Odra atakuje

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Odra atakuje

Post autor: andrzej1955 »

Witam,wydawałoby się że niektóre choroby zakaźne znamy tylko z opowiadań albo z obowiązkowych szczepień z lat dziecinnych-tu cały szkopuł tej epidemii bo odchodzi się od obowiązkowych szczepionek twierdząc że są niezdrowe-wręcz niebezpieczne i nie potrzebne-a tu po wielu latach mamy zanotowane 41 tyś przypadków do półrocza i na całe szczęście poza naszymi granicami-zapewne temat obowiązkowych szczepień powróci i Ci sceptycznie do nich podchodzący będą mieli spory dylemat :!: jak zwykle powraca temat higieny i zwykłego acz dokładnego mycia rąk po powrocie do domu ze sklepu,supermarketu czy przychodni :!: to akurat nie dotyczy Odry ale zapobiega wielu chorobom-o czym zapominamy-Pozdrawiam i Cennego Zdrówka Życzę :!:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odra atakuje

Post autor: darek »

Andrzeju

Czy TYLKO ODRA jest w natarciu ?
Nie od kilku lat Nastała MODA na nie szczepienie Milusińskich , nastała Moda na OSPO_PARTY imprezy gdzie skrzykują się ludzie ze swymi pociechami na Imprezkę aby dziecko przeszło kolejną chorobę Zakaźną na którą jeszcze niedawno były obowiązkowe SZCZEPIENIA.

Niestety NIKT nie poprze ale no Właśnie wśród leków za które Płacimy niejednokrotnie duże pieniądze Miast LEKU jest Placebo tak Placebo.
Czas temu zwróciłem i dałem do Przebadania Jedną z Insulin dostępną na POLSKIM Rynku i co miast roztworu był tam roztwór NEUTRALNY tak była substancja niezależna .
Na 100 tabletek Viagry ,która ma zastosowanie również w Kardiologii celem podniesienia Ciśnienia jest % -Placeba średnio na 100 jest nawet do 10 sztuk neutralnych .

Coo do szczepień Dzieci Wielu rodziców Świadomi nie szczepi aby no właśnie aby Dziecko nie chorowało Bardziej.
Osobiście byłem świadkiem gdy Janka Mego Wnuka trzeba było wywieść do Szpitala bo dostał Szoku cały dostał wyprysków oraz gorączki prawie 38,5st C
Diagnoza tzn Diagnoz było kilka OFICJALNA na wypisie oraz ta Nieoficjalna ( Stare przeterminowane szczepionki -odświeżone na Polskie Potrzeby ) Mimo że Syn zakupił ta droższą Wersję .

Niestety prawda jest taka ,że POLSKA to kraj gdzie cała Europa ta zachodnia jak i wschodnia wysyła nieraz leki ,które wychodza z obiegu.

Kolejna Sprawa POLSKA to kraj LEKOMANÓW tak kupujemy największą ilość leków przeciw bólowych

A wspomniana OSPA to czas wolności
Zresztą wczoraj było głosowanie n/t wolności szczepieniowej
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

nie tylko Odra atakuje...

Post autor: jacky6 »


Wolny wybór Rodziców.
A jak cuś się stanie to kto jest odpowiedzialnym ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Odra atakuje

Post autor: Atina »

Za własne dzieci czy ktoś szczepi czy nie odpowiadają rodzice i do nich należy decyzja.
Trudne czasy :roll: :? :roll:
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Odra atakuje

Post autor: beatricze »

Witam
No cóż piękne mamy czasy, piękne wybory tylko robimy co chcemy a to do końca nie jest dobre. Moze tak przykład czy pies na uwięzi ugryzie a puszczony , no cóż większe prawdopodobieństwo .Myślec globalnie nie kosztuje. Niekoniecznie należny wszystko do wyboru człowieka to na ziemi byłby chaos, czyż nie? a za wybuch epidemii to już rodzice nie odpowiadają co?
Tylko kto no kto?!! to dopiero pytanie możne ktoś odpowie?
miłej soboty
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Odra atakuje

Post autor: mary jo »

JESZCZE nie widzimy chorych z bardzo groźnymi powikłaniami po przebytej odrze,to możemy radośnie wołać mam wybór - nie szczepię !
Jest też parę innych bardzo groźnych chorób w kolejce. Nie chorujemy na nie masowo,bo jesteśmy szczepionym pokoleniem i jeszcze się szczepimy.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odra atakuje

Post autor: Maryann »

Też miałam dylemat czy zaszczepić swoją wtedy 15 letnią córkę przeciwko HPV . To nie było obowiązkowe szczepienie ale miałam wątpliwości. Szczepionka wtedy była nowością.Zaszczepiłam... mam nadzieję że to była dobra decyzja.
ODPOWIEDZ