Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Fionka »

Marek ,czy wydaje Ci się że maszmonopol w tym temacie?.Ty masz racje?.W Dziwnówku ,gdzie obecnie jestem jest dużo dorosłych niepełnosprawnych dzieci.Rozmawiam z opiekunami.Popierają protest.Czepiasz się .Potrzebna jest kasa i basta.Tylko faktycznie boją się że ruszy lawina.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: andrzej1955 »

Marszałek Kuchciński ma następny problem po zagrożeniu epidemiologicznym-zadaje pytanie kto zapłaci za posiłki wydawane Protestującym...trzeba chyba zrobić zrzutkę bo budżet sejmu takich kosztów nie wytrzyma-natomiast dla poprawy bezpieczeństwa w sejmie-po barierkach,szlabanach,kontrolach samochodów posłów-dodatkowo zatrudniono następnych 130 funkcjonariuszy straży marszałkowskiej-zwiększając im uprawnienia-łącznie z bronią,paralizatorami,prawo do inwigilacji-na to pieniądze się znalazły :!: :!: :!: ciekaw jetem do czego jeszcze dojdziemy-to znaczy co jeszcze marszałkowie wymyślą-z myślą oczywiście dla....bezpieczeństwa :!: :!: :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: darek »

HIPOKRYZJA

goni HIPOKRYZJĘ

Jaki Demokratycznie wybrany Parlament na świecie Robi taką Szopkę tak broni się przed Suwerenem.
Chyba nawet w Knesecie nie ma takiej Ochrony i takich sił przed Suwerenem.

Osoby Niepełnosprawne w tym Kraju Zawsze były pomijane choć nieraz niektóre kręgi okazywały Empatię .
Nie będę odwoływał się do rządów pewnej Partii za czasów Której Niepełnosprawnym było lżej.

Piszecie Państwo o....
Oczywiście w przypadku zrealizowania Tych Dwóch postulatów Zapewniam Odezwą się kolejne Grupy Niepełnosprawnych lub im przynależne.
Tak wprawdzie Osób posiadających niektóre schorzenia NIE Kwalifikuje się Choć zastanawiam się Dlaczego do Grona Niepełnosprawnych .

Weźmy ..Diabetyków
-Diabetyk ze względu na przyjmowanie Insuliny wg Wyimanogowanych Obostrzeń Nie może w Polsce Prowadzić Zawodowo pojazdów mechanicznych
ok
Ale też nie może Zostać zaliczony do Niepełnosprawnych jeżeli Nie ma powikłań

Ale ceny INSULIN w Polsce są na Najwyższym Poziomie dochodowym w Europie
Tak mamy najdroższą Insulinę dla Ubezpieczonych w Europie.

Skoro stać Nas -Społeczeństwo na Zakup działki pod Pomnik , przekazywanie Subwencji na Prywatne Termy I mamy tak Ogromne wpływy do Budżetu ,że Paliwo kosztuje juz 5,50 za Litr to Dlaczego Diabetycy-Cukrzycy Musza Pałacić aż Tyle za Insulinę ?

Co z Ludźmi po Przestrzepach , Kardiologicznymi Onkologicznymi i Kolejnymi
Czy Im się NIE NALEZY GODNE ŻYCIE ?
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

darek pisze: 21 maja 2018 09:13 HIPOKRYZJA

goni HIPOKRYZJĘ

Jaki Demokratycznie wybrany Parlament na świecie Robi taką Szopkę tak broni się przed Suwerenem.
Chyba nawet w Knesecie nie ma takiej Ochrony i takich sił przed Suwerenem.

Osoby Niepełnosprawne w tym Kraju Zawsze były pomijane choć nieraz niektóre kręgi okazywały Empatię .
Nie będę odwoływał się do rządów pewnej Partii za czasów Której Niepełnosprawnym było lżej.

