Praca czy zasłużona emerytura?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Atina »

Felice pisze: 12 lis 2017 17:47 Wydaje mi się że jak chodziło się do technikum to zupełnie spokojnie można.
właśnie :)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Maryann »

Też potwierdzam że można mieć staż pracy od 15 roku życia....np. praca w rolnictwie jest doliczana ..
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

Felice pisze: 12 lis 2017 17:47 Wydaje mi się że jak chodziło się do technikum to zupełnie spokojnie można.
Nie zartujcie,technikum absolutnie nie zalicza się do emerytury.Jedyne szkoły,które zaliczają się do emerytury to,są szkoły przyzakładowa,zawodowe oczywiście. Ale jest takie wyjście,że rodzice posiadali gospodarstwo rolne,wtedy można to,zaliczyć do stażu.A tak nawiasem,zazdroscilem kolegom,którzy mieli rodziców rolników Te zwozki siana,to spanie na sianie z kolezankami :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Atina »

Briant pisze: 12 lis 2017 18:04
Felice pisze: 12 lis 2017 17:47 Wydaje mi się że jak chodziło się do technikum to zupełnie spokojnie można.
Nie zartujcie,technikum absolutnie nie zalicza się do emerytury.Jedyne szkoły,które zaliczają się do emerytury to,są szkoły przyzakładowa,zawodowe oczywiście. Ale jest takie wyjście,że rodzice posiadali gospodarstwo rolne,wtedy można to,zaliczyć do stażu.A tak nawiasem,zazdroscilem kolegom,którzy mieli rodziców rolników Te zwozki siana,to spanie na sianie z kolezankami :lol:
Miałam już nic nie pisać,ale...
Briant były 5 letnie technika przyzakładowe!!! 5 lat szkoły jako oskładkowe uznane na piśmie z ZUS :)

Pozdrawiam Ciebie
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

Oki,być może takie były przy dużych zakładach pracy i zaliczali jako praktyki.Życzę aby Twojemu przyjacielowi zaliczyli. :D Tylko niestety,ci którzy pracują będą musieli na jego wcześniejszą emeryturę pracować dalej.Powiem tak,ten system emerytalny to wielkie [wulgaryzm]. Długo by się rozwodzić,dlatego pomine milczeniem
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017 23:06 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto wulgaryzm
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: mary jo »

To były tzw. praktyki zawodowe. Nie wiem czy w technikum,ale w zasadniczych zawodowych były 3 dni nauki
i 3 dni praktyki. Uczeń był formalnie zatrudniony na 1/2 etatu,więc jak mogliby nie zaliczyć ?
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: leszek1958 »

Witajcie,mając 15 lat zaczołem naukę w szkole zawodowej z praktyką u prywaciarza i tam czeba było już naginać nawet po 12 godzin,od urodzenia mieszkam w mieście,rodziców nie było stać aby łożyć na moje wykrztałcenie,była jeszcze 3 rodzeństwa,teraz mam 59 lat, 44 lata nienagannej pracy(nawet upooienia ustnego),zdrowie mmocno szwankuje a zus raczej uzdrawia a nie przyznaje świadczenia.Jak widać na forum są osoby nie rozumiejące prostych ,,roboli''steranych pracą fizyczną a nie siedzących za biurkiem i myślących gdzie wyjechać na wczasy czy jak naciągnnoć nfz na sanatoriuum.Przepraszam jeśli kogoś obraziłem.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

mary jo pisze: 12 lis 2017 18:41 To były tzw. praktyki zawodowe. Nie wiem czy w technikum,ale w zasadniczych zawodowych były 3 dni nauki
i 3 dni praktyki. Uczeń był formalnie zatrudniony na 1/2 etatu,więc jak mogliby nie zaliczyć ?
Muszę zapytać rodzeństwa ,jak to wyglądało w technikach,ja skończyłem Liceum .Zresztą mam tą satysfakcję,że uczyłem się w tych samych ławach co Alexander Glowacki :D
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Ania52 »

Były też Ochotnicze Hufce Pracy,ale te zaliczane są od 16 roku życia. Znajomy pracował w Stoczni Gdańskiej i ZUS zaliczył mu ten okres do kapitału początkowego.Ja jestem zadowolona,że jestem na emeryturze i nie czuję się gorsza od tych co pracują.Tym którzy się zastanawiają życzę dobrego wyboru.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

A w życiu, żadna emerytura,my młodzi ,nam praca nie zaszkodzi.Nie rozumiem jak można być emerytem,toć to straszne :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