Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: andrzej1955 »

Od paru dni trwa protest Niepełnosprawnych ich Rodziców i Opiekunów,ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat-jak również podejścia do niego-mam nadzieję że temat nie zostanie zaliczony do tematów politycznych-a jeżeli już to do Polityki-Socjalnej-której dotyczą też Forumowiczów z orzeczoną niepełnosprawnością-czyli wielu z Nas,Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
forumowicz

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: forumowicz »

ale o co , bądź w zwiazku z czym protestują :?: :mrgreen:


wszyscy czegoś chcemy - ale z pustego i Salomon nie naleje ;)
forumowicz

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: forumowicz »

poczytałem nieco teraz o protescie i żądaniach osób niepełnosprawnych , bądż Ich opiekunów - i tak po kielecku pisząc - qrwa - scvzoryk mi sie w kieszeni otwiera :!: :!: :!: :evil:
decydujesz sie na urodzenie takiego dziecka :?: :?: twój problem .... rozumiem , gdy niepełnosprawność nastąpi po urodzeniu .. tej rodzinie trzeba pomóc :( jesli rodzice decydują się na urodzenie roślinki ... nie dałbym Im ani złotówki :!: :!: :!:

jestem zwolennikiem aborcji i eutanazji .....
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

To przegłosuj to w sejmie...
Mówmy o realiach i o tym co jest tu i teraz. Ktoś niepełnosprawnym i niesamodzielnym musi się opiekować. W naszym kraju obowiązek ten do śmierci przerzuca na rodziców nie dając im nic w zamian. Czy tak być powinno?
forumowicz

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: forumowicz »

Felice , nie przegłosuję , wiesz dlaczego - wiem także , ze matka , nosząca w sobie ciężko upośledzone dziecko , otrzyma decyzje na aborcję - jeśli z niej nie skorzysta - niech sobie radzi sama :!: :!:

jeśli ta opieka spada na rodziców to jeszcze pół biedy , czasami spada na krewnych , bo mamusia katoliczka urodziła roślinkę ..
forumowicz

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: forumowicz »

Dla mnie opinia jaką przedstawił Waldek jest nie do przyjęcia , powiedziałabym jest wręcz szokująca. Z tym , że nie będę polemizowała z kolegą , ma prawo mieć swoje zdanie .

Rodzice dzieci niepełnosprawnych niestety nie mają dobrych lobbystów, nikt za nimi się nie ujmie poza samymi zainteresowanymi .

Obowiązkiem Państwa jest wspomóc takie rodziny, w jaki sposób ?, wypracowanie modelu pomocy należy do odpowiednich służb i przyszłych "beneficjentów" .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: andrzej1955 »

Jest to moim zdaniem swoiste-sprawdzam-po obietnicach jakie otrzymali przed wyborami od tych którzy teraz o tym decydują :!: sprawa rzeczywiście przez wiele lat marginalizowana bo Niepełnosprawni,Rodzice i Opiekunowie nie mają siły przebicia-mały elektorat-co nie znaczy że nie należy im się prawo do przyzwoitej egzystencji,rehabilitacji i opieki medycznej-wszak mamy duży wzrost gospodarczy,sporą nadwyżkę budżetową-jeżeli słyszę redaktorków w powszechnej telewizji że roszczenia są bardzo wygórowane i zakrawa to na protest polityczny :!: to chciałbym aby ci pseudo pismaki spróbowali pożyć w takiej sytuacji i z takimi finansami przez choćby parę miesięcy-może odechciałoby się im wygadywanie takich niedorzecznych bredni :!: :!: :!: Bezczelność :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rodzice i opiekunowie - Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: jacky6 »



Niepełnosprawni przed urodzeniem i niepełnosprawni po urodzeniu.
Czy zasadnym jest różnicowanie ?

PS - a jaka powinna być w tym samym kontekście ocena niepełnosprawnych po wypadkach, niepełnosprawnych wskutek osteoporozy i pozostałych schorzeń ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7814
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: darek »

153 złote wynosi tzw DODATEK do STOPNIA Znacznego
Tzw 1 grupy wypłacany przez MOPS.
DUZO
Podaczas ostatnie Protestu przed wyborami ówczesny rząd przygotowal waloryzacje ZOSTAŁO 600 mln w budżecie.
Było .porozumienie ,że po wyborach miala być podwyżka.

153 złote NIE BYŁO WALORYZOWANE od roku 2006 -Kto ..rządzil w tym roku

IGNORANCJA obecnie rzadzących dochodzi do ZENITU
a mina Pana Prezydenta gdy otworzono Mu jego OBIETNICE ..bezcenna.

Od czasu SŁYSZYMY ile zaoszczędzono ile jest pieniezy w budżecie .
Normalnie Moj kuzyn ze Szwajcarii chce EMIGROWAC do Polski

Zastanawiam się ile jest... skoro pewne ustawy można załatwić w JEDEN dzień a INWALIDÓW za posłem z bielska należy wyrzucic na zbity pysk ..tak powiedzial w wywiadzie sławny posęł Pięta.

HIPOKRYZJA
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: jacky6 »



Klasyka i bez przewidywania - stała się polityka.

Polemika nie ma sensu - Adminie - zamknij czym prędzej.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Zablokowany