Piszecie Państwo o....
Oczywiście w przypadku zrealizowania Tych Dwóch postulatów Zapewniam Odezwą się kolejne Grupy Niepełnosprawnych lub im przynależne.
Tak wprawdzie Osób posiadających niektóre schorzenia NIE Kwalifikuje się Choć zastanawiam się Dlaczego do Grona Niepełnosprawnych .

Weźmy ..Diabetyków
-Diabetyk ze względu na przyjmowanie Insuliny wg Wyimanogowanych Obostrzeń Nie może w Polsce Prowadzić Zawodowo pojazdów mechanicznych
ok
Ale też nie może Zostać zaliczony do Niepełnosprawnych jeżeli Nie ma powikłań

Ale ceny INSULIN w Polsce są na Najwyższym Poziomie dochodowym w Europie
Tak mamy najdroższą Insulinę dla Ubezpieczonych w Europie.

Skoro stać Nas -Społeczeństwo na Zakup działki pod Pomnik , przekazywanie Subwencji na Prywatne Termy I mamy tak Ogromne wpływy do Budżetu ,że Paliwo kosztuje juz 5,50 za Litr to Dlaczego Diabetycy-Cukrzycy Musza Pałacić aż Tyle za Insulinę ?

Co z Ludźmi po Przestrzepach , Kardiologicznymi Onkologicznymi i Kolejnymi
Czy Im się NIE NALEZY GODNE ŻYCIE ?
Darku - masz zupełną rację - to hipokryzja.
Nie wiem, jaki typ cukrzycy posiadasz i do jakiego lekarza chodzisz ale:
W Polsce nie ma paragrafu na zakaz kierowania samochodem - służbowym. Jest jedynie taka praktyka - czasami bolesna o czym się sam przekonałem. Nie jest zalecana praca kierowcy ale możliwa - zwłaszcza jeśli nie jesteś na intensywnej insulinoterapii.
Co do problemów z zaliczeniem go osób niepełnosprawnych - cóż, nie wiem ale ja się z tym nie spotkałem. Bez powikłań bez gadania tzw. III.
Cen insuliny - nie wiem jak długo zaopatrujesz się w insulinę ale przed 2012 rokiem opakowanie insuliny (5 wkładów) przy intensywnej insulinoterapii można było bez problemu zakupić za symboliczną ZŁOTÓWKĘ (istniały wtedy tzw. apteki przyjazne diabetykom). Od 2012 roku apteki nie mogą sprzedawać taniej leków refundowanych. Cóż za magiczny rok.

http://www.newsweek.pl/polska/ekspert-- ... 5,1,1.html

Po wejściu w życie w/w ustawy cena szybko działającej (refundowanej) insuliny wzrosła do około 40 złotych.
W bieżącym roku zmieniłem - za namową diabetologa - insulinę szybką i teraz płacę za nią coś ponad 11 złotych za 10 ampułek.
W takim wypadku może warto porozmawiać z diabetologiem na temat zmiany insuliny?

A co do wsparcia partii z empatią to chyba nie trzeba nic więcej:
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/sz ... spoleczne/
Oczywiście - nie każdy prowadzi działalność gospodarczą ale ci niepełnosprawni, którzy prowadzą naprawdę odczuli poziom empatii.
Oczywiście aktualnie rządzący nie mieli nic przeciwko kontynuowaniu takich działań ale jednak nie oni je wprowadzali. Podobnie jak funkcjonująca nadal - niezgodnie z prawem - podwyżka VAT. Nie oni wprowadzali ale utrzymują nadal.

