Praca czy zasłużona emerytura?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

Ania,ale ci co pracują przez ciebie zarabiają mniej,bo muszą Tobie wypłacić emeryturę.KUMASZ to????
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: leszek1958 »

Strasznym jest to że chcesz pracować a nie masz już siły.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: mary jo »

Briant,co Ty opowiadasz ?! Może przeczytaj uważnie to,co napisałeś...
forumowicz

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: forumowicz »

To jest bardzo przykre co przeczytałam :(

Trzeba wiedzieć , że każdy pracuje na swoją emeryturę (chociaż są tacy , którzy nie pracują), to jest normalne i naturalne , że emerytury wypłacane są ze środków , które wpłacają młodzi ludzie - to jest rachunek ciągniony .

Jeśli ktoś tego nie rozumie , to trudno , ale dlaczego w wypowiedzi jest tyle cynizmu :?

Leszku zdrówka i mimo przeciwności pogody ducha :)
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

mary jo pisze: 12 lis 2017 19:36 Briant,co Ty opowiadasz ?! Może przeczytaj uważnie to,co napisałeś...
Dokładnie wiem co napisałem,poza tym znam mnóstwo ludzi,którym się nie chce pracować. Dlatego zawsze będę przeciw leniom.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: smuga »

Nauka w szkole średniej nie podlega uwzględnieniu do łącznego stażu pracy uprawniającego do emerytury lub renty nawet wówczas, gdy w czasie uczęszczania do szkoły odbywała się praktyczna nauka zawodu w warsztatach i pracowniach szkolnych albo w zakładach pracy.Okresy pracy wykonywanej podczas uczęszczania do szkoły mogą być uwzględnione jedynie wówczas, gdy uczeń zawarł z zakładem pracy umowę o naukę zawodu, o przyuczenie do określonej pracy lub odbywanie wstępnego stażu pracy, gdyż tacy uczniowie są objęci obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym. Oznacza to, że od ich wynagrodzenia jest odprowadzana składka na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.Także jak widać opłacamy i opłacaliśmy składki na emerytury czy też renty i nikt nam ich nie podarował :roll: chyba że ktoś był mundurowy bo im składki odprowadzały odpowiednie resorty .Ja też znam Briant takich niechętnych pracy , jak młodzi to praca be a jak wiek słuszny to łapkę wyciągają .....i dostają .....ale z tym to Briantku z pretensjami do tych co tworzą prawo :!:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: mary jo »

No chyba jednak nie.
Nie rozmawiamy o ludziach "którym się nie chce pracować" tylko o tych,którzy mogą przejść na emeryturę,
bo im się takowa NALEŻY i chcą tego. Lub o takich,którym stan zdrowia NIE POZWALA na pracę choć bardzo
by CHCIELI nadal pracować.

To post do Brianta.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Briant »

smuga pisze: 12 lis 2017 20:08 Nauka w szkole średniej nie podlega uwzględnieniu do łącznego stażu pracy uprawniającego do emerytury lub renty nawet wówczas, gdy w czasie uczęszczania do szkoły odbywała się praktyczna nauka zawodu w warsztatach i pracowniach szkolnych albo w zakładach pracy.Okresy pracy wykonywanej podczas uczęszczania do szkoły mogą być uwzględnione jedynie wówczas, gdy uczeń zawarł z zakładem pracy umowę o naukę zawodu, o przyuczenie do określonej pracy lub odbywanie wstępnego stażu pracy, gdyż tacy uczniowie są objęci obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym. Oznacza to, że od ich wynagrodzenia jest odprowadzana składka na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.Także jak widać opłacamy i opłacaliśmy składki na emerytury czy też renty i nikt nam ich nie podarował :roll: chyba że ktoś był mundurowy bo im składki odprowadzały odpowiednie resorty .Ja też znam Briant takich niechętnych pracy , jak młodzi to praca be a jak wiek słuszny to łapkę wyciągają .....i dostają .....ale z tym to Briantku z pretensjami do tych co tworzą prawo :!:
Akurat mnie to nie dotyczy,ja nie chce żadnej emerytury,lubię pracowac :D
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: smuga »

No i fajnie Brianku, pracuj , praca podobno uszlachetnia .... :roll: ;) ale po co całość cytujesz ?????
forumowicz

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: forumowicz »

Briant , to pracuj - nikt Ci nie broni , jeśli tylko masz czy będziesz miał takie możliwości i Twoja praca będzie wydajna - pracuj aż "zejdziesz" , tylko nie obrażaj swymi stwierdzeniami Tych co pracują 45-50 lat , a mają 60-65 lat i nie mogą ze względów zdrowotnych więcej pracować .
ODPOWIEDZ