12 Listopada

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

12 listopada 2018 mija bezpowrotnie...

Post autor: jacky6 »


Wbrew obawom - zawiozłem dzisiaj Marylę do szpitala św. Barbary w Sosnowcu do przychodni osteoporozy.
Bilet wstępu pozyskany od ręki, wcześniej zauważony nowy parking - płatny - 2 pln.
Ustawiłem się jeszcze wcześniej na drodze dojadzowej.
Komputerowy system zapraszania pacjentek/pacjentów trochę nieruchawy ale po niespełna godzinie wizyta lekarska zaliczona.
Potem jeszcze wpadamy do szpitala miejskiego - obydwoje zaliczamy zabieg lasera.
Wracamy do domu widząc po drodze puste parkingi przed marketami - widać personel wreszcie ma szansę odpocząć.
Wpadamy do domu i po przebraniu się w ubrania robocze udajemy się na przydomowy ogródek.
Teraz jest już późny wieczór - relaksujemy się - trochę zaglądając do sieci, trochę podglądając siatkówkę na sportowym polsacie, sączymy browarka.
Za rok może pogoda nie pozwoli na za wiele ale tym razem nawet się spociłem zagrabiając przedostatnie liście i kierując je do utylizacji.
W sąsiednim budynku pracownicy importowani zza wschodniej granicy akuratnie finiszują z modernizacją parteru dla potrzeb przyszłego lokalu usługowego - lokuje się tam docelowo poradnia adwokacka.
Jutro kolejny dzionek stypendystów ZUS-u.

Cześć i chwała Bohaterom.

Flaga była i jest cały czas zawieszona.
A na forum ani śladu poważnego świętowania 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

..Ale czas temu gdy w Dniu Wolnym wypadło jakieś święto Państwowe czy Kościelne to był dzień do Wybrania
Ale TYLKO gdy wypadło właśnie w Niedzielę
Niżej wymieniłam wszystkie wolne dni (święta) w roku 2018 , oczywiście Wielkanoc, Boże Ciało są świętami ruchomymi także w każdym roku inaczej wypadają .
1 stycznia 2018 r. Nowy Rok
6 stycznia 2018 r. Święto Trzech Króli
1 kwietnia 2018 r. Wielkanoc (pierwszy dzień świąt wielkanocnych)
2 kwietnia 2018 r. Wielkanoc (Śmigus-dyngus - drugi dzień świąt wielkanocnych)
1 maja 2018 r. Święto Pracy
3 maja 2018 r. Święto Konstytucji 3 Maja
20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
31 maja 2018 r. Boże Ciało
15 sierpnia 2018 r. Wniebowzięcie NMP
1 listopada 2018 r. Dzień Wszystkich Świętych
11 listopada 2018 r. Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia 2018 r. Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia 2018 r. Boże Narodzenie (drugi dzień)

Za dni w/w jeśli wypadają w sobotę przysługuje pracownikowi inny wolny dzień , tylko za sobotę , nie było mowy nigdy o niedzieli .
W przyszłym 2019 roku , Trzech Króli wypada w niedzielę ale nie będzie odbierania wolnego .

11 listopada przechodzi do historii i całe szczęście , że na forum nikt nie robił akademii :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: 12 Listopada

Post autor: darek »

Dziękuję

Za wyjaśnienie bo wiem że dzwoniono ale gdzie i kiedy to..
Domniemuję że Koleżanka pracowała blisko działu personalnego stąd kompleksowa wiedza ;) .

Akademia no Byli przedstawiciele Naszego Forum w niedalekiej odległości od Manifestujących i chyba zbyt mile nie wspominają
Miało byc miło i przyjemnie skończyło się jak zawsze na delikatnym strachu :cry: :evil:
forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

Proszę bardzo :)
ODPOWIEDZ