Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Fanklub Lądka-Zdrój dla kuracjuszy (i nie tylko) zainteresowanych i zauroczonych tą okolicą. Lądek i okolice, sanatoria, co warto zobaczyć, ciekawostki.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: administrator »

Przy okazji pobytu w Lądku czy to w sanatorium czy zupełnie turystycznie, na pewno korzystaliście z takich miejsc jak kawiarnie, restauracje, kluby z tańcami albo choćby przysanatoryjne lokale.
W tym wątku, możecie takie miejsca polecić innym. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: Felice »

Pisałam o tym już w innym miejscu,ale proszę bardzo
Knajpki z tańcami
-"Zdrojowa"
"Sielanka"
"Piekiełko"
"Kaprys"
"Wojskowa"
Moda na nie zależy od turnusu,raz bardziej popularna jest ta,raz inna.Nie ma jakiejś prawidłowości,że ta lepsza lub gorsza.Ja osobiście lubię chodzić do "Kaprysu" choćby ze względu na taras.Można też sobie grupą zorganizować bezpłatnie imprezkę w "Rybnej" pod wyciągiem.Nie raz tam fajnie pobawiliśmy się.Polecam również wyjazd zorganizowany (dowiozą,przywiozą "zwłoki" ;) :D ) na pstrąga do Kletna.Impreza biesiadna połączona z tańcami i karaoke.
Do zjedzenia przyzwoicie i nie tak drogo polecam "Casablankę", "Bar Lux" i wspomnianą rybną.
Kawiarnie to oczywiście
-Kawiarnia Wiedeńska "Albrechtshalle",
-„Cafe – Cukiernia Toch”
-Kawiarnia w Wojciechu przy pijalni
-„Alexander”
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: bozena180 »

oj tak Alice wszystko co napisałaś to prawda :kwiat: ale najlepiej bawiłam się w Zdrojowej :kwiat: :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
Atja
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 267
Na forum od: 28 sty 2014 18:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: Atja »

Bożeno prawda, dla mnie też "Zdrojowa" najlepsza...
Poza tym nic dodać, wszystko już zostało napisane...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: jacky6 »

Atja pisze:
Poza tym nic dodać, wszystko już zostało napisane...
napisano niewiele - nie wiadomo co "tam" się działo ...
a będzie dodadne ...
z dowodami rzeczowymi czyli fotografiami ...
strzeżcie się "niebieskiego" z fotoaparatem na parkiecie ...
ale dopiero pod koniec lata...
póki co - poszczególne dowody rzeczowe z parkietów ( bynajmniej nie giełdowych ) są mocno chowane...
czasami w jakiejś szaszetce, cichym albumie...
czasami po prostu w :serce:

i tak było i tak zawsze będzie ....


:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rozrywka w Lądku - koncerty ...

Post autor: jacky6 »

[ obrazek zewnętrzny ]

będzie miło dla ucha - biletów nie zabraknie ...

4 maja 2014...

:mrgreen: ... :ugeek:
forumowicz

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: forumowicz »

Tak :) jacky6 , będzie koncert 4.05......ale jeszcze mamy wcześniej 1.05......a wtedy to odbędą się X. Obchody Dnia Patrona Miasta- Świętego Jerzego a w dniach 2 - 4.05 Majówka Lądecka i wiele towarzyszących imprez na rynku Lądeckim :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: jacky6 »

smuga pisze:Tak :) jacky6 , będzie koncert 4.05......ale jeszcze mamy wcześniej 1.05......a wtedy to odbędą się X. Obchody Dnia Patrona Miasta- Świętego Jerzego a w dniach 2 - 4.05 Majówka Lądecka i wiele towarzyszących imprez na rynku Lądeckim :)

