Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

Się już czyta Lewku,kończę drugi tom 8-) ....a to "Małe życie",hmmm ...baaardzo mi się podobało ;)
Leży na półce i czeka,bo wie,że kiedyś będzie jeszcze ruszane 8-) .Tej "Jaskółki" nie znam,ale jak mi
wpadnie w łapy,to z mila chęcią......kiedyś tam ,miałam "fazę" tylko na taką tematykę ;)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

agunia3 pisze: 18 sie 2018 10:40 Nutko też czytałam o tym, że kręcą serial - na swojej stronie autorka o tym informowała. I zgodzę się, że na pewno nie będzie tak dobry jak książka - zresztą tak to zwykle bywa, że film czy serial nie odda w całości i tak dobrze tego, co napisane :) Ciekawa jestem Twojej opinii o ''Stuleciu'' więc jak Ci się uda je dorwać to proszę o opinię :) A chętnych zapraszam we wrześniu do biblioteki w moim mieście na spotkanie z autorką czyli Ałbeną Grabowską.
Z przyjemnością,Aguniu,przeczytałam "Stulecie...",podobało mi się,nawet bardzo.A co do tej poprzeczki,to niestety mam inne zdanie.
Ja już pisałam,ze rzadko czyta się takie książki jak "Ósme...",ale to "....życie" tak mną poruszyło,że "Stulecie..."to taki podskok
do tego skoku przez poprzeczkę zrobiło....a że podobały mi się losy Winnych,to już nie mogę się doczekać " Stulecie Winnych.Opowiadania".
Niby księgarnie internetowe mają już ją w sprzedaży,to jednak trzeba czekać do premiery....wysyłka po 19.09.

A teraz trochę przerwy od sag i za jakiś thrillerek się trzeba wziąć...."Terapia" S.Fitzeka czeka ;)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: BozenaMat »

A ja co jakiś czas (gdy wyjdzie nowa powieść) czytam sobie Kate Morton. Chyba wszystkie jej powieści "przerobiłam"... no te które się pokazały.
Obecnie jestem przy "Dom nad jeziorem".
Lekka, dobra na letnie wylegiwanie się z kawą powieść :) .. W sam raz po Carlosie Ruizie Zafónie... czytanym po raz drugi (lubię wracać do niektórych pozycji). :)

A jak jestem przy czytaniu, to ostatnio oglądałam serial z tego roku.... "Piknik pod wiszącą skałą". Kiedyś czytałam książkę, oglądałam film z 1975 roku i chciałam porównać, jak obecnie spojrzano na powieść Joan Lindsay. Jednak serial troszkę mnie rozczarował. Zbyt rozwleczony. :)
Ale jak ktoś lubi porównania... książka czy fim.... warto obejrzeć :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ja teraz przerabiam "Tatuażystę z Auschwitz",na luziku "Zmowę byłych żon" Jeromin-Gałuszka i Łapicką "Dodaj do znajomych".
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Powiem tak"" Tatuażysta z Auschwitz"" przeczytany jakiś czas temu ale muszę przyznać książka lekko ponad przeciętna . na 10 gwiazdek dał bym 6 . Nie porwała mnie ale to moje indywidualne odczucia . Rozumiem ,że nie jest to fabuła lecz wspomnienia napisane przez osobę która miała ich wysłuchać i nie można ich było koloryzować . brakowało mi ""tego czegoś"" . Takie same odczucia mam po powieści ""Za zamkniętymi drzwiami "" choć tematyka zupełnie inna .Czasami książki są za bardzo polecane przez różne źródła i może to jest przyczyna. Choć moja ocena b. prywatna . :) Inaczej ma się rzecz z powieścią "" Stulecie Winnych "" moim zdaniem super książka i super się czyta (jestem w połowie pierwszej części) :) . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Joni123 »

Ostatnio zanużyłam się w Saga o Fjällbace z P. Hedströmem i E. Falck Camili Lackberg, super się czyta tylko trzeba ja przeczytałam najpierw 3 część bo nie wiedziałam a potem szukałam 1,2 i reszty :lol:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czytacie książki?

Post autor: mary jo »

Czytam teraz Na gwiaździstych morzach. Sary Sheridan. Dalekie podróże,gorzka miłość, wątek kryminalny.Beletryzowana biografia angielskiej podróżniczki i pisarki z czasów wiktoriańskich, Marii Graham.Czytam z przyjemnością :) i chyba dla przeciwwagi do porażającej prozy Michała Chmielewskiego Złe. Rodzinne dramaty,patologie.Jeżeli chcecie i możecie czytać tego rodzaju książki,to warto poświęcić jej czas.
Wspominałam już książkę Patrioci Sany Krasikov ? :) Dla mnie wybitna,doskonała :D Zaraz po Ósme życie ;)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

"Małe życie" wstrzasnęły mną i to bardzo... Teraz w ramach relaksu moja kochana Gargaś " Minione chwile". Wracając do "Małego życia"... Jak można przeżyć coś takiego...
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czytacie książki?

Post autor: mary jo »

Minione chwile dzięki Felice :) przeczytane.Przyjemna,fajna książka :D
A Małe życie ciągle przede mną :? Oj, będzie pierwsza w kolejce.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Patrioci już zapisani do przeczytania.Polecono mi też „Zgiełk czasu” Juliana Barnes i „ Oto jestem” Jonathan Foer. Lista tych do przeczytania wydłuża się.😛
Ale jak to mówią,kto czyta ten żyje dwa razy....czasem myślę że nawet więcej ciągle przenosząc się w różne klimaty...czasem w przeszłość,czasem wplatamy się w teraźniejszość,czasem latem,czasem zimą,w słońcu,w deszczu,wśród burz....
Fajnie tak,nieprawdaż?😍
ODPOWIEDZ