Busko Zdrój

W tym dziale umieszczamy informacje o sprawdzonych miejscach hotelowych i noclegowych w miejscowościach uzdrowiskowych. Specjalnie dla kuracjuszy, którzy w sanatorium wykupują jedynie zabiegi, a pobyt w uzdrowisku organizują samodzielnie.
Regulamin forum
Zamieszczamy tu informacje o sprawdzonych miejscach. Do samych namiarów koniecznie dodajemy przynajmniej krótki opis uzasadniający polecenie.
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego forum dostępnego tu viewtopic.php?f=2&t=10
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Busko Zdrój

Post autor: Lewek »

Uwielbiam ten nasz apartamencik w Busku :D Wygodne łóżka , przestronne pokoje, super wyposażona kuchnia z piękną zastawą stołową i zapasem szkła do różnych trunków ;) Chyba nadchodzi " czas mierzenia " owego apartamentu :D . Podpisuję się pod tym, co napisała Felice :D
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Busko Zdrój

Post autor: Zbigniew- I »

Lewku :kwiat: , to kiedy tam zagościcie? Wszystko na to wskazuje, że będę tam od 09.03.16. Może jakaś wspólna degustacja?
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Busko Zdrój

Post autor: Lewek »

Zbigniewie, jeśli chodzi o mnie to marzec nie wchodzi w rachubę - mam bardzo napięty grafik :evil: Szkoda, byłoby bardzo miło wspólnie rozmawiać i degustować ;) Wiśnióweczka od Ciebie wyśmienita, a tą drugą butelkę trzymam na spotkanie w mieście smoka :D Wypijemy wspólnie z dziewczynami Twoje zdrowie :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Busko Zdrój

Post autor: Zbigniew- I »

Lewku :kwiat: ,przykro mi :( mam już potwierdzenie, od środy Markoni.Miłego spotkania. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Felice to ty mnie ubiegłaś :P apartamencik zabukowałaś na maj :?: :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój

Post autor: Sloneczko »

Zaraz zaraz i ja nic o tym nie wiem :o :?
forumowicz

Re: Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Słoneczko bez obawy :) ja prywatnie :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Noclegi - Busko Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Willa "Zacisze".
ul. 1 maja 25,
28-100 Busko-Zdrój
Telefon: 41/378-26-50

Willa "Zacisze" to dwa obiekty widoczne na zdjęciu poniżej. Jeden (starszy) z napisem
i na dalszym planie, budynek w "szarościach"(nowy). Następnym budynkiem jest willa
"Wiślica", która jest znana wielu osobom z Forum.
[ obrazek zewnętrzny ]
Pensjonat położony, na pięć z plusem, w centrum Zdroju. Wystarczy przejść przez jezdnię
i wchodzimy do parku, który widać z okien pokoju.
[ obrazek zewnętrzny ]
Parking, niestety, niewielki i rezerwując pokój warto się upewnić, że będziemy mieli gdzie zaparkować
nasz samochód. Zakwaterowani byliśmy w nowym budynku na I piętrze. (Pierwotnie, prawdopodobnie tak
jak parter przeznaczonym na punkty usługowe i później przystosowanym do zamieszkania).

[ obrazek zewnętrzny ]
Budynek nie jest wyposażony w windę więc klatką schodową wychodzimy na długi balkon biegnący
wzdłuż całego I pietra budynku.
[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Dopiero z tego balkonu, czyli z zewnątrz budynku jest bezpośrednie wejście do naszego pokoju.
[ obrazek zewnętrzny ]
Pokój duży, sporo w nim miejsca, meble nowe, jakość wyposażenia bez zastrzeżeń.
[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Łazienka, w stosunku do pokoju, niewielka, ale wystarczająca na krótkie pobyty.
[ obrazek zewnętrzny ] [ obrazek zewnętrzny ]
Plusy to, na pewno położenie pensjonatu, (z tego miejsca wszędzie jest blisko)
wielkość pokoju, nowe wyposażenie, lodówka, ciepła woda "od ręki".
Minusy to dla osób osób starszych lub mniej sprawnych fizycznie, brak windy.
Okno pokoju wychodzące na przechodni balkon co wymagało opuszczenia rolet na
cały pobyt (na szybach powinna być folia lustrzana, lub rolety podnoszone do góry).
Brak możliwości uchylenia okna; tylko otwieranie, a obok okna, ogólnodostępny balkon???
Brak aneksu kuchennego, kieliszków do wina, deski do prasowania, żelazka.
W łazience lub w pokoju brak suszarki na wilgotne ręczniki lub pranie.
(w pomieszczeniach nie ma grzejników ze względu na ogrzewanie podłogowe).
Dodatkowa (bezpłatna, niespotykana w innych obiektach) usługa w pensjonacie
to sprzątanie pokoju co drugi dzień, podczas nieobecności gości, o czym nie zostaliśmy
na wstępie poinformowani, a dowiedzieliśmy się o tym fakcie dopiero po powrocie.
Dlatego mimo wszystko uważam, że jest to minus; nie sprzątanie, ale brak informacji.
Uwag jest więc trochę, ale ten opis dotyczy tylko 1 pokoju w nowym budynku na I pietrze.
Podsumowując; na krótki pobyt można jak najbardziej polecić; na dłuższy pobyt lub
w okresie jesienno zimowym trzeba się zastanowić.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,co do Buska mogę polecić kameralny hotelik Golden Sun na Bajkowej w którym miałem przyjemność nocować,czysto schludnie,kameralnie i tanio,pokój 2-osobowy lux z dużym łożem dla 2-osób i dodatkowe łóżko dla trzeciej osoby,duża łazienka,balkon i przedpokój dopełniają całej reszty-POLECAM :!: Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

hotelik Golden Sun na Bajkowej 9 omijać z daleka! syf,brud,brudne ręczniki,gospodyni nie wie co to ścierki do naczyń,zmiotka itp.Cena wysoka 65zł doba.Nie polecam!
ODPOWIEDZ