Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: mary jo »

Nie czytałam żadnej z książek Gabrieli Gargaś. Tyle razy o nich pisaliście,wiele pięknych cytatów tu przywołanych,a ja ciągle nie :)
Mam przed sobą Minione chwile,uczta wieczorem :D potrzebuję teraz takiej książki :)

Felice,dziękuję :kwiat: łezka się pojawiła :serce:
I do tego Szkocja,która też mi skradła serce :D
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Byłam w bibliotece, brak książek Pani Gargaś, wszystko u czytelników.😊
Prezent ode mnie: i również pasujący idealnie do mojego aktualnego stanu ducha.
"Duch ludzki to kalejdoskop złożony z milionów maleńkich lusterek, w których odbija się całe spektrum barw, w zależności od punktu, na który pada światło. Ma wiele płaszczyzn i jest nieograniczony w swym potencjale, jednak w tej skomplikowanej sali luster niektóre płaszczyzny nigdy nie mają szansy zalśnić, lecz spoczywają w ciemności, ignorowane i ukryte.
Może zdarzyć się tak, że nigdy w pełni nie uświadomiły sobie naszej zdolności obdarzania miłością. Może zdarzyć się, że nigdy w pełni nie rozkwitniemy. Jednak czasami jakieś wydarzenie w naszym życiu pozwala nam uświadomić sobie czym i kim moglibyśmy się stać, gdybyśmy pozwolili temu światły odnaleźć ciemne i ukryte płaszczyzny naszej duszy. Wtedy dopiero widzimy, że mamy skrzydła i mieliśmy je zawsze...".
S.Montefiore "Smak szczęścia".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

Mary jo nie zawiedziesz się.
Mnie już okładka kupiła. Sięgam po książki Gargaś bo są takie autentyczne.Według mnie pisze coraz lepiej,dojrzalej. Co prawda są to takie współczesne romanse,ale po trudach codzienności chętnie sięga się po tego rodzaju lekturę .Czytając lekko targane są emocje,ale pozostawiają po sobie taką chęć do wejrzenia w siebie i przemyśleń.
To jeszcze na koniec

"Miłość powoduje, że jesteśmy opętani, wręcz nieobliczalni. Miłość jest podstępna jak złodziej. Wywarza drzwi do serca wytrychem. Nie obchodzi jej, czy jesteś na nią gotowa, czy nie."

"W głębi mojego serca tkwią rany. Wyciągałam z nich kolce wspomnień bardzo długo. Bolało. Kochałam tylko jego. Przez długi czas liczył się tylko on. A potem przyszedł czas, kiedy musiałam zapomnieć..."
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: jettp »

Jettp kręgosłupa twojego niegodnam masować ;) ..... coś mi się poplątało :!: bo to miało być jakoś tak : "jędruś ran twoich niegodnam całować "
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Ja zostałam również skuszona tymi fragmentami do lektury pani Gargaś , kilka pozycji mam za sobą .
Montefiore też się dobrze czyta .

Teraz poczytuję "Bogowie i Królowie" Lynn Austin wzięłam na próbę ale już wiem że chętnie sięgnę po 5 tomów :)
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: jettp »

Katarzyna Bonda -Pochłaniacz , " na miejscu zbrodni pozostał tylko zapach " :!: :!: :!: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Nutka »

Boję się, że Ty wcale tego moje kochania nie czujesz, bo nie przejawia się ono w żadnej formie dbania o Ciebie.
Chciałabym jednak, żebyś pamiętał, że ja o siebie też przecież nie dbam. Jestem czasem dla Ciebie nieczuła,
ale ja i dla siebie jestem nieczuła. Zwłaszcza w drobiazgach. Nie zrobię Ci śniadania, ale wiesz - ja i sobie nie zrobię śniadania.


Tęsknie do Ciebie przez stół, przy którym siedzimy, tęsknię z fotela na fotel obok, w teatrze czy kinie, tęsknię (...), na szerokość kołdry,
która okrywa nas oboje, też potrafię tęsknić do Ciebie - przez drzwi łazienki, w której się kąpiesz, i przez schody,
po których idziesz do mnie, i przez naskórek mój, szczelnie przywarty do Twojego...
Ale jak nazwać to, co odczuwam w Warszawie, kiedy Ty jesteś w Londynie? Też - tęsknotą? Oj, ubożuchny jest ten słowniczek,
który mamy do dyspozycji.


Całuję Cię za to, gdzie sobie życzysz, jeżeli w ogóle sobie życzysz, i cieszę się, że nie jestem bohaterem tej piosenki.
A jeżeli sobie nie życzysz, to nie całuję Cię w ogóle nigdzie i jest mi jeszcze smutniej, niż było dotąd


Często kocha się "z przerwami". To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak,
"że można wytrzymać" i w ogóle myśli się mocno o czym innym.


Cytaty z książki „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

Trudna,ale jakże piękna miłość zawarta w słowach...
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: mary jo »

W prostych,pięknych słowach...
Nutko :serce: :kwiat:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] Czasem życie daje nam szansę, a my za późno ją dostrzegamy. Czasem możemy dotknąć naszych marzeń, ale odwlekamy te chwile. Na potem, na za godzinę, za miesiąc. Na moment, kiedy będziemy do tego perfekcyjnie przygotowani. A czasem trzeba żyć chwilą . Łapać szczęście szybko w dłonie. Nieważne , że nie mamy na sobie fraka i sukienki balowej , drugi raz życie może nam nie dać szansy. A nasze marzenie, które było w zasięgu ręki , może ulecieć niczym motyl . Za późno. [...]
Magdalena Witkiewicz - Czereśnie zawsze muszą być dwie

:kwiat:
ODPOWIEDZ