Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

Z życia wzięte .
90 -letnia kobieta niezdolna się sama poruszać cały czas spędza w łóżku .Mieszka tylko ze swoją córką .Dzieci tej drugiej dawno zerwały wszelki kontakt ,mąż także się wyprowadził .
Córka oficjalnie nigdzie nie pracuje .Jednak jest całkowicie zaangażowana w pracę w kościele ,szyje ornaty ,obrusy ,układa kwiaty itp .
Ta niepełnosprawna ma w swoim pokoju odłączony telewizor ,powodem jest to ,że przecież nie może być włączony z uwagi na pobieranie prądu .
Posiłki są podawane bardzo nieregularnie i nawet nie chcę się domyślać jak wygląda sprawa codziennej higieny .
W kościele wśród księży było to zgłaszane ,ale kilka wizyt w tym domu nie odniosło żadnego efektu ,wszystko w takim czasie było w jak najlepszym porządku .
Opisałem sytuację z dnia dzisiejszego .
Czy trzeba coś dodawać ?
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

sądząc po wieku matki , córka pewnie ma emeryturę - a kościół to jej hobby , każdy jakieś ma :mrgreen:
tylko po ... ktoś zgłasza to w kościele , a nie w opiece :?: :mrgreen:
kościół ma wszystkich w ... , a opieka jak ma humor , czasami pomoże :roll:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: mary jo »

A może to mama ma emeryturę i córka może uprawiać radosne hobby ?
Zgłoszono w kościele z myślą,że skoro córka taka " kościelna ",to może wpłyną jakoś na sytuację...
Sprawa powinna być natychmiast zgłoszona w Ośrodku Pomocy Społecznej,w Zespole ds.Osób Starszych i Niepełnosprawnych.
I monitorowana ! Kobiecie może się dziać realna krzywda.
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

sądzę , ze obydwie mają emerytury :mrgreen:
znam to poniekąd z pracy - przyjdzie pracownik opieki , starsza kobieta powie , że wszystko jest w jak najlepszym porządku , w obawie , aby nie zabrano Jej , z Jej domu do Domu Opieki - ktoś woli źle , ale na swoich śmieciach :roll:
pracownik jest bezradny
bezduszności "kościelnicy" nie bede komentował :evil:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: mary jo »

Nie,nie jest bezradny. Jeśli są zaangażowane tzw.osoby trzecie.
Pomoc Społeczna nie jest taka prędka i chętna jeśli chodzi o umieszczenie osoby w Domu Pomocy Społecznej.
I nie dzieje się to nigdy wbrew woli osoby zainteresowanej. Musi wyrazić zgodę, chyba że jest ubezwłasnowolniona.
Czasem wystarczy dobra wola, obecność asystenta,wzmorzona kontrola.
Tu też pole do popisu dla nas, jeśli wiemy,że dzieje się krzywda i obchodzi nas to.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: mary jo »

To jest długie,wiem.Ale może ktoś przeczyta,bo to jest zwyczajne DRAŃSTWO :evil:
Jeśli mogę oczywiście.

http://wyborcza.pl/7,162657,23628401,je ... zieci.html
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Felice »

Mary jo słów brak na określenie postępującej głupoty w tym kraju. Codziennie zastanawiam się jaki będzie następny krok tych galopujących bezmyślnych,uwłaczających ludziom myślącym,świadomym zmian. Przeraża mnie to coraz bardziej😥
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: mary jo »

Tak Felice,ja jestem przerażona.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: smuga »

Nie wiem od czyich decyzji zależy edukacja dzieci niepełnosprawnych już w terenie. Bo jak ze wszystkim są jakieś ustawy a życie sobie .:roll: Właśnie mija 15 lat jak funkcjonuje Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do którego uczęszczała moja wnuczka i obecnie wnuczek ( moje wnuki są zdrowymi dziećmi) . W tym roku również jest nabór do klas pierwszych więc nadal będzie działać . W klasie takiej oprócz wychowawcy jest dodatkowy nauczyciel opiekun osoby niepełnosprawnej . To nie tylko integracja dla niepełnosprawnego dziecka ale i nauka empatii dla dzieci zdrowych 8-) I tak powinno być w całym kraju , izolacja to wykluczenie z życia społeczeństwa i cofanie się do czasów zamykania dzieci na świat i rówieśników .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

smuga pisze: 04 lip 2018 12:58 Nie wiem od czyich decyzji zależy edukacja dzieci niepełnosprawnych już w terenie. Bo jak ze wszystkim są jakieś ustawy a życie sobie .:roll: Właśnie mija 15 lat jak funkcjonuje Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do którego uczęszczała moja wnuczka i obecnie wnuczek ( moje wnuki są zdrowymi dziećmi) . W tym roku również jest nabór do klas pierwszych więc nadal będzie działać . W klasie takiej oprócz wychowawcy jest dodatkowy nauczyciel opiekun osoby niepełnosprawnej . To nie tylko integracja dla niepełnosprawnego dziecka ale i nauka empatii dla dzieci zdrowych 8-) I tak powinno być w całym kraju , izolacja to wykluczenie z życia społeczeństwa i cofanie się do czasów zamykania dzieci na świat i rówieśników .

To Jest EMPATIA

Tak jest nie tylko w Twoim mieście -takich szkół na śląsku jest bardzo dużo w samych Katowicach chyba 10 szkół podstawowych
Nie jest to związane z LICZBĄ Dzieci Chorych .
Lata temu pewna Pani Poseł -Lekarka tworzyła takie oddziały
Niestety Zginęła w wypadku samochodowym -ale jej Pomysł POMOCY dzieciom działa jest a właściwie są dwa Centra jej Imieniem .

Pytanie tylko czy dzisiaj Zawiadujący Szkolnictwem i medycyna wykażą się taką Samą EMPATIĄ

Szokująca jest wypowiedź osoby mieniącej się Ministrem ,że Dzieci powinny być oddzielone .
Czy Wręczenie świadectwa -Niepełnosprawnemu na Korytarzu
Czy Niepełnosprawni nie powinni być w ..szkołach .

Kolega uczy w takiej Szkole - Twierdzi ,że te Osoby nie chca RYBY -Oni chcą Wędki aby samemu dojść do tego co potrafi ich Zdrowy Kolega -a ten Kolega poczeka -byłem kiedyś na lekcji w-f
Naprawdę nie było widać Różnicy w przeprowadzonej Lekcji może dlatego ,że Grupa była mała 20 uczniów i dzieci Znały się chyba 6 lat ( 6 klasa)
ODPOWIEDZ