Zaufanie ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Zaufanie ...

Post autor: forumowicz »

Jakieś dzisiaj wątpliwości mnie naszły ....

zaufanie - na ile można ufać ,

bliskość - na ile można pozwolić zbliżyć się innym do siebie ,

prawdy czy konfabulacje ...

czy ilustracja poniżej to norma ?

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Sloneczko »

Ja jakoś jestem z tych osób, które do końca nikomu nie ufają ;)
W dzisiejszych czasach łatwo jest się pomylić i określić co jest dobrem a co złem ;)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6772
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zaufanie ...

Post autor: Maryann »

Ja od jakiegos czasu takze stosuje drogowa zasade ograniczonego zaufania...zbyt wiele razy sie zawiodlam... I teraz chodze ubrana w grubsza skorupke...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Felice »

Basiu a czymże jest zaufanie?
Według nauki wzajemne zaufanie jest jednym z podstawowych więzów w społeczeństwie.
Myślę że pewne wzorce zachowań nosimy w sobie, takich które już wytworzyły się we wczesnych etapach życia.Wszak nie ma bardziej ufnej istoty niż małe dziecko.Jeżeli często byliśmy zawodzeni to zostaniemy dorosłym nieufnym.Proste.
Jednak chyba bardzo źle by nam się żyło gdybyśmy nie ufali nikomu.Dając szansę innym, dajemy sobie szansę zbliżenia się do drugiej osoby. Zablokowanie kontaktu gwarantuje nam, że nie zostaniemy zranieni i zawiedzeni, ale blokujemy sobie możliwość sprawdzenia jak może być miło i fajnie. :) ...
Według mnie nie powinniśmy zamykać się na nowe doświadczenia i nowe znajomości.Powinniśmy jednak wypracować sobie granice między zaufaniem,a ślepym zaufaniem.
Jednak jest tak,że jeżeli ufamy będziemy też wzbudzali zaufanie,a ci nieufni są częściej w tej nieufności utwierdzani.
Ja tam ufam,zawód czasem boli,ale nikt mi nie obiecywał,że będzie prosto i bez górek.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Felice »

Bardzo lubię czasopismo "Charaktery".W nim właśnie trafiłam na coś takiego

Za Stephenem Coveyem można również wymienić trzynaście zachowań, które pokazują partnerowi, że jesteśmy godni zaufania. Oto one:

1. Mów wprost – bądź uczciwy i szczery w relacjach z innymi, nie kreuj fałszywego wrażenia.
2. Okazuj szacunek – dbaj o innych i okazuj im troskę; bądź uprzejmy.
3. Dbaj o przejrzystość – mów prawdę i bądź rzetelny; nie ukrywaj przed innymi informacji ani swoich zamiarów.
4. Napraw krzywdę – jeżeli kogoś skrzywdzisz, okaż skruchę i przeproś; nie próbuj zatuszować szkód, które wyrządziłeś.
5. Bądź lojalny – doceniaj dokonania innych; nie obgaduj innych za ich plecami.
6. Wykaż się rezultatami – realizuj powierzone Ci zadania; nie zaniedbuj obowiązków, jednak nie obiecuj więcej, niż jesteś w stanie zrobić.
7. Doskonal się – zwiększaj swoje umiejętności i poszerzaj kompetencje; doceniaj i korzystaj z informacji zwrotnych, które otrzymujesz.
8. Skonfrontuj się z rzeczywistością – nie unikaj stawiania czoła problemom, jeżeli takie wystąpią; wyjaśniaj wszelkie niedopowiedzenia.
9. Precyzuj oczekiwania – ujawniaj swoje oczekiwania; wyjaśniaj je, jeżeli nie są jasne; nie zawiedź oczekiwań innych.
10. Przyjmij odpowiedzialność – bądź odpowiedzialny i wymagaj odpowiedzialności od innych.
11. Najpierw słuchaj – wysłuchaj, zanim dokonasz oceny; postaraj się zrozumieć drugą osobę; nie zakładaj, że Ty wiesz najlepiej, co jest dla innych najlepsze.
12. Dotrzymuj zobowiązań – dotrzymuj obietnic; nie łam danego słowa.
13. Obdarzaj zaufaniem – nie bądź nieufny; ufaj osobom, które na to zasługują.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Zaufanie ...

Post autor: eluunia »

Basiu ..Zaufanie uciekło ode mnie jak piasek między palcami ...mimo że każde z tych ziaren było dla mnie ważne i wartościowe to albo Eluśka nie chciała albo pozwoliła aby zmyły go fale egoizmu ...ignorancji ..obojętności ..Ostatnio mam wrażenie, że ludzie, owszem, są skłonni do przyjażni ..do udzielania pomocy, ale tak naprawdę, świadomie, czy podświadomie, oczekują wdzięczności, schlebiają sobie tym, jacy to oni mądrzy, silni i wspaniali. Robią to tylko i wyłącznie dla siebie. Wiem, że są i ludzie, którzy się cieszą, że mogli pomóc, naprawdę się cieszą. Ale są też tacy, którzy coś dają, żeby Eluśkę od siebie uzależnić, a mówią, że się cieszą, bo mogli pomóc… :evil: ufam tylko Eluśce przynajmniej się nie sparzę :roll: Oj Eluśka czy mogę Ci ufać ;) :lol: :lol: Dziwny świat.... dziwne reguły gry zwanej zaufaniem :cry:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Felice »

A ja najmniej ufam sobie....bo tak naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć jak się w danej sytuacji zachowam,nawet jak podejmę jakiś plan nie dam palca jednej ręki za to czy nie ulegnę emocjom,nie zmienię zdania.
A tak zgodnie z powiedzeniem "tylko krowa się nie myli" podejmuję ryzyko...najwyżej doopsko nieco zaboli.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Zaufanie ...

Post autor: eluunia »

..każdy jest jaki jest ....a charakter jest jego przeznaczeniem… ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Felice »

No raczej skłaniałabym się do stwierdzenia,że charakter kształtuje życie i ludzie...
Gdybyśmy byli tacy sami byłoby nudno.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaufanie ...

Post autor: basiat »

A ja ciągle niepoprawna jestem......
Obdarzam ludzi na prawo i lewo swoim zaufaniem i stale obrywam po doopie :evil:
ODPOWIEDZ