Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

" [...] Kocham Cię- powiedziałem, kiedy zostaliśmy sami. Pokochałem cię od pierwszego wejrzenia. Chyba kochałem cię przez całe życie. Kocham twój głos. Kocham twoją twarz. Kocham twoje ręce. Kocham wszystko, co robisz i jak robisz . Kiedy mnie dotykasz dzieje się magia. Kocham twój sposób myślenia i to, co mówisz. I chociaż to wszystko prawda , nie potrafię tego zrozumieć ani wyjaśnić - tobie ani sobie. Po prostu cię kocham. Po prostu cię kocham całym sercem . Robisz to , co powinien zrobić Bóg - dajesz mi sens życia. Dajesz mi powód , żeby kochać świat.[...]"

Shantaram - Gregory D. Roberts

Warto przeczytać :)
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Jeszcze jeden piękny fragment z książki Shantaram

"[...] Łzy , które wylewają niektórzy mężczyźni, są gorsze od bicia. Tacy mężczyźni odnoszą gorsze rany, płacząc, niż pod ciosami pałek i butów. Łzy rodzą się w sercu, ale niektórzy tak często nie chcą się przyznać do posiadanego serca, że kiedy wreszcie dochodzi do głosu , słyszymy nie jeden , lecz setki smutków. Wiemy, że płacz jest dobry i naturalny. Wiemy , że to nie oznaka słabości ale siły. Mimo to płacz nas wykorzenia i przewraca jak powalone drzewa.[...]"

To takie męskie katharsis ...

:kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Sloneczko »

"Czyż to nie wspaniałe Marylo, że jutro będzie nowy dzień, w którym jeszcze nie zrobiło się żadnych błędów?"
Ania z Zielonego Wzgórza
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...]Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu na chwilę , na trochę , godzinę, rok, - i odchodzą, zostawiając przepiękne ślady w naszych sercach. Inni zostają naszymi przyjaciółmi i są przy nas zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Jeszcze inni przechodzą koło nas obojętnie. Nie pamiętamy ich twarzy , ich rysy zlewają się w jednolite bezbarwne tło . Jeszcze inni spędzają z nami piękne , lecz ulotne chwile. Chcielibyśmy ich zatrzymać , ale oni muszą iść dalej. Mają swoją droge do przejścia. Czasami nasza ścieżka jest za wąska , by zmieścić dwie osoby . Całe nasze życie to inni ludzie.[...]


Jakże jest to piękne i prawdziwe :kwiat:

Gabriela Gargaś -"Jutra może nie być "
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

Kolejna, przeczytana przeze mnie książka ks. Jana Kaczkowskiego i kolejny cytat ...tym razem dotyczący rozmowy księdza z 10 - letnim synem , matki chorej na raka, mającej przerzuty do mózgu "Przyjdzie taki czas, że Twoja mama i ja też, będziemy coraz więcej spać, nasz oddech będzie stawał się wolniejszy, tak jakby ktoś wyjmował poszczególne wtyczki kontaktu."

Jan Kaczkowski – "Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze".
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Wyciągam od czasu do czasu rękę po Kaczkowskiego , ale z jakimś takim niepokojem .... poczeka na mnie troszkę
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

Basiu, przeczytaj...każdy ma swoje zdanie. Przede mną jeszcze jedna książka, która jest dostępna w mojej bibliotece...ale długa kolejka...Ja jestem pod wrażeniem Jego słów :serce:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Lewku, że przeczytam to pewne , do niektórych pozycji muszę ...- nie umiem nazwać tego stanu, nie chodzi o "dojrzewanie" , musi na nie przyjść pora .

:kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Fionka »

Basiu doskonale Cię rozumię.Ja też nie potrafię :(
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Atina »

A ja już mogę poczytywać takich autorów... :roll:,ale tylko trochę
Czytam książkę pt"Bóg dał mi kopa w górę" Ula Mela-mama Jasia Meli fajna książka
ODPOWIEDZ