Wave fajne widoki , basen . Wiem że jest też bardzo dużo kwater prywatnych ale z nich nie korzystałam więc nic nie wiem o warunkach . Biały Krzyż to też tylko tak zimą na narty ....no ewentualnie widoczki ;) Jak coś dokładnie to pisz :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: Fionka »

Sztani , tak jak pisze Smużka -Ustroń jako baza wypadowa a jak lenia złapiesz to miejsce jest urokliwe .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: sztani »

za podpowiedzi dziękuję na pewno wezmę pod uwagę oby pogoda dopisala :)
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: strapper »

Jeśli mogę, moim zdaniem Wisła
Jako baza wypadowa w zasadzie wszędzie jest tak samo, jednak w Wiśle jest więcej ciekawych miejsc, gdyby był taki moment, że chce się zwolnić tempo.
Życzę udanego wypoczynku.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: ela-ela »

Witam. Sztani też polecała bym Ustroń miejsce urokliwe można super wypocząć i dobre miejsce wypadowe. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. :kwiat: :kwiat:
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: bewe »

zgadzam się ze Smugą,do mnie Ustroń tez jakoś bardziej przemawia i tak jak pisze pokoje u Ewy polecam- byłam,blisko do sanatoriów mozna skorzystac z zabiegow czy pojść potańczyc a tak ogólnie to Ustroń bardziej klimatyczny a do Wisły można wyskoczyć nawet bez samochodu(koleją lub autobusem)albo zapisać się w którymś z pobliskich sanatorium albo w pijani wód na wycieczki
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: sztani »

jeszcze raz dzięki chyba jednak Ustroń przekonaliście mnie :)
ODPOWIEDZ