U mnie paliwo jeszcze nie kosztuje 5,5 - choć pewnie za chwilę będzie, ale w latach ubiegłych płaciłem już ponad 6 złotych. Nie chce mi się szukać faktur więc podepnę nieco niższe ceny.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Silny- ... 80220.html

Oczywiście - można zaklinać rzeczywistość.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

U mnie paliwo jeszcze nie kosztuje 5,5 - choć pewnie za chwilę będzie, ale w latach ubiegłych płaciłem już ponad 6 złotych.
Tylko wtedy ceny paliw na całym świecie tak wzrosły,a nie zostały wymuszone akcyzą.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

Bez komentarza
"Poniedziałek,godz.13.00,Sejm.
L.Wałęsa:drogie panie,wolny świat patrzy na waszą dzielną walkie z faszyzmem Kaczyńskiego.
Nie mogie wasz kobiety tak zostawić.
Przeskoczyłem bramkie i zostaję tu z wami…
Hartwich:a gdzie pana opiekun…" – czytamy na oficjalnym profilu Pawłowicz na Twitterze.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: darek »

Slodziak_2 pisze: 21 maja 2018 15:35
darek pisze: 21 maja 2018 09:13 HIPOKRYZJA

goni HIPOKRYZJĘ

Jaki Demokratycznie wybrany Parlament na świecie Robi taką Szopkę tak broni się przed Suwerenem.
Chyba nawet w Knesecie nie ma takiej Ochrony i takich sił przed Suwerenem.

Osoby Niepełnosprawne w tym Kraju Zawsze były pomijane choć nieraz niektóre kręgi okazywały Empatię .
Nie będę odwoływał się do rządów pewnej Partii za czasów Której Niepełnosprawnym było lżej.

Piszecie Państwo o....
Oczywiście w przypadku zrealizowania Tych Dwóch postulatów Zapewniam Odezwą się kolejne Grupy Niepełnosprawnych lub im przynależne.
Tak wprawdzie Osób posiadających niektóre schorzenia NIE Kwalifikuje się Choć zastanawiam się Dlaczego do Grona Niepełnosprawnych .

Weźmy ..Diabetyków
-Diabetyk ze względu na przyjmowanie Insuliny wg Wyimanogowanych Obostrzeń Nie może w Polsce Prowadzić Zawodowo pojazdów mechanicznych
ok
Ale też nie może Zostać zaliczony do Niepełnosprawnych jeżeli Nie ma powikłań

Ale ceny INSULIN w Polsce są na Najwyższym Poziomie dochodowym w Europie
Tak mamy najdroższą Insulinę dla Ubezpieczonych w Europie.

Skoro stać Nas -Społeczeństwo na Zakup działki pod Pomnik , przekazywanie Subwencji na Prywatne Termy I mamy tak Ogromne wpływy do Budżetu ,że Paliwo kosztuje juz 5,50 za Litr to Dlaczego Diabetycy-Cukrzycy Musza Pałacić aż Tyle za Insulinę ?

Co z Ludźmi po Przestrzepach , Kardiologicznymi Onkologicznymi i Kolejnymi
Czy Im się NIE NALEZY GODNE ŻYCIE ?
Darku - masz zupełną rację - to hipokryzja.
Nie wiem, jaki typ cukrzycy posiadasz i do jakiego lekarza chodzisz ale:
W Polsce nie ma paragrafu na zakaz kierowania samochodem - służbowym. Jest jedynie taka praktyka - czasami bolesna o czym się sam przekonałem. Nie jest zalecana praca kierowcy ale możliwa - zwłaszcza jeśli nie jesteś na intensywnej insulinoterapii.
Co do problemów z zaliczeniem go osób niepełnosprawnych - cóż, nie wiem ale ja się z tym nie spotkałem. Bez powikłań bez gadania tzw. III.
Cen insuliny - nie wiem jak długo zaopatrujesz się w insulinę ale przed 2012 rokiem opakowanie insuliny (5 wkładów) przy intensywnej insulinoterapii można było bez problemu zakupić za symboliczną ZŁOTÓWKĘ (istniały wtedy tzw. apteki przyjazne diabetykom). Od 2012 roku apteki nie mogą sprzedawać taniej leków refundowanych. Cóż za magiczny rok.

http://www.newsweek.pl/polska/ekspert-- ... 5,1,1.html

Po wejściu w życie w/w ustawy cena szybko działającej (refundowanej) insuliny wzrosła do około 40 złotych.
W bieżącym roku zmieniłem - za namową diabetologa - insulinę szybką i teraz płacę za nią coś ponad 11 złotych za 10 ampułek.
W takim wypadku może warto porozmawiać z diabetologiem na temat zmiany insuliny?

