Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

Wiesz, nie spodziewałam się takiego zakończenia , aż prosi się o dalszy ciąg.
Już jest ciąg dalszy :)
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23848
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: grazynamackowiak »

Fragment książki -Zmierzch . Stefanie Meyer .
Nie ma sprawy ,rzuciłem swobodnie, chcąc rozładujać atmosfere .
Podciągnąnąłam koszule pod brodę .Zakaz eksponowania szyi .
Zachichotał podziałało .Nie nie musisz ,wiesz mi ważniejszy był element zaskoczenia .
Podniósł powoli rękę i ostrożnie przyłożył mi dłoń do szyi .
Siedziałam zupełnie nieruchomo .Nieludzki chłód skóry Edwarda powinien mnie odstraszać
ale nie odczuwałam lęku ,kłębiło się za to we mnie wiele innych emocji .
Sama widzisz .Wszystko w porządku .Żałowałam że nie potrafię kontrolować swojego oszalałego tętna .
Z pewnością niepotrzebnie Edwarda drażniło .
Tak słodko się rumienisz ,zamruczał oswobodzając delikatnie swoją drugą rękę ,po czym
pogłaskawszy mnie wpierw po policzku ,ujął moją twarz w dłonie .
Nie ruszaj się ,poprosił szeptem jakbym nie była już jak sparaliżowana .,,,,,,,,
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Felice, wyczytałam z przyjemnością przeczytam :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

" Każdego spotkało mniejsze lub większe nieszczęście. Każdy z nas miał kiedyś złamana serce, rozdartą duszę. Dokonał złego wyboru, postawił wszystko na jedna kartę."

"Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia.."

" Bo jest w człowieku taka siła, która powoduje, że on może z niemożliwego uczynić możliwe. Bo jest w człowieku taka nadzieja, która potrafi wskrzesić do życia ducha."

" Każdy z nas ma swoją historię utkaną z tysięcy przeżyć. Każda historia to suma doświadczeń i wyborów. To trudne relacje, uśmiechy i wylane łzy. Upadki i wzloty."

G. Gardaś - A między nami wspomnienia
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Lewku, jesteś skarbnicą złotych myśli Gargaś :kwiat:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Otaczające nas zewsząd galaktyki kryją w sobie jeszcze wiele istnień , a nade wszystko tajemnic domagających się odkrycia . Wydaje nam się , że jesteśmy rasą Panów, jednakże nigdzie indziej niż tylko w tym jednym twierdzeniu i na tej jednej planecie nie odnajdziemy tyle fałszu i obłudy. Ponoć człowiek został stworzony na boski obraz i podobieństwo. Doprawdy? Należałoby poddać w wątpliwość prawdziwość tego twierdzenia. Spójrzmy na świat wokół siebie, spójrzmy , ile kłamstwa, zła i obłudy znaleźć można w jednym człowieku. I dopiero wówczas , kiedy będziemy sobie w stanie prawdziwie odpowiedzieć na pytanie o nasze pochodzenie , zróbmy to. Ale szczerze. [...]
Greta Gulsen - Jak Feniks z popiołów
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Asik »

"Czasami trzeba się znaleźć na skraju przepaści, by zrozumieć, co jest rzeczywiście ważne, by zrozumieć, o co w tym życiu naprawdę chodzi. Bo przecież nie o to, czy ma się mniej, czy więcej zmarszczek, czy tam przybyło, a tu ubyło, czy coś obwisło, a coś się podsunęło. Nie chodzi o stan konta, o wielkość domu, wypasioną furę, o to, by wciąż narzekać, bo to czy tamto się spieprzyło. Co tam porąbany szef, chandra bez powodu, rysa na szkle… Są większe upadki, istnieje mocniejszy ból. O co więc chodzi? Może o to, by się do kogoś uśmiechnąć, napisać wiadomość, że się kocha. Potrzymać za rękę, porozmawiać, przytulić, powiedzieć, że będzie dobrze, upiec furę czekoladowych ciasteczek. Może chodzi o to, by być. Po prostu być."

("Taka jak Ty" Gabriela Gargaś)

:kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

"Są ludzie, w których obecności czujemy się dobrze, i tacy, z którymi nam nie po drodze. Z wiekiem i nabytym doświadczeniem zrozumiałam, że nie ze wszystkimi muszę się przyjaźnić, ba, ja nie wszystkich muszę lubić i zapraszać na wino. Są przyjaźnie nierozerwalne, powierzchowne znajomości, jest koleżeństwo. Na niektóre znajomości szkoda tracić cennego czasu. Lubię spotkania z ludźmi, przy których mogę być sobą."

"W życiu człowieka zdarzają się mniejsze i większe nieszczęścia, ale życie toczy się dalej, czy tego chcemy, czy nie. W chwili największego smutku spójrz na barwne skrzydła motyla, na wschodzące słońce, na szumiące morze. Weź głęboki oddech. Opatrz rany i ruszaj przed siebie... Zawsze przed siebie."

"Miłość to wspólne teraz, to spoglądanie razem ku przyszłości. lepszej lub gorszej, ale wspólnej. Zauroczenie to skrajność. Te emocje,góra,dół.Śmiech wymieszany ze łzami. A miłość to stała. I to jest chyba w tym wszystkim najpiękniejsze. Stałość."

"Dzisiaj chcę więcej.(...)Więcej życia w życiu, uśmiechu w uśmiechu, miłości w miłości,a przede wszystkim siebie w sobie. Już wiem, że stać mnie na więcej. Oczekuję tego"więcej". Jak się [cenzura] to będę naprawiać. Przewrócę się na zakręcie to się podniosę."

" Taka jak ty" - G. Gargaś
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Fionka »

Lewku jakie to prawdziwe.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Briant »

Kupiłem dziś książkę Jacka Higginsa Zdrajca,czytał ktoś ,dobra?
ODPOWIEDZ