X Obchody Dni Patrona Lądka Zdroju św. Jerzego

1 maja (czwartek), Rynek

13.00 Msza Św. z udziałem Zespołu Ludowego „Skrzynczanki” i pocztów sztandarowych - Kościół Parafialny, ul. Kościelna
14.00 Otwarcie obchodów, wręczenie Medali Świętego Jerzego, wręczenie tytułu Honorowego Obywatela za rok 2014 oraz rozstrzygnięcie plebiscytu na Lądczanina Roku 2013
14.30 Prezentacja artystyczna z Klášterca nad Orlici (Czechy) oraz występ Zespołu Ludowego „Skrzynczanki”
15.00 Jubileusz 10 - lecia GBS Banku w Strzelinie na terenie Kotliny Kłodzkiej - I cz.
15.30 Pokazy i animacje łucznicze, otwarcie Zawodów Łuczniczych „O Złotą Strzałę”, paintball średniowieczny
16.00 Lądeckie Talenty- Lamia, Nuta Tańca, Talenciaki z Jedynki, Jakub Macutkiewicz, I. klasy Gimnazjum Publicznego, II. klasy LO
17.00 Częstochowa Pipes & Drums – dudy szkockie
17.30 Jubileusz 10 - lecia GBS Banku w Strzelinie na terenie Kotliny Kłodzkiej - II cz.
18.00 Zamknięcie zawodów łuczniczych, wręczenie nagród
18.15 Częstochowa Pipes & Drums II
19.00 Lądeckie Talenty – Nuta Tańca, Lądeckie Gitary, Damascus oraz duet Paulina & Radek
19.30 SEXI MAMA koncert bluesowy
21.00 Sławek Wierzcholski i NOCNA ZMIANA BLUESA
22.30 Zespół ZAKAZ - na rockowo

2 maja (piątek)

15.00 „Piknik Majowy" na działce rekreacyjnej PZERiI Lądek-Zdrój - wejście od ul. Fabrycznej
16.00 Spacer traktem Św. Jerzego z p. Ewą Zadorą - przewodnikiem PTTK. Zbiórka przy Zdroju „Nowy Jerzy”
(ul. Ostrowicza)

3 maja (sobota)

10.30 Spacer na Wrzosówkę i udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Zbiórka: Sz.U. Jubilat, ul. Wolności
13.00 Msza Św. na Wrzosówce inaugurująca Gminne Obchody Dnia Strażaka (grochówka strażacka dla wszystkich)
17.00 Festyn strażacki przy Remizie OSP w Lądku-Zdroju, ul. Strażacka
19.30 "RAGANA"- spektakl taneczno-teatralny zrealizowany w ramach projektu "Lądek, to nie jest miasto bez wizji! Tworzymy teatr słowa,teatr tańca i teatr telewizji". Projekt dofinansowany ze środków UE w ramach PROW na lata 2017-2013, os IV LEADER, działanie 431 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", Kinoteatr, ul. Orla 7

4 maja (niedziela)

16.00 Teatr Piosenki Francuskiej - „Brel raz jeszcze”, Kinoteatr ul. Orla 7, Koncert biletowany


Podziel się z innymi - zaprasza CKiR Lądek Zdrój

czy nasza korespondentka Smuga podzieli się nami swoimi obserwacjami i fotografiami ?

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: Felice »

Mam zdjęcia z ubiegłorocznych obchodów Dnia Jerzego,ale są na nich różni ludzie więc opublikować nie mogę.Mam też z Wianków,które są co roku.
Rokrocznie również jest Festiwal Sygnalistów Myśliwskich,Międzynarodowy Festiwal Tańca –XVI Lądeckie Lato Baletowe,PrzyLądek Muzyki – edycja III.w tym Wehikuł Czasu ,XIX Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady ,w tym roku I Lądeckie Spotkania Teatralne,koncerty Orkiestry Zdrojowej.
Może wieczorkiem wrzucę kilka zdjęć z realizacji filmu o Mariannie Orańskiej.Lądek wtedy na kilka dni przeniósł się w inną epokę.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rozrywka w Lądku, kawiarnie, restauracje, potańcówki

Post autor: jacky6 »

Alice pisze: Mam zdjęcia z ubiegłorocznych obchodów Dnia Jerzego,ale są na nich różni ludzie więc opublikować nie mogę.Mam też z Wianków,które są co roku.
takie dyskretne zdjęcia też można obrobić przez wykadrowanie...
jakby co, to pomogę...
podeślij jakieś na priva - to pokażę jak to się czyni...

Alice pisze:
Może wieczorkiem wrzucę kilka zdjęć z realizacji filmu o Mariannie Orańskiej.Lądek wtedy na kilka dni przeniósł się w inną epokę.
a to byłaby już super relacja ...

:mrgreen: ... :ugeek:
ODPOWIEDZ