A co do wsparcia partii z empatią to chyba nie trzeba nic więcej:
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/sz ... spoleczne/
Oczywiście - nie każdy prowadzi działalność gospodarczą ale ci niepełnosprawni, którzy prowadzą naprawdę odczuli poziom empatii.
Oczywiście aktualnie rządzący nie mieli nic przeciwko kontynuowaniu takich działań ale jednak nie oni je wprowadzali. Podobnie jak funkcjonująca nadal - niezgodnie z prawem - podwyżka VAT. Nie oni wprowadzali ale utrzymują nadal.

U mnie paliwo jeszcze nie kosztuje 5,5 - choć pewnie za chwilę będzie, ale w latach ubiegłych płaciłem już ponad 6 złotych. Nie chce mi się szukać faktur więc podepnę nieco niższe ceny.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Silny- ... 80220.html

Oczywiście - można zaklinać rzeczywistość.

Pozdrawiam
Posiadam od 32 lat CT-1

Gdy zaczynałem leczenie były inne rodzaje stąd powikłania.
Dzis używam dwóch rodzajów Insulin popularnej za przysłowiowe 40 zeta Humalog oraz Lantusa

Niestety nie zgodze się na Tansze Polskie zamienniki bo Sa co Potwierdzaja również diabetolodzy mniej oczyszczone niz .
Prócz insulin potrzebuje równiez Paski nie tylko do glukometru ale równie do innych analiz min -moczu.

Wspominasz ,że Nie ma Prawa ZABRANIAJĄCEGO Tak -ale w Tym Kraju jeżeli nie Masz Dobrych Wyników Nikt nie wyrazi zgody nawet na Prywatne Prowadzenie samochodu-To na Marginesie.

5,5 tylko kosztuje na Orlenie w Kłodzku litr 95 Pb -dokładnie 5.49 a cena Baryłka na Rynkach jest o 50 Dolarów nizsza niz 5 lat temu.
Sprawdz ile kosztuje Baryłka dzis przy sredniej cenie na Orlenowskich czy Lotosowskich Stacjach

Wiem ze w czasach Po-PSL cena dochodziła do 6 - nie szukaj .-Pamietam
Dzis sa inne ceny -ale i INNE potrzeby budzetowe.

Piszesz ze Swobodnie Dostaniesz na Cukier 3 Grupe ??

Ok
Tylko Dlaczego własnie w zeszłym tygodniu 3 grupe orzecznik ZUS odebrał osobie bez konczyny ..bo nie chodził i nie miał dokumntacji
Czy wiesz ile w roku 2017 pozbawiono Orzeczeń ?
Ponad 120 000 ludziom ZABRANO orzeczenie o niepełnosprawnosci
Tyle ludzi WYLECZONO
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Darku - widzisz problem grup niepełnosprawnych w tym kraju polega na tym, że istnieją (pomijając min. rolników)zasadniczo 2 oddzielne systemy orzekania. Nasz problem polega na tym, że myślimy o różnych. Jeden to ZUS a 2-gi to Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. W tym 2-gim nie ma problemu z otrzymaniem grupy na cukrzyce ale on nie przyzna renty na nic. Podobno zabierają się z ujednoliceniem tego - i doprawdy nie wiem, czy to dobrze.

