Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czytacie książki?

Post autor: agunia3 »

Rzuciło mi się w oko ''Ósme życie'' - dobra książka, takie dwa tomiszcza ;) nudy nie ma. Jednak gdy się wcześniej przeczytało ''Stulecie Winnych'' to poprzeczka zawieszona wysoko i nawet ''Ósme'' nie dało rady jej przeskoczyć.
A tak poza tym to w końcu sięgnęłam po książkę, którą dostałam od córki w ubiegłym roku - Remigiusz Mróz ''Behawiorysta''. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i przyznam, że mnie wciągnęło. Temat trochę psychologiczny, wybory moralne, trzyma w napięciu i lekkim stresie praktycznie cały czas.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

Narobiłaś mi ochoty Aguniu na to Stulecie...,ale u mnie biblioteka nie posiada na stanie tej pozycji :twisted:
...ale po przeczytaniu opinii ,to ja się o nią postaram....w przyszłym miesiącu się postaram 8-)
Doczytałam nawet,że kręcą serial na podstawie tej książki.....od przyszłego roku telewizja reżimowa ma go emitować :roll:
A tu, mój nos ,już czyje klapę :twisted:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Jak za historię bierze się reżimowa to nic dobrego to nie wróży. Sagę przeczytałam już jakiś czas temu. Mocno stoi w hierarchi rzeczy wartościowych i wartych poświęcenia czasu.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czytacie książki?

Post autor: agunia3 »

Nutko też czytałam o tym, że kręcą serial - na swojej stronie autorka o tym informowała. I zgodzę się, że na pewno nie będzie tak dobry jak książka - zresztą tak to zwykle bywa, że film czy serial nie odda w całości i tak dobrze tego, co napisane :) Ciekawa jestem Twojej opinii o ''Stuleciu'' więc jak Ci się uda je dorwać to proszę o opinię :) A chętnych zapraszam we wrześniu do biblioteki w moim mieście na spotkanie z autorką czyli Ałbeną Grabowską.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czytacie książki?

Post autor: mary jo »

Stulecie Winnych to najlepsza książka Ałbeny Grabowskiej :) Jej zapowiedź była tak zachęcająca ... ;)
Dopadłam jak tylko wyszła :lol: I nie zawiodłam się, czytałam z wielką przyjemnością. We wrześniu ukaże się Stulecie Winnych.Opowiadania.
A Ósme życie to zupełnie inna bajka :D Dla mnie majstersztyk.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ja Ósme życie uznałam za najlepszą przeczytaną w ostatnim czasie pozycję. Póki co nic jej nie zdjęło z piedestału.
Dziś "pyknęłam" jak dziewczyny mówią Nataszy Sochy "Troje na huśtawce" .Podeszłam jak do każdej obyczajówki...przeczytać,odłożyć i zapomnieć. Niestety jest nieco inaczej,nietuzinkowa trochę intrygująca historia wyborów przyjaźń czy miłość, serce czy rozsądek, być szczęśliwą czy uszczęśliwić innych. Zakończenie nie daje odpowiedzi...
A tu taki fragment dla kobiet,w każdym wieku
"....jak to cudownie,że moja infantylność nie ma żadnych świadków.Kobiety często muszą się maskować.Chować swoją różowość pod szafę,zamykać ją w puszkach i udawać,że są chropowate,stalowe i przydymione. A przecież każda z nas ma coś z elfa,nawet jeśli wstydzi się do tego przyznać. Romantyczność,tkliwość,delikatność,miłość do różowych mydełek,do pościeli w kwiatki.Wiem to wstyd."
Oczywiście z tej powieści.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

" Troje na huśtawce " za mną, podobała mi się- pyknęłam ja w jeden dzień. Dzisiaj skończyłam czytać " We wspólnym rytmie " Jojo Moyes, ale powiem Wam ,że taka sobie ...Jutro zabieram się za ' Stulecie winnych ". Ciekawa jestem czy będzie w moim typie. Pozdrawiam zaczytanych :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Czytam ""Tatuażystę z Auschwitz"" jutro odbieram trzy tomy "" Stulecia Winnych "" Dzięki za podpowiedzi :) :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Nutko, koniecznie postaraj się w swojej bibliotece o "Stulecie Winnych " , saga warta polecenia, pochłonęłam ją bardzo szybko. Potem pyknęłam P. Er " Wolność jaskółki " , przeczytałam bardzo szybko - samo życie. Teraz zabieram się za " Małe życie" na którą czekałam 3 msc ...
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

w miedzy czasie Nora Puzyńskiej (czytam ponad 700 stron)
ODPOWIEDZ