Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

agunia - zatrudnianie osób niepełnosprawnych - zdrowych psychicznie - to inny temat - jakze odmienny od tego , o którym pisaliśmy z Darkiem - chłopak upośledzony psychicznie molestuje , bądż się stara to robic - dziewczyny w miejscu publicznym , a Jego opiekunowie prawni są uchachani , jaki to " Maciuś " jest zabawny ..

opiekunowie - troszeczkę empatii ;)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: agunia3 »

Waldku ja to rozumiem, dlatego też na wstępie mojego pierwszego komentarza napisałam, że trochę zbaczam z Waszej dyskusji ale odniosłam się ogólnie do tematu czyli ''zachowanie wobec osób niepełnosprawnych'' i dałam taki mały przykład z życia wzięty ;)
Co do opiekunów - to mimo wszystko zwróciłabym uwagę. Ta empatia powinna działać w obydwie strony, czyli jeśli my mamy zrozumieć, że osoba z zespołem Downa ma pewne zachowania to i opiekunowie powinni zrozumieć, że mogą nam się one nie podobać i nie na wszystko musimy pozwalać, np. gdy ktoś mnie łapie za piersi to mam mu pozwalać na to tylko dlatego, ze jest chory? Owszem, nie strzelę w pysk bo zdaję sobie sprawę, że osoba chora nad tym nie panuje ale nie oznacza też, że ja się muszę godzić na takie obmacywanie i opiekunowie powinni sami od razu reagować.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Wydaje mi się że większość opiekunów reaguje w odpowiedni sposób.Tak jak opiekunowie zdrowych tak i chorych są różni jak to w życiu. bywa.Mamy złych i dobrych wychowawców.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

Własnie

W Polsce Niepełnosprawny TO ..ZespóŁ Downa
Bo tak się utarło w pewnych kręgach.
Zastanawiam się DLACZEGO Osoby z tą czy tez schorzeniem sa postrzegani jako NIEPEŁNOSPRAWNI.

Jest w Naszym społeczeństwie wiele Osób z Niepełnosprawnością -ale postrzeganie Osób to pewne kanony -Ostatnio usłyszałem ,że osoba po Chemio terapi nie powinna być zaliczona bo Ona Tylko jest rakowa !!
Ale juz osoba z Innym schorzeniem tak .
Niestety Katalog schorzeń jest tak wielki ,że niejednokrotnie dziwimy się ,że ...........

Kiedyś Rozmawiałem z Panem Bardzo Bogatym Nawet jak na Polskie warunki -On mi powiedział .."Darek -daje 1 milion Dolarów " ale chciałbym Być ZDROWy nie robić rano kolejnych analiz ,kolejnych iniekcji -Chciałbym Móc Napić się Wódki i tak jak w TV obudzić się z Kacem .

Zrozumiałem tego Człowieka bo co z tego że Mam -ale Nie mam Zdrowia a tego nie kupię .

Co do meritum tak zauważalne jest w środowisku Niepełnosprawnych pewnego rodzaju roszczeniowość
Tak Bo są ludzie ,którzy Obiecują i nie spełniają Obietnic.
To jest Niestety Smutne dziś 90% Pracodawców chce zatrudniać Osoby Niepełnosprawne ale ze stopniem Znacznym i Umiarkowanym .

Mało Osób z Forum wie jakie są kwoty Naszych tj Niepełnosprawnych Dofinansowań
Pozwolę sobie za ...zielonalinia.gov.pl/Miesieczne-dofinansowanie-do-wynagrodzenia-pracownika-niepelnosprawnego

Przytoczyć kwoty Dofinansowań ;

Od 1 kwietnia 2014 roku pracodawcy prowadzący zakład pracy chronionej oraz pracodawcy z otwartego rynku pracy otrzymują takie samo dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników.

Maksymalne kwoty dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego:

Znaczny stopień niepełnosprawności: ( tzw stara 1 grupa)
ze schorzeniem specjalnym - 2 400 zł,
bez schorzenia specjalnego - 1 800 zł,

Umiarkowany stopień niepełnosprawności:( tzw stara 2 grupa )
ze schorzeniem specjalnym - 1 725 zł,
bez schorzenia specjalnego - 1 125 zł,

Lekki stopień niepełnosprawności:( tzw stara 3 grupa)
ze schorzeniem specjalnym - 1 050 zł,
bez schorzenia specjalnego - 450 zł.

