Obiadek

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Obiadek

Post autor: mary jo »

Nadal Dzia_dek nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć,o co chodzi i rzeczywiście nie ma co drążyć tematu.
Przykro /nadal/że tak często wyznajemy zasadę : rację mam JA i tylko JA i "mało interesuje mnie co TY myślisz".
"Propagowanie niezdrowego jedzenia, przechwałki...",śmiech na sali. Czy to jest forum dla nieświadomych dzieci,
którym trzeba powiedzieć,że słodycze na śniadanie to zły pomysł ?! Jeśli napiszę,że kubek herbaty słodzę czterema łyżeczkami cukru,to też będę propagować...? A chwalić się tutaj można wszystkim i zawsze.
Każdy lubi się pochwalić,prawda ?
Ten mentorski,pouczający ton nieadekwatny do miejsca i sytuacji jest po prostu drażniący. I tyle.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Obiadek

Post autor: eluunia »

Czasem moja babcia tak mówiła "Czyś ty się szaleju najadła "widzę że obiadek był bardzo doprawiony :cry:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obiadek

Post autor: Felice »

Ten mentorski,pouczający ton nieadekwatny do miejsca i sytuacji jest po prostu drażniący.
Brawo mary jo.
forumowicz

Re: Obiadek

Post autor: forumowicz »

:o :shock: O matko ! Co tu się porobiło :?
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Obiadek

Post autor: Princi »

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść [ obrazek zewnętrzny ] [ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Obiadek

Post autor: Atina »

Briant pisze: 10 lis 2017 19:21 Proszę bardzo,mistrz kuchni radzi :D Wkładasz np:dwie duże golonki indycze na patelnię i podsmarzasz do przyrumienienia.W międzyczasie kroisz 5 większych cebul w paski.Wrzucasz wszystko do brytfanki ,podlewasz lekko olejem ,postępujesz wegeta lub kucharkiem i dusisz na bardzo wolnym ogniu ok,2_godziny.Można podawać z ziemniakami lub jako przekąskę.Dotąd nie zdarzyło się aby ktoś nie gulgal z zachwytu jak tego sprobowal. :D Radzę spróbować i życzę smacznego. :D
Ok w końcu to ja poprosiłam Brianta o przepis...
Z racji skrzywienia (zawodowego mojego ;) )pogodzimy się :kwiat: :) :kwiat: wszak zdrowie mamy tylko jedno ;)
Zaintrygowała mnie ta potrawa
nie jadam indyka :roll: ,ale zrobię według przepisu Brianta z małym wyjątkiem.
Postanowiłam nie dodać TEJ VEGETY,ponieważ kiedyś dawno temu używałam od dawno już nie :roll:
Smacznego dla Wszystkich :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obiadek

Post autor: Felice »

Atinko pierwszy raz golonki indycze jadłam w sanatorium w Busku.Podawano tam je w kapuście.Nie wiem czy z vegetą czy bez ale wszystkim bardzo smakowały.Po powrocie robiłam je w domu,też rodzina polubiła.Dla mnie to taka lżejsza wersja tradycyjnej goloneczki,na koniec zapieczona w piekarniku.
Na to wychodzi że znów się chwalę....ale cóż tam.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6771
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Obiadek

Post autor: Maryann »

Indyka wolę od kurczaka... jak już muszę kupić czasami w sklepie... bo mam to szczęście że mam dostęp do drobiu z własnego chowu..
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Obiadek

Post autor: Atina »

Mniam ,mniam :) ,a jakie przyprawy być doradziła ?
Oczywiście kapusta kiszona :roll: ?
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6771
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Obiadek

Post autor: Maryann »

O choolewka... przepraszam ewentualnych urażonych...bo niewiem... ja się pochwaliłam??? chyba nie?? Ale jakby co to z góry jeszcze raz przepraszam... :P
ODPOWIEDZ