Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: forumowicz »

Właściwie to nie wiem gdzie mam wyrazić swoje zdanie ,

każda sytuacja gdzie dochodzi do konfliktów jest dla mnie przykra :( .
Nie śledziłam wątku "Paczka z Olecka" i nie chce mi się nawet sięgać do historii i przytoczonego stwierdzenia, niemniej uważam , że nie wolno obrażać nikogo , a słowa można dobrać w taki sposób aby były jednoznaczne lecz nie raniły.
Na początku zaglądałam do tematu kilka razy - interesowały mnie opinie o Olecku i nawet wyraziłam zdanie , że fajnie sobie gadają, później jak zobaczyłam , że nie ma nic o pobycie nie byłam zainteresowana lekturą . Nie wiem skąd wzięła się agresja i takie słowa i nie będę tego rozstrzygać.

Nie lubię chamstwa i obrażania i staram się temu przeciwstawiać , no przynajmniej staram się , historia forum mówi , że co jakiś czas coś się"dzieje " , gdyby były oceny wówczas kolega otrzymałby niemało (-), nawet bez uzasadnienia .

Drodzy Państwo szanujmy się , jak w życiu , tutaj także są sympatie i antypatie ale nie obrażajmy nikogo.

pozdrawiam i dobrego dnia :)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: administrator »

wiesniaczkaela pisze: Tak na prawdę to teraz żałuję że w ogóle zareagowałam na te obelgi pod moim adresem [...] reakcja to pokarm dla.......
Tak jak wielokrotnie powtarzałem, powtórzę jeszcze raz - zdecydowanie nie warto wdawać się w kłótnie. I to nie ma znaczenia czy na forum NS, czy w na innym forum, czy na FB czy nawet w życiu realnym. To nie prowadzi do niczego dobrego. W internecie może to być całe szczęście tylko kłótnia na słowa, w realnym świecie często prowadzi do nieodwracalnych skutków łącznie z wojnami.
Zasada - zgłaszamy post, czekamy na reakcję. Czasem ta reakcja z przyczyn niezależnych trwa nieco dłużej. Proszę jednak pamiętajcie, że NS to nie FB i nie ma tu zastępów adminów i moderatorów.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam jak najbardziej do stosowania zasad netykiety.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: Fionka »

Administratorze zastanawiam się czy przeanalizowałeś całą sytuacje.Zaczęło się od tego że po moim poście w którym nikogo nie uraziłam jedynie ostrzegłam chorych ludzi , obrzucono mnie obelgami .Na dodatek zgłaszały mi to osoby jedynie czytające to forum .Zwróciłam piszącym uwagę i wtedy obelgi zaczęły spływać nie tylko pod moim adresem .Pytam więc o jakim wdawaniu się w kłótnie piszesz :?: Ktoś wylewa pomyje a pozostali mają udawać że płatki róż z nieba lecą .Zgłaszałam dwukrotnie posty przy użyciu wykrzyknika.Nie kontynuowałam całej tej patologicznej sytuacji w poszanowaniu innych Forumowiczów .W zamian obelgi były kierowane pod innymi adresami bo nie zostało to zastopowane.Nie będę więcej odnosiła się do tej sytuacji .Na forum jest wielu wspaniałych ludzi , których poznałam również w realnym świecie i za to Ci dziękuję .Czuje się zaszczycona że mogłam ich poznać ale zastanawiam się czy jest tu dla nas miejsce .Pewnie jesteśmy nudni.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: administrator »

Tak, przeanalizowałem wszystkie zgłoszenia i kolejność chronologiczną tego co zaszło. Adekwatne działania podjąłem.
Przepraszam, że nie zawsze jest możliwość szybkiej reakcji na zgłoszenia, tym nie mniej ta reakcja zawsze jest nawet jeśli spóźniona i jest najlepszą formą rozwiązania powstających konfliktów. Niestety w dość dużej społeczności forumowej zawsze są odmienne zdania, zawsze jest odmienne spojrzenie na sytuację i na świat. Najlepiej by było gdyby wszyscy szanowali odmienność innych osób, niestety czasem komuś puszczają nerwy i w jednej chwili z byle jakiego powodu wszczyna się awantura. Kieruję te słowa do wszystkich Forumowiczów.
Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali, a wszelkie zaczepki proszę ignorować i zgłaszać je do moderacji zamiast toczyć prywatną batalię.
Na forum jest miejsce dla każdego, w szczególności dla osób, które chcą pomagać innym i dzielić się z innymi swoją wiedzą.
Dziękuję im za obecność tu i za to, że potrafią przetrwać chwilowe kryzysy.
Netykieta to bardzo ważna rzesz, wystarczy przestrzegać zasad i dobrych obyczajów by móc swobodnie rozmawiać o wszystkim, a nawet toczyć spory nikogo przy tym nie obrażając. Dziękuję tym, którzy to rozumieją.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci i to non stop

Post autor: jacky6 »



Wyrzucona drzwiami wraca oknem.

Kto ?

Polityka.


:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: andrzej1955 »

Wyrzucony drzwiami-wchodzi oknem-Kto-człowiek bez honoru-chorągiewka :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: jacky6 »



Warto zapoznać się pojęciem "bańki filtrującej" - przeglądarka prawdę Wam powie.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór .
Zastanawiam się i pewnie nie tylko ja dlaczego wszelkie złośliwe ,w większości nie związane z tematami uwagi "niebieskiego "nie są usuwane przez Moderatora .
Można by ewentualnie przyjąć że to człowiek "chory " ,ale wydaje mi się że to raczej perfidne i żałosne próby zabłyśnięcia .
Przy tym tchórzostwo aż bije po oczach ,bo na żadne pytanie zadane przez Forumowiczów nigdy nie ma odpowiedzi .Chowa się by po niedługim czasie wtrącić swoje "popłuczyny ".
Do jakiego stopnia można być aż tak podłym ?
Osoby piszące i Ci którzy czytają interesujące Ich tematy chcąc nie chcąc trafiają na te idiotyzmy .
Najgorsze jest jednak chyba to że tak często w swych docinkach bez skrupułów odnosi się do wiary i Boga .
Są tutaj na pewno ludzie wierzący których wręcz to obraża .
Miałem tą wątpliwą "przyjemność "spotkać tego osobnika czego do dzisiaj żałuję .
Przerost ambicji i wygórowane własne ja ,to dla tego człowieka coś więcej niż szacunek dla drugiej osoby .
I to nie jest tylko smutne ale po prostu denerwujące :!: :!: :!:
forumowicz

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: forumowicz »

A ja jestem tutaj od niedawna i czytam czytam wczesniej tylko czytałem teraz pozwolę sobie na opinię .
Po co pisać takie komentarze jak Twój Janusz?
Czytałem coś z wojny brzydkiej na noże pani z panem ,pani z panią co się spotykały i siostrami nazywały .Jak już piszesz kolego do kogoś to rozszerz tę swoją opinię o inne tutaj kłótnie wywlekanie kto kogo karmił i gdzie a kto na kogo doniesie do sił porządkowych.
Wstyd :shock:
Ps Ty też coś piszesz o swojej religijności w spowiedzi życia tak gdzieś przeczytałem Twój post .Religijni napadający to jest dobre?
Prawidłowe ?
Miłosierne?
Pozdrawiam
Kuracjusz54
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: andrzej1955 »

Witam-pytasz po co pisać takie komentarze-bo jest to otwarte forum i każdy może bez obrażania-wyrazić swoje zdanie-przykładem jesteś Ty-od niedawna na forum i już masz swoje wyrobione zdanie-które tu przedstawiasz,Pozdrawiam
ODPOWIEDZ