Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Felice cytat jest przepiękny , jest taki "Zafonowski"....

Sztani , to może być pasjonujące , zapamiętam

:)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

A ja mam w posiadaniu i czytaniu perełkę Olgierda Świerzewskiego - piękny debiut literacki.
„Zapach miasta po burzy” to porywająca historia miłości z upadającym imperium w tle. Dobro i zło w potyczce na zatracenie. Wielka historia rodem z Tołstoja i ciemna strona rosyjskiej natury jak u Dostojewskiego. Pełna pasji i szaleństwa powieść, jakiej dawno nie było. Trzeba nie lada bezczelności, żeby bez najmniejszego skrępowania, jak robi to Olgierd Świerzewski, sięgać pełnymi garściami z żywiołu romansu i mieszać go ze skrajnymi emocjami wyrachowanych szachów. I co najdziwniejsze ulegamy całkowicie tej bezczelności, od pierwszego do ostatniego zdania. Od pierwszego ruchu pionkiem po śmierć lub miłosne spełnienie. Ta książka udowadnia, że między szczytem a otchłanią biegnie jedynie cienka linia."
Przytoczyłam opinię z okładki bo świetnie oddaje to co nas czeka.Skończę napiszę swoje odczucia.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Morfina - Twardoch Szczepan
Warszawa 1939 : kobiety, narkotyki i zdrada , tak zaprasza nas do lektury.

Książka nietuzinkowa , bardzo absorbująca , napisana w dość intrygujący sposób . Narratorem jest co-kto? sumienie?, anioł?,śmierć?, wcielenie ?, nałóg ? ... bohater walczy ze swoim pochodzeniem , swoim nałogiem - kim jest?...
Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej , dużo jest w niej wulgaryzmów , rozważań prawie freudowskich .
Książka może zafascynować ale może być nie do przebrnięcia . Jeśli pozostała twórczość Twardocha jest w podobnym stylu , to muszę odczekać aby po nią sięgnąć.

:kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czytacie książki?

Post autor: agunia3 »

''Morfina'' - moja koleżanka zachwycona, polecała więc się skusiłam. No i męczyłam się strasznie...przebrnęłam ale przyjemności nie miałam. Nie kusi mnie - póki co - sięgnięcie po inne książki tego autora.
Natomiast po raz kolejny nie zawiodłam się na Ałbenie Grabowskiej - po polecanej tutaj ''Lady M.'' przeczytałam jakiś czas temu ''Stulecie Winnych'' a ostatnio ''Coraz mniej olśnień''. Kilka książek tej autorki zamówionych w bibliotece.
Polecam też ''Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz''. O tej pani chyba każdy słyszał.
A na deser ''Pod prąd'' Roberta Biedronia - czytałam parę miesięcy temu ale na Targach książki miałam okazję posłuchać i poznać osobiście Pana Roberta.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: maria123 »

Tak czytam, tylko nie zawsze mogę dostać w bibliotece wymarzoną książkę ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Maria trzeba cierpliwie czekać,a w międzyczasie przeczytać coś mniej wymarzonego.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Dla tych co czytali Hanya Yanagihara "Małe życie"polecam dla porównania choćby "Ludzie na drzewach"
Ciekawa jestem Waszych opinii,ja przebrnęłam,ale bez zachwytu,za dużo drobiazgów,co niestety nuży.Po poprzedniej książce małe rozczarowanie :roll:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Cześć Felice :) ,

skończyłam "Małe życie", jestem "zdruzgotana'' ale i bardzo podbudowana po lekturze . Dla mnie bardzo dobra książka , teraz odpoczywam przy lżejszej lekturze . Czy sięgnę po zaproponowany przez Ciebie tytuł - zobaczę , pewnie tak :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

A jaka to lżejsza lektura Bibi :) zdradzisz. :)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Oczywiście Sztani,

koleżanki polecały "Wybacz mi" G. Gargaś , więc czytam , a Twoja będzie następna :)
ODPOWIEDZ