Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Ilu rzeczy dowiadujemy się tutaj - świetnie :)

Jestem w trakcie czytania kolejnej książki Katarzyny Enerlich - Rzeka ludzi osobnych (pozdrawiam Sztani :) ), jak zwykle pani Enerlich przenosi nas na Mazury w czasy bardzo odległe , a później łączy to z współczesnością . Jak zawsze są tajemnice , zobaczymy co tym razem odsłoni na kartach swojej książki :kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czytacie książki?

Post autor: agunia3 »

Nie wiem, czy był wspomniany ale polecam książki Jakuba Małeckiego - z tych nowszych ''Dygot'' i ''Rdza''. Dla mnie styl trochę podobny do Myśliwskiego. Ciekawa jestem, czy ktoś zna, czytał i jakie są Wasze opinie?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

"Rdzę"Małeckiego czytałam....dużo o tej pozycji się pisało....styl akurat mi się podobał,a książka :?: ,..tak do końca to nie mam zdania ;)
A może nie do końca zrozumiałam treść....grunt,że przyjażń zwyciężyła 8-)

Teraz czytam "Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić" K.Janickiego
i powiem,że coś się robi :roll: Gwałty,molestowanie,kazirodztwo,zoofilia,nekrofilia były na porządku dziennym,
a sprawcom uchodziło to płazem,bo prawo było bezsilne.O ile jakiś robol,chłop dostawał śmieszne kary,to elicie
uchodziło na sucho,bo wszystkie występki zamiatano pod dywan.
Przedwojenna epoka,to czas wyuzdanych dewiacji.....pełna zwyrodniałych popaprańców...ech szkoda słów :roll:
...ale lekturę polecam ;) Wszyscy powinniśmy dowiedzieć się w jakich czasach żyli nasz dziadkowie,i na co były narażone
nasze babcie,a może i mamy ;)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czytacie książki?

Post autor: agunia3 »

Janickiego czytałam tylko ''Pierwsze damy II Rzeczpospolitej'' ale mam zamiar przeczytać kilka innych pozycji. W sobotę, 9 czerwca była Noc Bibliotek i w mojej akurat było spotkanie z żoną Pana Janickiego, z Aleksandrą Zaprutko - Janicką. Bardzo ciekawie opowiadała o tym, jak bawiły się elity w dwudziestoleciu międzywojennym, wydała też swoje książki i pewnie też je kiedyś przeczytam bo widać, że kobieta ma wiedzę i pasję.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

cześć zakręcone czytelniczki :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Jedna z zakręconych dziś ma dzień czytelniczy. Kończę sagę nowohucką. W kolejce czeka 1945 Wojna i Pokój,Koniec i początek Kalickiej,Aleksandra Tyl i luzik Sochy.
No kilka dni starczy.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Witam :kwiat:
Jestem w trakcie czytania powieści wojenno-przygodowej Remigiusza Mroza "Turkusowe szale "
Fikcja przeplata się z faktami historycznymi ,a akcja skupia się na 307 Dywizjonie "Lwowskich Puchaczy '.
Czyta się świetnie ,jest spora dawka humoru ,super dialogi ale przede wszystkim opis lotniczych bitew .
Jeśli Ktoś lubi taką literaturę to mogę śmiało polecić :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Polecono mi do przeczytania książki Anety Skarżyński. Zaciekawiła mnie ona sama tak mówiąc o sobie.
„Jestem śpiewaczką operową z powikłaniami malarskimi i literackimi skutkami ubocznymi – oto diagnoza mojego nieuleczalnego ze sztuki przypadku”.
Recenzje o jej książkach też nie są złe. Mam zapisane w schowku.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Wczoraj przeczytałam " Spacer nad morzem " M. A. Oleksy, fajne czytadło, a dzisiaj pochłaniam ' Światło w Cichą Noc " K. Mirek. Obie pozycje polecam, jeśli ktoś lubi czytać książki z serii " lekkie, miłe i przyjemne ". Pozdrawiam zaczytanych :serce:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

"Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" Magdaleny Grzebałkowskiej sobie przeczytałam ;)
Powiem,że miałam obiekcje czy ją ruszyć ....i nie chodzi tu o twórczość księdza,ale o Jego osobę, jako człowieka.
Jednak dobrze zrobiłam,że ją przeczytałam i cieszę się,że p.Grzebałkowska naprostowała mi myślenie ,a tym samym
zmieniła mi światopogląd i stosunek do ks.J.Twardowskiego.

A na deszczowy wieczór polecam "Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie"
Listy p.Szymborskiej i p.Herberta.Bardzo przyjemna lektura....można się uśmiechnąć i wzruszyć też 8-)
ODPOWIEDZ