Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Pamiętam , że książki rozchodziły się wówczas jak świeże bułeczki.

Chociaż teraz obserwuje się powrót do czytania , ludzie kupują , a one wcale nie mało kosztują :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Czytam od zawsze,kiedyś kupowałam mnóstwo książek.Kilka lat temu bardzo dużo książek przekazałam bibliotece. Całą literaturę dziecięcą oddałam dla Domu Dziecka,trochę dziś tej decyzji żałuję,bo mam wnuki,a tak piękne wydania np. z ilustracjami Szancera już się nie powtarzają.
Teraz opieram się na zasobach biblioteki.W mojej dzielnicy mieszkańcy współtworzą księgozbiór proponując zakupy i glosując na poszczególne pozycje.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Zatroskana koloratka - książka dająca do myślenia .....
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czytacie książki?

Post autor: Briant »

Kurcze,czyta się fajne książki i działa wyobraźnia.Czekałem na ekranizacje Książek Igła i Firma,książki cudowne a ekranizacja ,totalne rozczarowanie.Jedyna ekranizacja,która moim zdaniem jest fantastyczna to,POTOP. :D
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Ja tam chyba nie mam wielkich oczekiwań jeśli chodzi o przełożenie książka /film , oczywiście oceniam i zawsze książka się obroni :)
Ale jeśli obejrzę najpierw film to nie lubię sięgać po książkę .
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Skazy - Izabela Żukowska

Dzieje rodziny począwszy od XVIII wieku (1793 rok) , Wolne Miasto Gdańsk, jest trochę historii , tożsamość rodziny jej koleje losu , odwieczny problem polskości, germaństwa , zasad , poszukiwanie urwanych wątków......
Autorka bardzo mocno ukazała Gdańsk , tak, on bardzo żyje tak jakby był bohaterem tej powieści , ukochany Danzing .
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: violet58 »

Ania - Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki
[ obrazek zewnętrzny ]
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Czytacie książki?

Post autor: anezobk »

Briant pisze: 08 paź 2017 12:55 Lubię coś w stylu Alistaira Mać Leana,przeczytałem wszystkie jego książki,które napisał za życia i po smierci :D
Proponuję Tobie Remigiusza Mroza naszego polskiego młodego pisarza.Pisze świetnie na pewno Cię zainteresuje Ekspozycja,Przewieszenie Trawers od tych zacznij.Miłego czytania.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: violet58 »

Trylogia z komisarzem Forstem wspomniana powyżej do przeczytania, można dorzucić "Deniwelację" Dla zwolenników wojennych klimatów " Parabellum" Seria z Joanną Chyłką da się przeczytać, ale już jako "Islandczyk" Ove Løgmansbø trudny do strawienia, a " Czarna Madonna " przynajmniej jak dla mnie - nie do czytania. Opinia im rzecz jasna jak najbardziej subiektywna
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czytacie książki?

Post autor: strapper »

Czytałeś Anię ?
ODPOWIEDZ