Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czytacie książki?

Post autor: Briant »

Co możecie polecić dobrego do przeczytania,ale takiego,żeby w pierwszym rozdziale było już kilka trupów ?Nie mam oczywiście horroru na mysli :D Jakaś szpiegowska lub dobry kryminał.Dziękuję za propozycje :D
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Cześć Briant,

ja nie jestem kryminalna, poczytaj trochę wątek może coś Ci przypasuje .

Sztani jest kryminalny , na pewno coś Ci poleci :)
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nierob »

Briant :D Jeżeli szukasz coś lekkiego i wciągającego to polecam książki z cyklu "Sigma" autorstwa James Rollins. Sensacyjno - przygodowy cykl z akcją i tempem akcji jak w "Indiana Jones" :mrgreen:
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czytacie książki?

Post autor: Briant »

Lubię coś w stylu Alistaira Mać Leana,przeczytałem wszystkie jego książki,które napisał za życia i po smierci :D
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Briant pisze: 08 paź 2017 12:01 Co możecie polecić dobrego do przeczytania,ale takiego,żeby w pierwszym rozdziale było już kilka trupów ?Nie mam oczywiście horroru na mysli :D Jakaś szpiegowska lub dobry kryminał.Dziękuję za propozycje :D

,, Cień wiatru " nie pamiętam kogo :P
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

"Cień wiatru " Zafona....książka przepiękna....ale, ...ni jak się ma do krwawych kryminałów ;)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

O właśnie! Ale trzyma w napięciu
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nierob »

Alistair MacLean jest pisarzem nie do podrobienia :D , ale właśnie w cyklu Sigma znajdziesz atmosferę jego książek.
Koktajl kryminału, thrillera historycznego i powieści przygodowej – trochę tu Browna, trochę Cusslera i trochę Ludluma. Spotkanie z agentami elitarnej jednostki SIGMA Force, w której skład wchodzą komandosi i naukowcy.
Każdą z nich można czytać oddzielnie, chociaż wspólna jest historia jej bohaterów - Safia, awanturniczy archeolog Ohama Dunn, a przede wszystkim Painter Crowe, agent DARPA, supertajnej agendy Ministerstwa Obrony USA.

Najlepiej zacząć od drugiej części "Mapa trzech króli" bo pierwsza jest dobra, ale nie jest, aż tak bardzo dobra jak pozostałe wchodzące w skład cyklu.

Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. Wychodzi na jaw, że za tym stoi działająca od średniowiecza organizacja o nazwie Trybunał Smoka, która dąży do poznania tajemnej wiedzy alchemików.

P.S. Sam też przeczytałem wszystkie książki Alisteira MacLean, Ludluma, Folleta itp. kiedyś wydawane tylko przez wydawnictwo Amber :mrgreen:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ja lubiłam wczesnego MacLeana "H.M.S. Ulisses", "Działa Nawarony","Tylko dla orłów" , " Stacja arktycznych Zebra", „Noc bez brzasku”, „48 godzin”- późniejszy to już inna bajka.Alkoholizm jednak nie miał dobrego wpływu na jego twórczość.
Ponadto w tamtym okresie nieco inaczej odbieraliśmy jego twórczość,aż dziwne,że cenzura pozwalała na wydawanie jego rzeczy w czasach PRL.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nierob »

Felice pisze: 08 paź 2017 17:03 Ponadto w tamtym okresie nieco inaczej odbieraliśmy jego twórczość,aż dziwne,że cenzura pozwalała na wydawanie jego rzeczy w czasach PRL.
Dla mnie te książki w tamtym okresie były jak świeży powiew, zerknięcie za żelazną kurtynę, dotknięcie czegoś co było niedostępne dla zwykłego człowieka po tej stronie :lol:
ODPOWIEDZ