Jedyny WARUNEK aby otrzymać dofinansowanie brak zaległośći w opłatach na PFRON
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: andrzej1955 »

Witam,piszesz Darku ile dotacji dostaje zakład pracy w przypadku zatrudnienia z niepełnosprawnością-ja osobiście mam w orzeczeniu-Stopień umiarkowany-niezdolny do pracy-to jak to się ma do jakiegokolwiek zatrudnienia :?:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

andrzej1955 pisze: 20 cze 2018 16:23 Witam,piszesz Darku ile dotacji dostaje zakład pracy w przypadku zatrudnienia z niepełnosprawnością-ja osobiście mam w orzeczeniu-Stopień umiarkowany-niezdolny do pracy-to jak to się ma do jakiegokolwiek zatrudnienia :?:
Andrzeju

Twoje orzeczenie to INFORMACJA ,że Musisz mieć spełnione odpowiednie uwarunkowania ,aby być Zatrudnionym.
Musi Pracodawca spełnić określone warunki .( Miejsce pracy , fotel ,czas przerwy czy dodatkowy urlop )
Narzucone do Twojego schorzenia.
W okresie kiedy zmieniono tzw grupy Cyfrowe grupa 1,2 i 3 wprowadzono oznaczenie opisowe
Twoje orzeczenie mniemam ZUS-owskie--Stopień umiarkowany-niezdolny do pracy-to tzw stara 2 grupa
Zauważ na rynku Pracy w zakładce ogłoszenia Kogo Pracodawcy SZUKAJA ?
Szukają ludzi ze Stopniem Znacznym i Umiarkowanym właśnie ;)

Gwarantuje Ci ,że na rynku łódzkim ze Stopniem Umiarkowanym poczekasz na Oferty max tydzień no 7 dni ;)
Oczywiście są OFICJALNE przeciw wskazania ,aby nie zatrudniać
Ludzi z np Cukrzycą Insulinozależna jako Ochrony na zmianie Nocnej
Ludzi bez kończyn jako Portierów-ochroniarzy
Ale znam kilka przypadków gdy Pan bez kończyny Pracuje jako ..Recepcjonista -tzw wydawcz kluczy .

Oczywiście startując jako potencjalny pracownik -Pracodawcy zdają sobie sprawę ,że posiadasz dochody tzw renta ZUS i oferują niestety najniższe pobory.

Ostatnio jeden z Pracodawców własnie z Łodzi z okolic dzielnicy Polesie z ul Nowy Józefów poszukiwał -TAK POSZUKIWAŁ Ludzi 55+ na stanowisko Koordynatora-ale z grupami 1 i 2 za całe 2750 brutto-nie dużo ale Cos do renciny zusowskiej

Andrzeju

Mimo ,że własnie rozpoczynają się Wakacje teoretycznie Nowe kadry rozpoczynaja Pracę Zaryzykowałby

Jesteś ŁAKOMYM kąskiem dla Pracodawcy -Doświadczenie PLUS Orzeczenie
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

to jeszcze jeden przykład
kolejka do kasy w markecie , stoi matka z niemowlakiem w wózku , a przed nią kobieta z chłopakiem ok 12-14 lat z porażeniem mózgowym . w pewnym momencie chłopak odwraca sie i zaczyna wyjmować niemowle w wózka . matka w krzyk " zostaw moją córeczkę - niech pani zwróci Mu uwagę ". kobieta , z którą był chłopak nawet słowa nie powiedziała . zapłaciła i poszła , a chłopak za Nią .
ludzie w kolejce nie zostawili suchej nitki na tym babsztylu . i dobrze :evil:

celowo piszę - matka z niemowlakiem i kobieta z chłopakiem . pierwsza kobieta mówiła o dziecku - córeczka , drugiej nie przeszło przez gardło - synku zostaw dzidziusia , tak nie można . ciekawie czy Sejm okupywał ten babsztyl :?: :evil: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Andrzej tak jak pisze Darek jesteś d kąskiem.Zatrudniają ludzi ze znacznym po udarach z wszczepionymi kardiowerterami z niedowładami ......bo idą za nimi pieniądze 💰 to tylko się liczy.Na dodatek jedynie ze znacznym mogą pracować do podwyższonego wieku emerytalnego i PEFRON nadal będzie doplacal do zatrudnienia.To są te cudne dobre zmiany
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: andrzej1955 »

Dopiero teraz przeczytałem i Bardzo Dziękuję za informacje,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: sztani »

Mimo ,że napisane masz nie zdolny do pracy i tak decyduje lekarz zakładowy (medycyny pracy) czy da zezwolenie czy nie . :) Można nawet przebywać na rencie . Nie można tylko przekroczyć pewnego pułapu finansowego.
Nawet na insulinowców(sorki za nazwę) pracodawcy przymykają oko.
ODPOWIEDZ