Honorowe krwiodawstwo

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Witam forumowiczów,chciałbym poznać Wasze opinie w temacie honorowego oddawania krwi oraz zapisywanie się do banku potencjalnych dawców szpiku.Sam byłem dawcom tego bezcennego leku jakim jest krew (76 litrów oddanej krwi pełnej) obecnie ze względów zdrowotnych nie mogę dzielić się cząstką siebie ale nie zrezygnowałem ze swojej pasji i od wielu lat jestem organizatorem akcji poboru krwi.Wiadomym jest że krew oddaje się honorowo i nie otrzymuje się za to zapłaty.Krwiodawca otrzymuje kilka czekolad,soczek, w niektórych miejscowościach jest za darmo komunikacja miejska (w różnych miejscach różne kryteria) odpis od podatku,nie musimy czekać w kolejce do lekarzy.Jako organizator akcji poboru krwi,staram się pozyskać dodatkowe,drobne upominki aby podziękować za ten szlachetny czyn,są to np.kubki,koszulki ,wejściówki na basen, hitem na jednej z akcji były książki.W tym roku,na jednej z akcji okresie letnim ,kiedy najbardziej potrzeba tego bezcennego leku,wsparło nas swoimi gadżetami ,,Lato z radiem''.Co myślicie,czy takie drobne upominki są moralnie dopuszczalne,a może w śród forumowiczów są osoby prowadzące swoje firmy i mają firmowe gadżety, ja chętnie je przyjmę i będę obdarowywał nimi krwiodawców.
forumowicz

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: forumowicz »

Leszku, cóż tu powiedzieć , każde moje słowo będzie wytartym sloganem ale za taki dar serca DZIĘKUJĘ :serce:

Jakiś miły gadżecik , dlaczego nie szczególnie jeśli to jest jakaś akcja np wampiriada itp....

pozdrawiam :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: Duszyczka »

Wielką rzeczą jest dzielenie się życiem jakim jest krew i szpik.Ja niestety nie jestem dawcą z racji zdrowia ale moja córka i owszem.Gadżety dają jej fajną radość .Kolekcjonuje te kubeczki i koszulki.Szczyci się nimi.
Może warto spróbować ogłosić akcję na facebooku?Ludzie udostępniają chętnie info. na dobre cele.Wtedy łatwiej będzie znależć darczyńcę i przy okazji taka firma będzie sobie mogła zrobić reklamę .O ile będzie logo firmy.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Witajcie,myślałem że będzie większy odzew w tym temacie,jeśli nas lub naszych bliskich to nie dotyczy to nie zwracamy uwagi na problemy związane z krwiodawstwem,a problem jest bo krwiodawców ubywa.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: BozenaMat »

Ze względy na przebytą żółtaczkę nie mogę oddawać krwi, ale chyba dobrze wychowałam córki, bo One oddają. I mam nadzieję, że to po części w moim imieniu, bo ja jestem za wszelką pomocą, jeżeli tylko ma się możliwości :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: ANDY12345 »

Obecnie moje zdrowie już mi nie pozwala na oddawanie ale zawsze jest to sympatyczne jak się dostawało drobnostkę brelok opaskę długopis i w tym wszystkim najmniej chodzi o to, tylko o dar (lek) który tylko ludzki organizm może wytworzyć. Niestety choć prowadzone są prace nad sztuczną krwią to droga daleka. Jak jeszcze oddawałem to kierownik stacji powiedział że coraz więcej młodzieży przychodzącej oddać krew jest chora. Pozostaje nam tylko coraz bardziej dbać o siebie :oops: an.
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: iron maiden »

Ja też jeszcze w lutym oddałem ostatni raz i znowu biorę leki żeby było śmieszniej to straciłem 200 zł premii frekwencyjnej a do pensji dołożyli 8 zł
za oddanie taki jest regulamin w Hutchinson Poland a później się dziwią ze nikt nie chce oddawać.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: ANDY12345 »

Ja tylko żałuję że nie zacząłem wcześniej oddawać. Niestety mało było pogadanek w szkole aby obiektywnie przedstawić zagadnienie a to jest najważniejsze. W wojsku jak oddasz krew dostaniesz przepustkę i taka to była zachęta. Różnie różne ośrodki aktywnie zachęcają ale to powinno sięgać całego kraju i jakby każda stacja telewizyjna poświęcał chwilkę swojego czasu antenowego ale codziennie może byłby lepszy skutek. także państwo powinno dołożyć wszelkich starań ale jak zwykle jak nie ma noża na gardle to "rząd się wyżywi" naszą tj. społeczeństwa krwią.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Witam,jak widać w poprzednich postach zainteresowanie krwiodawstwem i dawstwem szpiku jest znikome,jako organizator akcji poboru krwi,przeprowadzam pogadanki w szkołach tych w których pełnoletni uczniowie mogą oddać krew jak i w klasach młodszych popularyzując idee czerwonego krzyża i idee honorowego krwiodawstwa.Co do problemów krwiodawców,z mocy ustawy w dniu oddania należy się dzień wolny,ale jaki pracodawca szczególnie prywatny respektuje ten przepis ?,ten bezcenny lek oddajemy honorowo ale przyjemnym jest dostać np.długopis,kubek,smyczkę itp.ale to jest bardzo rzadko bo RCKiK takich gadżetów mają bardzo mało lub wcale,na ,,moich'' akcjach staram się pozyskać drobne upominki które rozdaje krwiodawcom,jest bardzo ciężko cokolwiek uzyskać,mimo że ofiarodawcy są reklamowani w lokalnych mediach.W listopadzie są dni honorowego krwiodawstwa okażmy tym którzy dzielą się cząstką siebie chociaż trochę szacunku i poważania.
forumowicz

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: forumowicz »

Leszek , cóż mogę powiedzieć ....

W pracy mam kolegę , jest długoletnim krwiodawcą i nigdy się z tym specjalnie nie obnosił , nawet wolnego dnia nie brał chociaż nikt tego mu nie bronił, wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla niego - jest taki bardzo HONOROWY :serce:
ODPOWIEDZ