12 Listopada

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

12 Listopada

Post autor: darek »

Forumowicz Kuracjusz zapodał Temat.. Czy wykonujecie jakiekolwiek prace w dni świąteczne ?
Temat sie rozwija.

Natomiast dziś spotkałem się z dziwnym zdarzeniem .
Mój bezpośredni sąsiad Stanisław poczciwy Człowiek dzis juz na zasłużonej emeryturze-Górniczej.
Ojciec trzech dorosłych synów postanowił dziś wymieniać na parkingu osiedlowym pod oknami koła-opony letnie na zimowe.
Synowie Stanisława każdy posiada swój wechikuł czyli kół -opon był całe mnóstwo aż 16 .. troszkę żekomo blokowali winde bo koła były w komórce oraz wózkowni -Niestety pustej bo Brak Nowych obywateli i Brak też 500+
Około 10,30 AWANTURA na klatce bo winda stoi na poziomie -1 ( piwnica) chłpaki donosili to i zablokowali
Sasiadka zawezwała Policję bo dzis święto i chłopaki chałasuja i blokuja windę a Pani nie może do ..Kościoła ( aż sprawdziłem Wielebny dziś ma czarny dzień )

Dodatkowo gdy już przyjechali chyba już po chorobowym rozpoczęła się Jazda jeden z synów Stanisława miał chyba w reklamówce kilka piw ( Zamknietych !!) które kupił w sklepiki Osiedlowym obsługiwanym przez Córkę ..własciciela do czego tez Pretensje miała Pani Sąsiadka Bo sprzedają Alkohol w Wielkie Swięto .

Pytam się bo w ramach treningu chciałem dziś podjechać na siłownię i okazało się że mimo że to siłownia ogólnopolska -sieciówka Ta Moja ulubiona dziś BYŁA NIECZYNNA ..natomiast oddalona o 5 km Juz była czynna

Pytanko zasadnicze czy Dziś JEST Święto czy Normalny wolny czarny dzień aż Babcia mych wnuków zastanawia się czy po Ostatnich Opadach wypada dzis TYLKO PRZETRZEĆ szyby bo naprawdę straszne są Ona obawia się ,że Owa sąsiadka Strażnik moralności może znowu zawiadomić Policję czy Straż Miejską ( Panowie tzn Synowie Stanisłąwa dostali pouczenie ,że mają się cicho zachowywać Fakt była puszczona muzyka tzn Radio )
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: 12 Listopada

Post autor: BozenaMat »

Guzik tam święto. Dzień wolny, sklepy pozamykane, ale co kogo obchodzi czy ja leżę brzuchem do góry, czy wożę ziemię na taczkach?
Przeszłam się przed chwila po osiedlu........ u przyszłego sąsiada murarze w najlepsze stawiają ściany....... u drugiego tynki zarzucają aż miło popatrzeć....... w co drugiej chałupie kosiara wyje.... i nikt na nikogo nie warczy, że hałasuje.
Ludzie to chyba z nadmiaru wolnego stwarzają sobie problemy.
No to teraz po cichutku się oddalę.......... :D
forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

Darku wczorajszy dzień był Świętem Narodowym ważnym dla każdego z nas ale dzisiaj - róbta co chceta :lol: nie zważając na sąsiadkę.Pozdrawiam
forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

Święto państwowe jest 11 listopada , natomiast 12 jest przypisanym okolicznościowym dniem tzw świątecznym dla uczczenia odzyskania niepodległości (100 rocznicy) jest wolnym dniem .

w przyszłym roku dodatkowego dnia wolnego nie będzie :)

Są osoby , które nawet w Boże Narodzenie mogą pracować bo nie obchodzą świąt , pozostaje jedynie kultura osobista i uszanowanie święta.
W moim regionie jest dużo osób prawosławnych , święta prawosławne są 2 tyg. później - nikt w tym czasie nie wykonuje żadnych prac uciążliwych dla sąsiada i wzajemnie .

Gdybym miała jakieś prace do wykonania dzisiaj pewnie nawet nie przyszło by mi do głowy aby zastanawiać się pracować? czy nie pracować ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: 12 Listopada

Post autor: darek »

Czyli Dziś jest dzień do wybrania za to ze 11 wypadło w Niedzielę !

Czyli Sąsiedzi nie popełnili ..wykroczenia bo dzis jest wolne za Niedzielę :D
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 12 Listopada

Post autor: Bogutka5 »

Korzystając z wolnego dnia pojechaliśmy rankiem do lasu na grzyby. A tam praca wre, ciężkie maszyny wycinaja i zwoza co wycięte. A my przytargane grzyby tez zagospodarować trzeba. W ramach relaksu oczywiście.
forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

Moim zdaniem Twoi sąsiedzi Darku nie popełnili żadnego karalnego czynu ani wykroczenia
forumowicz

Re: 12 Listopada

Post autor: forumowicz »

No nie zupełnie, 12 listopada jest dodatkowym dniem wolnym od pracy zatwierdzonym i podpisanym na kolanie.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: 12 Listopada

Post autor: andrzej1955 »

Witam,jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze znajdzie powód-zwłaszcza jak ma dużo wolnego czasu i bardzo się interesuje-zwłaszcza nie....sobą-normalny wolny dzień z...łapanki-nie wiem na jakiej podstawie policja się przyczepiła-cisza nocna była czy co-typowo Polskie i Kargulowskie :roll: Pozdrawiam w dzień wolny i przed wizytą u lekarza :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 12 Listopada

Post autor: Felice »

Darek Ty chyba nie masz żadnych problemów😂 przejdź nad pewnymi rzeczami obok...zdrowszy będziesz.
ODPOWIEDZ