Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

Slodziak kompletnie nie zrozumiałeś co do ciebie napisałam. Nie mój to problem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: darek »

Do Słodziak 2
Napisałeś elaborat n/t insulin
Dziękuję

Ale co do tematu wnosi Temat który w kolejnym poście rozpisujesz ?
Piszesz o problemie Ludzi Uzaleznionych od Alkoholu ,że ..Ale na Miłosć Boską Trywialnie napisze co Mnie
Alkoholicy ,Narkomani ,Palacze

Kiedys ktoś powiedział Są Słabi ,że poddali się i widza ROZKOSZ w tych uzywkach
Tak to był ich WYBÓR

NIE możesz porównywac Narkomana do Cukrzyka -Obaj sie "szprycuja " jeden aby miec Rozkosz Drugi by zyc .

Protest Ludzi w Sejmie dotyczy Osób NIEPEŁNOSPRAWNYCH -LUDZI -którym coś wysiadło i dla których Nie ma POMOCY

Znam Anonimowego Alkoholika od 15 lat -On Nie potrzebuje wsparcia na Leki Jak Ludzie z PROBLEMAMI-On potrzebuje POMOCY Psychologa
Napisałes Ładny elaborat n/t Cukrzycy
Ale zadam Ci Pytanie DLACZEGO Mój Lantus w związku z Programem 75+ zdrożał na liście leków refundowanych za czasów księcia ministra o 70 złotych ???
Dlaczego za księcia ministra z drożały Leki Kardiologiczne z RYCZAŁTU ( od ponad 20 lat tak 20 lat pewne leki były na Ryczałt -ale ..) z przysłowiowych 3,5 na ...198 złotych za opakowanie.

Państwo jak Kiedyś powiedział taka brytyjska Premier nijaka -Margaret Thatcher NIKOMU NIC NIE DA ZA DARMO .

Zdaję sobie ,że ten Protest nic nie wskóra bo ..juz dziś pojawił się Oficjalny KOMUNIKAT aby od Stycznia 2019 Seniorom ..POMÓC
Dochód ( Emerytury)bez Podatku -PROJEKT złozony do marszałka przez..SLD!!!!
Czy 13 Emerytura przed Świętami Bożego Narodzenia z Naciskiem Bozego
Zadam pytanie dlaczego przed Bozym Narodzeniem a Nie innym..swiętem

juz emerytów KUPILI -ABY NIE DAC INWALIDOM
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Felice - ok - przeanalizujmy przekaz:

"Slodziak problem choroby alkoholowej był już nawet na tym forum niejednokrotnie wałkowany."
Ok - przyjmuję do wiadomości - na forum tak - w tym wątku nie koniecznie.

"Dlaczego akurat inną grupę osób chorych wyciągasz? Dopóki nie zrozumiesz,że jest to poważna i złożona choroba to nie wypowiadaj się co byś z nimi zrobił."
Dlaczego - z powodów, jakie opisałem - patologii, ja chciał bym im pomóc a nie prowadzić do pogłębiania problemów.

"Jest dużo więcej źródeł pozyskiwania pieniędzy.Przede wszystkim zlikwidowanie "chorych" uposażeń polityków,zarządów spółek państwa,utrzymywania kleru,nagród za pracę."
Zgadzam się w 110%. W tym zakresie widzę tylko jedno możliwe rozwiązanie - rewolucję - jak napisałem

"Najłatwiej zabierać najbiedniejszym..emerytom,niepełnosprawnym,chorym..."
Nie chcę nikomu niczego zabierać tylko pomagać - łożenie pieniędzy na pijącego alkoholika nie ma sensu bo tylko pogłębia jego problemy (podobnie z narkomanią).

Więc czego nie zrozumiałem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

Tego że alkoholizm to nie zawsze patologia. Może jesteś wszechstronny,poprawiałeś mni już w kwestii ludzi z dysfunkcjami,teraz znasz się wyśmienicie na uzależnieniach i pracy nad wyjściem z nałogu.
A tak na marginesie...nie słyszałam by alkoholicy byli w jakiś szczególny sposób dotowani. Coś mi umknęło?
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Witaj Darku

