Praca czy zasłużona emerytura?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: maria123 »

Super Danka51 :lol:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Ania52 »

Danka51,ciekawe i zabawne :lol: Ja dzisiaj byłam na gimnastyce,ugotowałam obiad, umyłam 1 okno i posprzątałam,tak generalnie 1 pokój. Przy okazji przeglądnęłam album z wycieczki do Izraela i Jordanii.Powspominałam i stwierdziłam,że fajnie jest być emerytką. Nie ma pośpiechu na wszystko znajdzie się odpowiedni czas.
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Danka51 »

Wierz mi że chodząc do pracy miałam więcej czasu, więcej zrobiłam ale......człowiek był młodszy , sprawniejszy i nic go nie bolało. ;) 8-) MImo że byłaś napracowana to wiele się chciało. A teraz ? Stwierdziłam że chyba ziemia sie szybciej kręci bo na nic nie ma czasu. :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jacky6 »

Jedną z rzeczy które najbardziej doceniam jest dostrzeganie czegoś, co uchodziło wcześniej mojej uwadze.
A jest tego sporo.
I moje zdziwienie - że tego wcześniej nie widziałem.
Małe wytłumaczenie - gonitwa w pracy, do i po ...
OK...
Teraz nadrabiam zaległości ...
Jeno zazdrośnicy - zazdroszczą mi stypendium z ZUSu...
Ale wtedy gdy ja zapierdzielałem - bo musiałem.
Oni się byczyli ...
Na kempingu, na wczasach ...
...
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: maria123 »

No nie każdy mógł zapierdzielać, chociaż by bardzo chciał. Pozostała jeszcze kwesta stanu zdrowia, wychowanie 3 dzieci zawsze to dłuższe przerwy w pracy. A na starość...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Fionka »

A ja będę musiała przejść na emeryturę :!: :!: . Po osiągnięciu 60 lat , Pefron zaprzestanie dofinansowania do mojego zatrudnienia , bez względu na to czy przejdę na emeryturę , czy nadal będę pracowała . W ZPCHR nie ma dopłat to nie ma etatu a i benefity idą do diabła . Pozostaje umowa zlecenie . Czyli emeryturka czeka a co najwyżej do emeryturki dopracować na umowę zlecenie .
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: maria123 »

Czy na pewno tak jest? Ja się dowiadywałam to podobno mają dopłatę z Pefronu po przekroczeniu wieku emerytalnego, jeżeli oczywiście nie przejdzie się na emeryturę, czyli nie ma się ustalonego prawa do emerytury. Ja jestem w podobnej sytuacji jak i ty :D Ze znacznym stopniem mają dopłatę na pracownika nawet na emeryturze.
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jurand40 »

Co wy na to?
Zaledwie 10 groszy wynosi emerytura wypłacana przez odział ZUS w Rybniku. Pobiera ją 63-letnia kobieta.
Kobieta, której emerytura wynosi 10 groszy, nie ma ustalonego kapitału początkowego, ponieważ nie udowodniła żadnych okresów składkowych przed 1999 r. Podlegała wprawdzie obowiązkowi ubezpieczeń społecznych z tytułu prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej - okres rejestracji od 2010 r. do 2016 r. - ale nie dopełniła tego obowiązku. Przebieg ubezpieczenia za okres opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne wynosi w jej przypadku jedynie cztery dni.
Kolejną najniższą emeryturę - 1,08 zł netto - otrzymuje kobieta urodzona w 1952 r. Oddział ZUS w Zabrzu nie ustalił dla niej wartości kapitału początkowego, ponieważ nie pracowała przed 1 stycznia 1999 roku. Na indywidualnym koncie emerytalnym odnotowano jedynie krótki okres opłacania składek z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej - od lutego do lipca 2007 r. Do dnia przyznania emerytury powszechnej, tj. do 1 marca 2006 r., kobieta nie podjęła zatrudnienia oraz nie miała opłacanych składek na ubezpieczenia społecznej przez Powiatowy Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Fionka »

maria123 pisze: 26 lis 2017 12:23 Czy na pewno tak jest? Ja się dowiadywałam to podobno mają dopłatę z Pefronu po przekroczeniu wieku emerytalnego, jeżeli oczywiście nie przejdzie się na emeryturę, czyli nie ma się ustalonego prawa do emerytury. Ja jestem w podobnej sytuacji jak i ty :D Ze znacznym stopniem mają dopłatę na pracownika nawet na emeryturze.
Dowiadywałam się i tak mi odpowiedziano , na dodatek moja znajoma kończy lat 60 w styczniu , umowę ma podpisaną do końca 2017 r i nie przedłużą bo nie będzie dofinansowania . Znaczny oczywiście ma dofinansowanie.
forumowicz

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: forumowicz »

jurand40 pisze: 06 gru 2017 20:15 Co wy na to?
............
Nie wiem Jurand co ja na to..... , a co na to same Panie zainteresowane? , chyba były i są świadome tego , że nikt im nie da od tak emerytury .
Przecież miały głowę do założenia interesu .... , można się domyśleć , że całe życie pracowały za granicą ....

Jak widać nie jest to sytuacja hipotetyczna
ODPOWIEDZ