Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Przeczytałam " Zanim wstanie dla nas słońce " G. Gargaś, pochłonęłam ją w jeden dzień. To druga część książki " Taka jak ty". Polecam .
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Lewku, jesteś Gargasiowa specjalistka ;) , pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Zabrałem się za czytanie powieści Wojciecha Dutki . po Bractwie Mandylionu osadzonej w XII/XIII wiecznej Europie(Anglia ,Francja) i Azji ( Bliski Wschód) Krzyżowcy ,Templariusze i walka z Saracenami . Dla mnie b. dobra wartka akcja . .XII wieczny thriller. Bardzo polecam . Jest tez piękny wątek miłosny.
Sięgnąłem po następną ""Czerń i Purpura "" Pokrótce; o miłości esesmana i żydówki , obóz Auschwitz . w ""lubimy czytać'' ma 9 gwiazdek .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Jestem po lekturze Czerń i Purpura Wojciecha Dutki . Serdecznie polecam . Książka o miłości Esesmana w Auschwitz do żydowskiej więźniarki . oparta na faktach O ich młodości ,życiu i spotkaniu w KL. . Pełna bólu i przemocy, miłości i nienawiści . na poły sensacyjna ,thriller ale dziejący się na prawdę w realiach obozowych . Dobrze napisana książka cały czas trzyma w napięciu . . To już trzecia pozycja tego autora przeczytana przeze mnie . wcześniej to Bractwo Mandylionu, Taniec szarańczy( którą kończę ) Bardzo polecam nie zawiedziecie się . :)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

"A lasy wiecznie śpiewają " Trygve Gulbranssen

Piękna książka - dzięki Sztani :)
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czytacie książki?

Post autor: Briant »

Smuga cienia,Conrada Korzeniowskiego..
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Witam ,

po lekturze troszkę obciążającej głowę wzięłam się za coś lżejszego , oczywiście doczekałam się kolejnej książki Pani Gargaś (polecanej przez Was) Wieczór taki jak ten . Jestem wzruszona :kwiat:

Wypożyczyłam nową pozycję Ewy Cielesz "Słońce umiera i tańczy" I tom , mam nadzieję że będzie to dobra lektura :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Dzięki bibi ,że dobrze doradziłem . jeszcze raz polecam książkę ""A lasy wiecznie śpiewają "' Trygve Gulbranssena . Choć przeczytałem ja jakiś czas temu zapadła mi w pamięć . Lubię takie powieści . :)
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czytacie książki?

Post autor: mary jo »

Ja też lubię :) i też czytałam dość dawno temu. Potwierdzam,naprawdę warto :D

Zimowy wiatr na twojej twarzy Carla Montero. Książka,dla której zarwałam noc,która mnie po prostu porwała :D
Zdecydowanie najlepsza powieść Montero,inna od poprzednich. Jest cudowna :D
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

"Sekta powraca" - Mariette Lindstein

Autorka oparła się na własnych doświadczeniach , tak była w sekcie przez 25 lat. Książka jest fikcją , ale jak napisałam jej kanwa to rzeczywistość . Niesamowita lektura momentami wręcz przerażająca.
Jest to trylogia ; I tom - Sekta z wyspy mgieł, II tom - Sekta powraca, III tom - na naszym rynku jeszcze nie wydany.
ODPOWIEDZ