Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

forumowicz

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: forumowicz »

Jacku przeczytałem Twoje wpisy,są bardzo ciekawe,mam pytanie odnośnie Morszyna,czy są tam jakieś rozrywki typu np dancingi,dyskoteki?i czy dużo jest czarnych Arabów z Azerbrejdrzanu i innych,w Truskawcu jest ich mnóstwo,dzięki za odpowiedź
Gość

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: Gość »

Witaj Jacky6,
Przeczytałem cały Twój opis tej wspaniałej podróży do Morszyna i Truskawca i pomimo że sam zaczynam jeździć swoim autem przeważnie do Lwowa choć byłem też w Stryju Truskawcu Schodnicy Frankovsku Czerniowcach to muszę przyznać że opisałeś to tak wyczerpująco i szczegółowo przez co bardzo miło sie czyta Twój wspaniały opis. Nigdy nie byłem w Morszynie ale po przeczytaniu Twoich oopinii napewno się tam na wiosnę wybiorę. Ja będąc przejazdem w Schodnicy słyszałem a nawet próbowałem bardzo dobre wody i opinię że jak ktoś chce się leczyć to w Schodnicy a jak rozerwać to w Truskawcu. Jednak Morszyn zdecydowanie lepiej wygląda niż Schodnica a Truskawiec to już zrobił się jak nasze Zakopane i oczywiście ceny jak we lwowie. Co do wody w Truskawcu to z tego co słyszałem od ukraińców to nie wiadomo czy mają swoja wodę bo Schodnica ma swoją. U nas każdy tylko słyszał o naftusi która w truskawcu jest bardzo niedobra ale są jeszcze maria zofia józia.
Pozdrawiam z woj lubelskiego i życzę wszystkim udanych kuracji
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: jacky6 »

Witaj,
będzie w tym roku weryfikacja danych.
Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu .
:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: forumowicz »

Hrywna spadła już 20% w stosunku do wakacji! jeżeli tylko nie podniosą cen w sanatoriach Ukrainy,to będą korzystne cenowo! weźcie to pod uwagę
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Morszyn AD 2017 / opcja 2018 - kuracja jacky & maryla

Post autor: jacky6 »

Max pisze: 19 sty 2018 10:34 Hrywna spadła już 20% w stosunku do wakacji! jeżeli tylko nie podniosą cen w sanatoriach Ukrainy,to będą korzystne cenowo! weźcie to pod uwagę

Wg moich zasięgów.
Kurs hrywny się rypnął ale ceny poszły w górę.
Z tym, że ceny sanatoryjne poszły ( może jako uprzedzone - na jesieni trochę w górę ) i biorąc pod uwagę skoki walutowe - koszta dla nas czyli dla Lachów stoją na tym samym miejscu...
PS - przewiduję uruchomienie nowego wątku aby tutejszą relację pozostawić jako archiwalną ...
Jeśli będą propozycje nowego tytułu - chętnie z nich skorzystam.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie. :ugeek:
grzegorz303
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 17 lut 2018 18:08
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: grzegorz303 »

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum. Wątek znalazłem na forum rosjaPL w dziale Ukrainy. Właśnie wybieram się na Ukrainę do sanatorium. Ten wpis mnie zdecydowanie zachęcił. Czy w tym sanatorium leczą kręgosłup? Widziałem owijałeś kolana, sądzę więc,że leczenie kolan ok. Jak to wszystko funkcjonuje u Ciebie po kilku miesiącach?Właśnie wybieram się na Ukrainę do sanatorium. Ten wpis mnie zdecydowanie zachęcił. Czy w tym sanatorium leczą kręgosłup? Widziałem owijałeś kolana, sądzę więc,że leczenie kolan ok. Jak to wszystko funkcjonuje u Ciebie po kilku miesiącach?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: jacky6 »

grzegorz303 pisze: 17 lut 2018 18:42 Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum.
Wątek znalazłem na forum rosjaPL w dziale Ukrainy.
Witaj,
Śmiało pytaj się o wszystko na forum uprzednio sprawdziwszy - przez tutejszą lupkę - czy i co jest opisane.
Swoje relacje zazwyczaj lokuję na co najmniej 2 forach.


grzegorz303 pisze: 17 lut 2018 18:42 Właśnie wybieram się na Ukrainę do sanatorium. Ten wpis mnie zdecydowanie zachęcił.
Czy w tym sanatorium leczą kręgosłup? Widziałem owijałeś kolana, sądzę więc,że leczenie kolan ok.
Jak to wszystko funkcjonuje u Ciebie po kilku miesiącach?
Jak jechałem na Ukrainę nie odczuwałem specjalnych dolegliwości w kręgosłupie, raczej w kolanach.
Nie przewidywałem zatem bliższego zainteresowania kręgosłupem ale zapamiętałem internetowe informacje, że tam są znakomite masaże a przy tym w relatywnie o wiele niższym koszcie niż w PL.
Postanowiłem skorzystać traktując je jako profilaktykę i dopiero po sporym upływie czasu przemyślałem i pozytywnie oceniłem.
A wziąłem tylko ca 8 masaży.
Tegoroczny wyjazd też ma masaż jako jedną z głównych motywacji.
Być może stosuje się okłady z ozokerytu również na kręgosłup, jak pojadę to i sam się przekonam. Zamierzam z nich skorzystać, także na kręgosłup bo w ostatnich tygodniach czuję pewien dyskomfort w tym obszarze ciała.

PS - czy masz już jakąś przymiarkę do konkretnego obiektu ?

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:
grzegorz303
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 17 lut 2018 18:08
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: grzegorz303 »

Dzięki za odpowiedź. Oglądam, tak jak Ty za pierwszym razem. Znalazłem Elite Dnipro w Truskawcu, z procedur widać że mają sporo dobrych rzeczy. A jak kolana po tych zabiegach z ozokerytu? Oczywiście nie jest przesądzone. Podoba mi się Kvitka Poloniny, ale to zdecydowanie dalej. Po wielu latach to mój pierwszy wyjazd na leczenie, nie chcę go zmarnować. A kolana niezwykle dokuczają, kręgosłup nie tak bardzo, bardziej żonie. pozdrawiam
forumowicz

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: forumowicz »

to już lepszy Beskid niż to elite Dnipro,w Beskyd masz jedzenie dobre/szwedzki stół/a w Dnipro lipa,co do leczenie to powinieneś wiedzieć,że wszędzie obowiązuje dawanie w łapę,w ramach opłaty za turnus to możesz odpocząć,każdy zabieg ,masaż itp to płacisz wykonawcy i to czasem nie mniej jak w Polsce,byłem w Beskyd w sierpniu.
grzegorz303
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 17 lut 2018 18:08
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Morszyn a nie Truskawiec AD 2017 - kuracja jacky & maryla

Post autor: grzegorz303 »

Max pisze: 18 lut 2018 11:05 to już lepszy Beskid niż to elite Dnipro,w Beskyd masz jedzenie dobre/szwedzki stół/a w Dnipro lipa,co do leczenie to powinieneś wiedzieć,że wszędzie obowiązuje dawanie w łapę,w ramach opłaty za turnus to możesz odpocząć,każdy zabieg ,masaż itp to płacisz wykonawcy i to czasem nie mniej jak w Polsce,byłem w Beskyd w sierpniu.
Rozumiem, że znasz Elite Dnipro? Możesz coś więcej o Beskyd?
ODPOWIEDZ