Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: smuga »

okien to może nie myję w niedzielę ale :mrgreen: .....zimą odśnieżanie .....palenie w piecu ......latem ogródek , normalka :lol: :lol: :lol: A tak w ogóle to jakiś zakaz prac ;) niedzielnych :?: bo za czasów pracy zawodowej to dużo niedziel spędzałam w pracy :P
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6081
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: Duszyczka »

Oj tak. :mrgreen: Czasami niesty trzeba z lekka odkurzyć jak chochliki coś na podłodze rozsypią albo pranie puścić. Wtedy pralka może się tłumaczyć :mrgreen: Gorzej z wieszaniem.Wtedy już na partyzanta. :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: darek »

Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w Niedzielę ?

Wprawdzie w piśmie jest NAPISANE

Pamiętaj ,abyś dzień Święty Święcił

Było by idealnie gdybyśmy byli zamożnym społeczeństwem ,które mogło by czerpać z Pracy innych i nie zmuszeni bylibyśmy Pracować w Niedzielę .

Tak to Pytanie można zadać jakiejś wybiórczej grupie.

Ale czy takie Pytanie zadamy Rolnikowi posiadającemu gospodarstwo ,gdzie w oborze jest 100 krówek -Nie dam Ci Jeść bo Niedziela bo święto, ten sam Rolnik nie wyjedzie w Nawet w Święto Kościelne aby zebrać plony przed Zbliżającą się burza ?

Oczywiście jest wiele Grup Społecznych ,które nawet 90% swej pracy wykonuje właśnie w dni kiedy inni Mają Wolne... nawet ostatnio słyszałem ,że zaczyna pojawiać się Trend Chowania Zmarłych w Niedzielę -Tak w Niedzielę bo Będzie więcej Ludzi na Pogrzebie ( Ostatnio byłem na Pogrzebie właśnie w Niedzielę -Zmarły Zmarł w..poniedziałek i Wielebnemu jakoś nie przeszkadzało że w Niedzielę za Troszkę ..wyższą Stawkę zorganizowano Pochówek .. Nawet rodzina miała PROBLEM bo w miejscowości 4 lokale i nie było gdzie zorganizować ..Stypy bo 2 były zajęte na inne uroczystości)

Praca w niedzielę TAk sam wielokrotnie kończyłem rozpoczęte prace remontowe -tak aby w sobotę po 20 zbytnio nie chałasować sąsiadom -Oczywiście unikałem używania udaru w niedzielę o 8,00 ,ale po poinformowaniu stosowną Kartką Pan montażysta użył wiertarki około 11,00 .

Zapewne gdy dożyję i zostanę Emerytem nie będę się starał przeszkadzać w odpoczynku ,ale z drugie strony Nawet dziś w niedzielę 11-11-2018 będąc na Ogródkach działkowych ..Wiele Osób przygotowywało swe działki do zakończenia sezonu ( i byli wśród nich Emeryci bo wiecznie BRAK CZASU )
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: Nutka »

A ja poza tym,że ugotuję i pozmywam nie robię nic ;)
Nie piorę,nie prasuję,nie odkurzam,nie myję okien.....itd itp
Tak było,tak jest i mam nadzieję,że tak będzie ;) ....do kościoła też już nie chodzę ;)
forumowicz

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: forumowicz »

Kiedyś prace wykonywane w niedzielę np piorąca pralka była szokiem dla wszystkich sąsiadów o wiertarce nie wspomnę.
Dziś pranie w pralce już nie wzbudza kontrowersji ,ale wiertarka o tak .
Dlatego moja źona nie zmusza mnie do wiercenia paru dziurek w ścianie ;)
forumowicz

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: forumowicz »

NutkO to zaniżasz dochody panów "księdzów" :o ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: darek »

kuracjusz54 pisze: 11 lis 2018 16:57 NutkO to zaniżasz dochody panów "księdzów" :o ;)
..odbije sobie za POGRZEB w Niedzielę
Stawka =2 000 złotych za 30 minut pracy i to BEZ odprowadzenia podatku do US
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: Sloneczko »

A ja piorę sprzątam gotuję i zapitalam na dzialeczce 😁
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy zdarza się Wam wykonywać prace w domu w niedzielę inne niż przy przygotowywaniu posiłków?

Post autor: darek »

Właśnie o tym Wspomniałem
Dziś całe 2 godziny 120 minut i 8 taczek liści i starych krzaków odwiozłem do Kompstownika
Tak takich jak Ja na katowickich Alpach było do zmroku bardzo duzo
Fakt święto , Fakt niedziela
ALE NALEŻY przygotowac ogródki i altanki -po naszymu Lauby dla ..złodzieji aby jak najmniej wyniesili i zdemowolowali :)
ODPOWIEDZ