Jeśli chodzi o insulinę - pomyśl o Liprologu - zamiast humalogu (ten sam producent). U mnie jest OK

Cena paliwa w całej Europie jest ceną polityczną i raczej się tego nie zmieni i nie pomoże tu żaden rząd.
Niestety - jeśli chcemy "pomagać" innym - musimy płacić podatki. Każdy nowy podatek i każdy nowy wydatek to nowi urzędnicy, których trzeba utrzymać. I niestety - musimy się z tym pogodzić albo zmienić podejście do sposobu funkcjonowania państwa.
Polaryzacje polityczną widać niestety na każdym miejscu i chyba komuś bardzo na niej zależy bo wszelkie dyskusje zaraz schodzą w kierunku partii zamiast w kierunku pomocy potrzebującym. Mam wrażenie, że większość ludzi reaguje tylko i wyłącznie na zasadzie - jak nie tak jak ja - to znaczy przeciwko mnie. Zapominamy o argumentach i nie słuchamy się nawzajem. W przypadku braku argumentów - foch i nienawiść. Pracujmy nad lepszym jutrem i nad tym, byśmy się szczerze do siebie uśmiechali.

W tym wątku jakoś nikt nie poruszył tematu sponsorowania alkoholików. Dlaczego daje im się pieniądze? Czy nie powinno ich się nakłaniać do leczenia? Czy nie powinni dostawać pieniędzy (ich rodziny) pod warunkiem podjęcia kuracji? Czy nie powinno to prowadzić do ich wyciągania z nałogu? A tymczasem jak to wszystko wygląda?
Wydaje mi się, że tutaj "troszkę" pieniędzy by się znalazło i przy okazji kilka rodzin zaczęło by funkcjonować jak powinno.

Takich miejsc jest więcej - i tutaj powinno się wskazywać źródło finansowania dla niepełnosprawnych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

Slodziak problem choroby alkoholowej był już nawet na tym forum niejednokrotnie wałkowany. Dlaczego akurat inną grupę osób chorych wyciągasz? Dopóki nie zrozumiesz,że jest to poważna i złożona choroba to nie wypowiadaj się co byś z nimi zrobił.
Jest dużo więcej źródeł pozyskiwania pieniędzy.Przede wszystkim zlikwidowanie "chorych" uposażeń polityków,zarządów spółek państwa,utrzymywania kleru,nagród za pracę. Najłatwiej zabierać najbiedniejszym..emerytom,niepełnosprawnym,chorym...
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Witaj Felice

Troszeczkę nie rozumiem Twojego postępowanie: zabraniasz mi wypowiedzi i zakładasz z góry, że ten temat jest mi obcy (terapii uzależnień). Dlaczego rościsz sobie prawo do oceny innych? Forum - to właśnie miejsce, w którym każdy powinien mieć możliwość wypowiadania się, a ocena jego wypowiedzi należy co najwyżej do admina. Kneblowanie ust prowadzi do dyktatury.
Dlaczego odważyłem się zaczepić tę nietykalną grupę? Z powodu wielu dziwnych dla mnie zjawisk widocznych podczas "pomocy" osobą i rodzinom dotkniętych problemem choroby alkoholowej.
Osobiście spotkałem się z takim podejściem:
Kobieta - 3-ka dzieci, mąż nie pracujący (został zwolniony - upadek firmy budowlanej budującej drogi na EURO 2012), udała się do opieki społecznej po zapomogę - sytuacja wybitnie losowa. W opiece pani zapytała się, czy mąż pije. Jeśli by to potwierdziła na piśmie - dostała by zapomogę a tak ....
Więc wydaje mi się, że należało by troszkę pozmieniać w tym temacie.

Nie wiem czy na szczęście ale temat ten z różnych stron znam od podszewki. Znam wielu trzeźwych i pijących alkoholików, wielu czystych i biorących narkomanów i wielu innych uzależnionych.
Dla mnie najważniejszym jest pomoc a nie pogłębianie i głaskanie uzależnionego - a jak ciężko pomóc - niektóre osoby doskonale wiedzą.

Ile pieniędzy siedzi w polityce - wszyscy wiedzą. Jak ciężko cokolwiek tam zmienić - również, więc nie widzę realnej możliwości zmian. Kolejna rewolucja? ... ... ...

Pozdrawiam
Zablokowany