Troszeczkę mnie zadziwiłeś ale: masz rację Ciebie alkoholicy, narkomani, palacze (choć o palaczach nie pisałem ;) ) nie interesują. Jednak pieniądze przeznaczana na alkohol w postaci zapomogi dla alkoholika można by wydać w inny sposób choćby na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Chyba, że to też Cię nie interesuje.
Czy oni są słabi - ja osobiście nie sądzę - oni przekroczyli Rubikon i się pogubili w rzeczywistości.
I z kolei z pełną stanowczością protestuję :shock: NIGDY nie porównywałem cukrzyka do narkomana. Zrobiłeś to Ty ;) Jak dla mnie cukrzyk się leczy a narkoman niszczy zdrowie. Różni ich zasadniczo to, że jeden chce to, co niszczy drugi.
Dlaczego Twój Lantus jest drogi - z takiego samego powodu jak moje Toujeo - cukrzycy nie mają siły przebicia a jakiś "mądry" człowieczek zmienia bez zastanowienia listę leków refundowanych - a dlaczego pewne specyfiki tam trafiają a inne nie - można się tylko domyślać. Dodatkowo można było kiedyś poszukać odpowiedniej apteki.... teraz niestety nie.
Osobiście nie lubię wspomnianej pani (a Brytyjczyków w ogóle) ale tutaj muszę się z nią zgodzić. Państwo musi zabrać by część oddać.
Czy uważasz, że emerytury i renty powinny być nadal opodatkowane? Ich podatek dochodowy nigdy nie powinien obejmować. Dodatkowo ile urzędników mniej potrzeba do zliczania tego podatku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Felice pisze: 22 maja 2018 22:52 Tego że alkoholizm to nie zawsze patologia. Może jesteś wszechstronny,poprawiałeś mni już w kwestii ludzi z dysfunkcjami,teraz znasz się wyśmienicie na uzależnieniach i pracy nad wyjściem z nałogu.
A tak na marginesie...nie słyszałam by alkoholicy byli w jakiś szczególny sposób dotowani. Coś mi umknęło?
Opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu idą na fundusz do walki z alkoholizmem - czasami ta walka polega na wypłacaniu zapomogi.... Ogólnie dosyć ciężko jest wydobyć informacje na ten temat ale można popytać w Urzędzie Gminy/ Miasta...

Z całym szacunkiem dla Ciebie ale się z tym nie zgodzę - to jest zawsze patologia. Czasami wydaje się, że jest inaczej ale kończy się zawsze w smutny sposób. Oczywiście żaden alkoholik nie widzi swojego problemu - obwiniają cały świat o wszystko tylko nie siebie. Znam przypadek, że gość ponad 3 promile wiózł syna do szkoły - rozbili się przy ponad 130 km/h w zderzeniu z TIR'em. Dzięki przytomności syna przeżyli, bo ten skręcił kierownicą. To był normalny CUD! Z samochodu nic nie zostało a oni stali troszeczkę podrapani na poboczu. Oczywiście padło kategoryczne stwierdzenie, że za ten wypadek odpowiada SYN!!!!!

Nie - nie znam się - czasami tylko życie mnie uczy i prostuje, a że mam pecha więc kolokwialnie - przykleja się do mnie każde [email]#$%...

Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Felice »

Patologia w znaczeniu chorobowym to i owszem,ale nie zawsze w znaczeniu społecznym...a zgadzać z moim zdaniem się nie musisz.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Protest rodziców niepełnosprawnych w Sejmie...

Post autor: jacky6 »



przeczytane na ćwierkaczu:

"Stanisław Janecki
[email]_Janecki
18 maj
Lista osób, które koniecznie powinny odwiedzić protestujących w Sejmie:
1. Krystyna Janda
2. Adam Michnik
3. Agnieszka Holland
4. Andrzej Rzepliński
5. X. Wojciech Lemański
6. Jerzy Owsiak
7 . Bp. Tadeusz Pieronek
8. Małgorzata Gersdorf
9. Maciej Stuhr
10. Natalia Przybysz
11. Anna Grodzka
12. Rafalala"

Można uzupełniać listę.

:mrgreen: ... :ugeek:


Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: Slodziak_2 »

Felice pisze: 22 maja 2018 23:44 Patologia w znaczeniu chorobowym to i owszem,ale nie zawsze w znaczeniu społecznym...a zgadzać z moim zdaniem się nie musisz.
Nie muszę i to prowadzi do dyskusji. ;) Częstokroć bardzo ciekawej

Widzisz - wspomniany człowiek był dobrze sytuowanym urzędnikiem. Łożył na rodzinę - dzieci miały aż nad to więc z zewnątrz - nie było patologii w znaczeniu społecznym - a jednak jak tę sytuację nazwać?? Mógł zabić własnego syna!!! Bo siebie - to pal sześć....
Więc mój wniosek, że jednak alkoholizm zawsze będzie patologią w każdym słowa znaczeniu.
Przez picie rozszedł się z żoną.... Ta nie wytrzymała tego wypadku...
Niestety - to tylko jeden przykład a znam takich na pęczki.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Niepełnosprawni-Protest w Sejmie

Post autor: andrzej1955 »

Rządowa telewizja pokazuje z jaką to wrażliwością rząd traktuje Niepełnosprawnych-p,Rafalska otwiera ośrodek w Łomży a p.Morawiecki wyliczył że od września Niepełnosprawny otrzyma ......3000zł.-nie wiem jakim bankierem był Morawiecki-zarobił 6mln złotych :!: :!: :!: a ja jakoś nie mogę się doliczyć skąd się wzięła taka kwota-może mnie ktoś OŚWIECI i pomoże policzyć :!: straż marszałkowska usiłuje robić porządki i przeszkadzają im kartki przyklejone w korytarzu gdzie przebywają Protestujący-kartki z poparciem dla Ich protestu :!: co do poruszonych tu innych tematów-tytuł tematu mówi jasno o czym powinniśmy pisać-ale jeżeli ktoś czuję potrzebę pisania o innych zagadnieniach to nikt nie jest w stanie mu tego zabronić-nie wiem co ma to wnosić do tematu tu poruszanego :?: :?:
Zablokowany