Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

Pomimo, mimo i wbrew..
Cudne... :serce:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

Felice, mnie ten cytat... bardzo ujął :roll:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Atina »

Felice pisze: 27 paź 2017 21:23
Pomimo, mimo i wbrew..
Cudne... :serce:
przecudne :serce: :serce: :serce:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Kurczaczki, a ja bez kontekstu nie umiem złapać sensu , muszę zmuszać się do wyobrażenia w jakich okolicznościach można użyć zwrotu "pomimo, mimo i wbrew"... , może to jest celowe ?

:kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23847
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: grazynamackowiak »

Tytuł ;A między nami wspomnienie .
Autor .;Gabriela Gargaś .
Dopiero po latach uzmysłowiłam sobie ,że nie było warto .
Wielu rzeczy w życiu nie warto ,choćby płakać za złamasem ,który nas nie szanuje .
Teraz to wiem ,ale wtedy tego nie wiedziałam .
Byłam samotna ,w moim ciele tańczyły hormony ,a pod moim sercem biło drugie serduszko .
Kuba przyszedł do mnie następnego dnia dopiero po dwudziestej ,i już na samym wejściu oznajmił ,
że wpadł tylko na pół godziny .
Myślałam że przyjdziesz wcześniej .
Też tak myślałem ,ale nie uwierzysz ,spotkałem Maćka .
Maćka :?: Chodził kiedyś do naszej klasy .Potem jego rodzice się rozwiedli ,a on przeprowadził się ze starym do Wrocławia .
Tak westchnęłam i pogładziłam się po brzuchu .
Od kilku miesięcy jest znów na miejscu .Mama zostawiła mu mieszkanie ,a sama wyjechała do Anglii .
I co :?: Poszliśmy do niego grać .Wypiliśmy klika browarów ,jointa .I oto jestem .
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Dwa niesamowite cytaty z książki j.n.
[...] Czy ktokolwiek może przetrwać bez wiary, jakkolwiek ją nazwiemy ?. Najwidoczniej bez względu na to, jak kto idzie przez życie, potrzebuje wiary , by przetrwać i by odnieść sukces.'[...]
[...] jeśli ktokolwiek zmusza was do bycia kimś, kim nie jesteście , znajdziecie dość odwagi , by głośno zaprotestować.


''Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych żydów ''- Deborah Feldman
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

"Będą dni, kiedy będziesz myśleć, że do tamtego brzegu jest o wiele za daleko. Ale będą też i takie, kiedy powiesz do siebie: "Co tam za daleko, przepłynę wpław". Będą dni, kiedy czarne chmury zawisną nad Twoją głową. Ale będą też dni, kiedy pomyślisz: "Co z tego, że chmury... Z tych chmur nie będzie deszczu". Będą dni, kiedy będzie Ci się wydawać, że ktoś podciął Ci skrzydła. Ale będą też takie, kiedy rozłożysz swoje skrzydła i uniesiesz się nad ziemią. Bo życie jest po to, by zdobywać szczyty."

"Miłość przychodzi z codziennością, pierwszą burzą, zawieruchą, trzaśnięciem drzwiami. Kiedy przybywa kilogramów po ciąży, a ty w jego oczach wciąż jesteś najpiękniejsza. Kiedy on łysieje, siwieje, garbi się, a ty wciąż wiesz, że to on, a nie żaden inny jest tym wyśnionym. Miłość to nie bieg przez łąkę usianą kolorowymi kwiatami. Miłość to wspólna podróż przez wyboje. To wywrotki na zakręcie. Miłość boli. Zawsze boli, ale jest tego bólu warta."

"
Klaudii wydawało się, że kobiety są stworzone do kochania. Nikt tak mocno nie potrafi kochać jak kobieta. Czasami kobiety kochają tych, którzy nie są warci miłości, tych, którzy ich nie chcą. I choćby wytłumaczyły sobie na milion sposobów, że nie warto, to i tak ich serce będzie kochało. Będą walczyły o uczucie, choćby dogasające."


G.Gargaś - " Wybacz mi"
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

"Powiem ci coś : nie próbuj przeżyć życia na zapas. Żyj chwilą. Ciesz się tym co masz teraz, a nie za kilka lat."

"Po latach przekonałam się, że popełniłam błąd. Ludzie sobie wybaczają. Zdradę tez można sobie wybaczyć, wytłumaczyć. Jesteśmy omylni, ulegamy pokusom, to wcale nie oznacza, że przestajemy kogoś kochać. To znaczy, że błądzimy."

" Każdy popełnia błędy. Warto czasami wybaczyć. Schować dumę w kieszeń i dalej iść wspólnie przez życie "

G. Gargaś - " Wybacz mi ".
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Maryann »

Bardzo mądre... życiowe... te cytaty Lewku... Czytam właśnie "Wieczór taki jak ten" G. Gargaś.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

Ta pozycja jeszcze przede mną :roll: Jeśli tylko ją dorwę ...jest moja :D
ODPOWIEDZ