Czy już są i gdzie na grzyby?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: administrator »

Drodzy forumowicze, może podpowiecie czy pojawiły się gdzieś grzyby i jeśli tak to gdzie, bo aura ostatnio im nie sprzyja. Bardzo lubię potrawy z nimi ale przede wszystkim lubię je zbierać co na pewno ma też pozytywne skutki zdrowotne - wyprawy do lasu, dużo, dużo ruchu i świeżego powietrza.
Pozdrawiam :)
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: dzi »

Grzyby lubią kilka dni deszczowych, a potem kilka ciepłych nocy :). A nasz klimat z umiarkowanego
zrobił się nieprzewidywalny i grzyby też będą nie wiadomo kiedy :).
W ubiegłym tygodniu rodzina zebrała trochę rydzów w lasach na Mierzei Wiślanej między Krynicą Morską a Piaskami.
Pozdrawiam Administratora i forumowych grzybiarzy :).
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: Selene »

Grzybek.jpg
Witam grzybiarzy,

I ja jestem zapaloną grzybiarką. Powyżej okaz z ostatniej niedzieli. W lasach Wielkopolski zaczynają się pojawiać.
Ale jest bardzo sucho stąd też wiele okazów jest robaczywych.
I moja rada na obfite zbiory: przed wejściem do lasu należy przyjąć... grzybolinę :!: :mrgreen: :D

Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: forumowicz »

W Krynicy ,schodząc z góry Parkowej z koleżeństwem widzieliśmy pana który z powodzeniem zbierał coś w siateczkę :lol: ale czy grzyby?Max wie wiecej wszak Max ma cudne okularki :)
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: dzi »

Po kilku deszczowych dniach i w miarę ciepłej aurze mamy wysyp grzybów. Dużo prawdziwków, kozaków, kurek
w lasach Polski Wschodniej. Widać to nie tylko w lasach ale i na przydrożnych parkingach a nawet na poboczach dróg.
Lasy w okolicach Zamościa, Krasnegostawu, Lublina. Od Warszawy bardziej na wschód od Wisły aż do Bugu dużo zmotoryzowanych widać bladym świtem parkujących w pobliżu kompleksów leśnych. Niezły wysyp - można na jednej
wyprawie zebrać nawet kilkaset sztuk dorodnych, szlachetnych grzybów. Przed nami jeszcze kilka mokrych i w miarę
ciepłych dni i szansa na młode i zdrowe... do marynaty, do suszenia, do podsmażenia - mniam, mniam . Smacznego :).
forumowicz

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: forumowicz »

Kto się wybierze ze mną na grzyby? :) mam czas :o Kocham zbierać kocham jeść ,zrobić ...no cóż jakoś też trzeba :lol:
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: dzi »

Na Lubelszczyźnie późną jesienią był zwyczaj zbierania bardzo popularnego gatunku grzybów tzw opieńków(opieniek ? ).
Dobre na sos, ale idealne po zakonserwowaniu jako dodatek do przekąski. Na widelec i ... dość śliskie :).
Kruszynko znam trochę lasów w Twojej okolicy. Mogę być Twoim przewodnikiem, albo idąc Twoimi ścieżkami
-towarzyszem w grzybobraniu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: administrator »

Dziękuję za tych kilka informacji. Proszę o więcej. Póki co jeśli na grzyby to do lubelskiego :)
forumowicz

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: forumowicz »

Dzi i co z tymi grzybami ;) :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy już są i gdzie na grzyby?

Post autor: darek »

Dziś udałem się na grzyby na katowicką giełdę ..warzywną dostępne były podgrzybki po 12zl i maślaki po 10zl
Cóż wróciłem ze skrzynką podgrzybków ..
Bedę Suszył plus zupa grzybowa...
ODPOWIEDZ