Zaufanie ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zaufanie ...

Post autor: Atina »

Z zaufaniem w moim przypadku jest tak jak z jazdą na drodze ,jako kierowca...mam ograniczone zaufanie na drodze tak jak i w życiu :roll:
To mnie jeszcze nie zawiodło,lubię ludzi jestem optymistką, ale "poprawną" :roll:
Z biegiem lat mam coraz więcej zaufania...w końcu co mam do starcenia ;)i podoba mi się ten stan rzeczy :roll:
forumowicz

Re: Zaufanie ...

Post autor: forumowicz »

Życie nieraz pokazuje jaką wartość ma zaufanie okupione pośrednio jak i bezpośrednio mamoną.
Jak nazwać te osoby tak dającą jak i biorącą ? ........

W naszym codziennym życiu jest niesamowicie dużo przypadków , które unaoczniają mam problem utraconego zaufania , a cytat zamieszczony przez Zbyszka jest jakby kwintesencją tematu :)
"Nauczyłaś się ufać? To i będziesz musiała nauczyć się cierpieć"
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Felice »

Atinko jakoś ten tok myślenia bardzo mi się podoba,jakiś mi znany trochę,tak jak niektóre upodobania kulinarne... :lol:
Co do charakteru to dodałabym tak literalnie , my sami go kształtujemy, a dalej wszystkie inne czynniki zewnętrzne .
A i owszem tylko kolejność nie ta...kształtować możemy zacząć jak już mamy kontrolę nad tym.Najpierw dom,potem szkoła,środowisko,a jeszcze jakieś geny przy okazji... :roll: Potem dopiero możemy zacząć pracę nad zmianami,albo i umacnianiem tego co nam zostało dane.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaufanie ...

Post autor: Nutka »

Najpierw dom,potem szkoła,środowisko,a jeszcze jakieś geny przy okazji... :roll:.
I tego się trzymaj "założycielko "tematu :serce:
Awatar użytkownika
gorkaa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3444
Na forum od: 23 lip 2010 10:57
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaufanie ...

Post autor: gorkaa »

A ja z natury ufam ludziom, czasami potem cierpię. Ale często bywa tak, że się ciesze bo nie wszyscy mnie zawodzą. Grunt to optymist i wiara w ludzi.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Zaufanie ...

Post autor: nika7 »

No cóż, z reguły każdy nowo poznany osobnik otrzymuje ode mnie kredyt zaufania. Fajnie jeżeli go nie zawiedzie, ale jeżeli go nadużyje wtedy szybko się wycofuję z takiej znajomości. Niestety nie raz już mi się oberwało, a mimo to zasad nie zmieniłam :lol:
Najtrudniej jest wtedy kiedy zaufanie zawodzą osoby te najbliższe, przyjaciele czy drugie połówki. Ktoś mi kiedyś powiedział że to nie była przyjaciółka czy przyjaciel jeśli postępuje niezgodnie z zasadami przyjaźni. Tylko że kiedy się już o tym przekonamy to niestety jest to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Pozostaje nam tylko rozważniejsze dobieranie sobie znajomych. Na miano przyjaciela trzeba sobie zasłużyć.
forumowicz

Re: Zaufanie ...

Post autor: forumowicz »

Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaufanie ...

Post autor: Sloneczko »

Masz rację Kruszynko :kwiat:
forumowicz

Re: Zaufanie ...

Post autor: forumowicz »

Hm czy to świat zwariował czy jednostki ? tak czy siak to i tak nie zmienia faktu ,że nienawiść odbiera resztki rozumu . :shock:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Zaufanie a ...

Post autor: jacky6 »

A gdzie jest granica między zaufaniem a zdradą ?
...
Jest stała czy zmienna / płynna ?
...
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
ODPOWIEDZ