Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

W tym wszystkim , co ma prawdziwe znaczenie, jesteśmy jednością. Miłość, wiara , ufność, empatia, rodzina, przyjaźń, zachody słońca i pieśni zachwytu: w każdym życzeniu zrodzonym z naszego człowieczeństwa jesteśmy jednością. Nasz gatunek w tym punkcie naszej linii losu jest jak dziecko, które niszczy dmuchawiec baz namysłu czy zrozumienia . Ale nadal mamy w sobie zdziwienie dziecka i nie istnieje granica dobra, które możemy zdziałać, kiedy ludzkie serca się połączą. To prawda o nas . To historia o nas . To znaczenie słowa Bóg: jesteśmy jednością . Jesteśmy jednością. Jesteśmy jednością.


To już ostatni fragment z książki "Cień góry" Gregorego Davida Robertsa, którym chciałam się z Wami podzielić :kwiat:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: mary jo »

" W gruncie rzeczy zwierzęta są mądrzejsze od człowieka. Nie znają ani uprzedzeń, ani różnic rasowych, nie cierpią na manię wielkości ani nie dążą do władzy i nigdy nie zabijają swoich pobratymców z nienawiści czy tylko dlatego, że się czymś odróżniają od pozostałych. Zwierzęta zabijają tylko po to, by przeżyć. Człowiek natomiast zabija bezinteresownie, sam sobie szykując zgubę."

Hanni Münzer – Miłość w czasach zagłady
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7036
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: sztani »

Gdyby zobaczył jak złodziejka książek na czworakach lamentuje nad jego poszarpanym ciałem, na pewno by do niej zawołał i się uśmiechnął. Cieszyłby się, widząc, jak całuje jego zapiaszczone, zbombardowane usta.
Tak, wiem to.
W głębi mego czarno bijącego serca wiem. Byłby szczęśliwy, na pewno.


Widzicie?Ja naprawdę potrafię być wesoły. I przyjacielski. I sympatyczny. I życzliwy. A to dopiero początek wyliczanki. Tylko nie proście mnie, żebym był miły. Ta cecha nie ma ze mną nic wspólnego
Nawet śmierć ma serce.

Powiadają, że wojna jest najlepszą przyjaciółką śmierci. Ja mam inne zdanie na ten temat. Dla mnie wojna jest jak nowy szef, który oczekuje niemożliwego. Stoi ci nad głową i powtarza do znudzenia: "Zrób to, zrób to". Więc pracujesz coraz ciężej. Robisz, co ci każą. Ale szef nigdy ci nie dziękuje. Żąda coraz większych wysiłków. więcej

Pięćset dusz.
Ujmowałem je w palce jak walizki. Albo przerzucałem przez ramię. Tylko dzieci nosiłem w ramionach.





Markus Zusak – Złodziejka książek

Tylko niektóre fragmenty
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] Jeśli jeden dzień jest dla nas okruchem złota, dlaczego wieczność nie jest złotą skałą? Pamiętaj, kiedy komuś jest źle, wystarczy uśmiechnąć się , zamknąć jego dłoń w swojej , pomilczeć jego milczeniem , a najbardziej gorzkie chwile przestaną być ważne. Jeśli ktoś chce być szczęśliwy, będzie.
Bez względu na to , gdzie się znajduje. Bo każdy musi szukać szczęścia w sobie [...]


Tak pięknie napisała Ewa Cielesz w książce Niskie drzewa

:kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: basiat »

Rzeczywiście Basiu, piękny cytat :kwiat:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: smuga »

....o radości i cierpieniu... Niektórzy z was mówią: „Radość jest większa aniżeli cierpienie"; a inni: „o nie, smutek jest od niej większy”.
A ja wam powiadam, iż nierozdzielni są, i zawsze razem przychodzą do nas w gości; gdy jedno zasiada u twego ogniska, pamiętaj, iż drugie stoi tymczasem u wezgłowia twego .
z książki Prorok
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Smugo, aż mi dreszcze przeszły,
życie niejednokrotnie pokazuje, że tak jest - jedną ręką głaszcze po głowie natomiast z drugiej urywa palce :|
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

"[...] człowiek, tak jak drzewo, ma swoje lustrzane niewidoczne odbicie pod ziemią i między górą a ukrytym dołem odbywa się bezustanna wymiana soków . Czasem jednak korzenie prą do światła i wypychają beton albo płyty chodnikowe [...]"

"Dwoje" - Górecka A, Kopacki A
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Rachel »

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Michaił Bułhakow (z książki Mistrz i Małgorzata)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Rachel »

Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje. Jeśli nie, nigdy Twoje nie było.

Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"
ODPOWIEDZ